Jump to content
Dogomania

Klatka transportowa


pchela65

Recommended Posts

Witam,

 

potrzebuje porady w sprawie klatek transportowych dla moich dwóch psów. Szukałem w necie klatek robionych pod konkretny wymiar bagażnika samochodu ale to co znalazłem przerosło moje możliwości finansowe, cena oscylująca w granicach 2000.00zł za jedną klatkę robioną na wymiar to moim zdaniem ostre przegięcie.

 

Ponieważ mam odpowiednie doświadczenie i możliwości postanowiłem zrobić takie klatki sam.

 

Prośba jaką mam do Was to pomoc w nakreśleniu mi jak Waszym zdaniem powinna wyglądać klatka idealna. Zrobiłem projekt 3D tego co już zacząłem budować, ale stwierdziłem, że lepiej podpytać się ludzi którzy mieli już styczność z tym tematem i mogą na podstawie swoich doświadczeń zwrócić mi uwagę na jakieś błędy lub ewentualnie doradzić jakieś ulepszenia.

 

Najbardziej nurtuje mnie fakt, iż w klatkach transportowych produkowanych seryjnie ściany są zazwyczaj zrobione do połowy z jednolitego materiału, np. płyt HDF lub pleksi, pytanie po co? Jakie ma to uzasadnienie z punktu widzenia użytkowania takich klatek.

 

Rysunek zrobiony na szybko, brak na nim drzwiczek i jednego wypełnienia rogu klatki.

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie spotkałam z klatką transportową, która miałaby cokolwiek wykonane z płyty czy pleksi - dla mnie to jest zupełnie niepraktyczne. Klatki, które znam, wykonywane były po prostu z kwadratowych w przekroju prętów metalowych, ze skosem w miejscu zamykania bagażnika.

Link to comment
Share on other sites

Takie widziałam, jednak w wersji zupełnie niezabudowanej - tylko sufit i podłoga pełne, z powodów oczywistych - pies i tak tamtędy nie wyjdzie. Boki w tych klatkach, które widziałam, były z prętów takich jak całość, co wydaje mi się bardziej logiczne. Po pierwsze, pies w razie odczucia takiej potrzeby tego nie wyżre ;) Po drugie - lepsza cyrkulacja powietrza.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze, że przez wypełnienie boków wątpliwej jakości płytami osłabiona zostaje cała konstrukcja, rozwiązanie w postaci profili jest dużo wytrzymalsze, ale cięższe. Ja zastosowałem wałki stalowe o średnicy 6mm.

 

Zrobię fotki to powrzucam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...