Jump to content
Dogomania

Uratowana ze schroniska NIUNIA mieszka w swoim domku :)


Zosia123

Recommended Posts

W podzięce brzoski - mam mały dług:) Przeleje co nieco na Niuńke - na jakie konto Zosiu słać?:)

 

Kajka jak możesz opisuj dokładnie co było z Niunią, co trzeba było naprawić - schronisko śledzi ten wątek i temat suki ciągle aktywny wśród pracowników. Niech mają na bieżąco szczegóły "niepotrzebnej"operacji suki:)

Link to comment
Share on other sites

Niunia dzisiaj została wypisana z kliniki, oczywiście z zapasem leków.

Jeszcze tylko zdjęcie szwów za kilka dni.

Cała impreza kosztowała... 4,5 tysiąca z hakiem... Te moje 3 stówki trochę giną w tej sumie... Musimy koniecznie pomóc Marzence!!!

Rehabilitacja też na pewno będzie kosztować... :(

 

Niunia dzisiaj:

 

Jeszcze w klinice:

 

18.JPG

 

19.JPG

 

20.JPG

Link to comment
Share on other sites

Zosiu, bardzo dziękuję za zdjecia <3. Dziewczynka, mimo, że "pokrojona", biedna i obolała, teraz wygląda pięknie :) Panie w Klinice wykąpały, Pan Wojtek wyczesał cudnie i panna jak gwiazda filmowa jakaś ;) W porównaniu z tym w jakim stanie opuściła schronisko to przepaść. Smutne to wszystko :(

 

Koszty sa potwornie wysokie, to prawda ale tak to jest, jak do normalnego lekarza trafia pies, w ogolnie marnym stanie, wychudzony maksymalnie. Owczarek, ktory waży 20kg (to prawie połowa normalnej wagi) nie jest psem zaopiekowanym przyznacie. Do tego pokrojony bez umiejętności i wiedzy. Wstawiona żle płytka, wyjęta bo jak słyszałam... " i tak się nie goi" :( , a.... jak miało się zagoić, jak zrobiono TO żle? :( Aż serce boli jak pomyślę, że za to partactwo jeszcze zapłacono.

Do tego wszystkiego faszerowano Niunię nienormalną ilościa antybiotyków i srodków przeciwzapalnych. Tak stwierdziła pani dr, która przestudiowała historię choroby ze schroniska.

Zamiast leczyć to asekurowano się lekami żeby łapka nie zaczęła gangrenować :(

 

To wszystko wygenerowało koszty teraz, normalnego leczenia. Wyraziłam zgodę na wszystkie niezbędne badania. Bez tego nie ma poprawnej diagnozy, a już na pewno bez TK opracowania odpowiedniej metody operacji.

Należy również pamiętać, że Niunia ma zanik mięśni, a serce to też mięsien. Operacja była długa i bardzo skomplikowana. Nie można było jej zrobić bez anastazjologa, a już na pewno u mało doświadczonego lekarza.

Kilkudniowy pobyt też kosztuje. Leki, opatrunki, opieka także.

Wszystko zostało rozliczone bez naciągania. Wiem, że to naprawdę wysoka suma ale taką się płaci za poprawki po innych, które sa zwyczajowo najtrudniejsze.

 

Wszystko wygładało by inaczej, gdyby grubo ponad miesiąc temu wydano nam sunię do adopcji, a nie trzymano" zarezerwowaną" dla kogoś, kto miał ją w głebokim poważaniu i się rozmyślił.

Qrcze, jak stolik w knajpie, z którego rezygnuje sie bez konsekwencji :nonono2: Co to w ogole za praktyka? rezerwacja psa w schronisku...szok. Uważam, że albo biorę tu i teraz, albo odpadam z gry.

 

Zosiu, te Twoje 300 pln wcale nie giną. To wymierna pomoc dla mnie i za nią raz jeszcze Ci ogromnie dziękuję <3 Każdy grosz jest ważny i bardzo doceniany przeze mnie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ze post pod postem ale chciałam zwrócić jeszcze uwage na jeden szczegół. Na jednym ze zdjęć widać zblizenie łapki suni. Zwróćcie uwage na wystajacą kość biodra. Tam jest drugi szew. Ona nie wystaje dlatego, ze dr prawdopodobnie pobieral z talerza biodrowego materiał do nadbudowy łapki, a dlatego, ze sunia jest potwornie chuda. Widać to bardzo dokladnie. Sama skora i kosci, a od prawie dwoch tygdodni jest super karmiona.

Noz mi sie w kieszeni otwiera :( ja wiem, ze .....schron, ze..... wiele psow, ze ....nie latwo o super opiekę ale na Boga, pogodzic się nie mogę, ze jak już jest osoba, ktora chce to wszystko dac na dobrym poziomie, odmawia sie adopcji:( no trzeba nie miec serca albo......chodzi o cos innego, dla nie zrozumialego.

Link to comment
Share on other sites

Oooo, Niunia już opuściła klinikę  :klacz:

To dobra nowina :)

A ja przynoszę kolejną - SKARPETA OWCZARKOWA przyznała Niuni wsparcie finansowe w wysokości 200 zł

Jak dziewczyna trafi do Kajki będziemy mogli wesprzeć grosikiem jej utrzymanie.

Wiem, że to niewiele w obliczu ogromnych kosztów operacji, ale na początek dobre i to

Za jakiś czas możemy przegłosować ponowne wsparcie, bo rehabilitacja na pewno potrwa

Link to comment
Share on other sites

U Niuni wszystko dobrze, bierze grzecznie wszystkie swoje tabletki. Swoją karmę je umiarkowanie, tzn. nie dojada cały czas ma trochę w misce, wobec tego pan Wojtek dzisiaj ugotował jej krupnik na sercach i bardzo chętnie go zjadła. Kupki ma dobre. Rany przemywane są Rivanolem, ale bardzo ładnie się goją. Cały czas jest w swoim kloszu, tylko pan Wojtek wyciąga jej uszy, bo, jak stwierdził, owczarek musi mieć wietrzone uszy. :)

Link to comment
Share on other sites

DONce i Skarpecie ja również bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie <3 :)

 

W piątek Niunia ma zdjęcie szwów i wyrusza w długą drogę na Mazury ;) Nastąpi pożegnanie z Wrocławiem, Panem Wojtkiem i naszą Zosią :)

Dziewczynka ( sunia oczywiście, nie Zosia ;)) rozpocznie nowe życie, które zaczniemy od powolnej rehabilitacji.

Damy radę :)

Link to comment
Share on other sites

DONce i Skarpecie ja również bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie <3 :)

 

W piątek Niunia ma zdjęcie szwów i wyrusza w długą drogę na Mazury ;) Nastąpi pożegnanie z Wrocławiem, Panem Wojtkiem i naszą Zosią :)

Dziewczynka ( sunia oczywiście, nie Zosia ;)) rozpocznie nowe życie, które zaczniemy od powolnej rehabilitacji.

Damy radę :)

 

Zosia też by pewnie chciała zacząć nowe życie na Mazurach:D

Niuńka powodzenia na nowej drodze życia - oby szybko zapomniała cierpienia wrocławskiego schroniska:)

Link to comment
Share on other sites

no i dobrnęłam do Niuni przez fb.. qurcze nie moge uwierzyc w tą paranoje i partactwo, za które sunia musiała tak cierpieć.. 4 miesiące?

tak bardzo się ciesze , ze jest na wlasciwym torze, po zabiegu. Kajko jeszcze dluga droga ale w Twoich rękach, przy Twojej opiece ona ma ogromne szanse. Tak jak przed oczami mam Laurkę z połamanymi przednimi łapkami i wystającymi pretami pośród fekaliów i teraz dostojna piekna hasającą  tak wierzę, ze sie uda, masz ogromne doswiadczenie

czy dr Niedzielski przewiduje jeszcze zabieg?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...