Jump to content
Dogomania

Pies wymiotuje, śpi, nie ma chęci chodzić.


marcine179

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich.

Problem z moim pupilem jest taki:

W zeszły wtorek lub środę znalazłem u psa kleszcza oczywiście wykręciłem go kręcąc w lewą stronę. Wczoraj zobaczyłem małe zgrubienie w miejscu wbicia się przez kleszcza. Dziś mój pies rano wymiotował ok. godziny 6, na spacerze ok. 14 mama zauważyła że pies oddaje mocz prawie na brązowo. O 17 wychodząc ponownie z psem i ja dostrzegłem że pies sika prawie na brązowo. Przez cały dzień pies nic nie jadł ani nie pił. Wybraliśmy się do weterynarza który podał Imizol i Synergal. Ten drugi jeszcze jutro. Tuż po tym jak wyszliśmy o weterynarza pies zrobił kupę dwa razy, w domu wymiotował. Więc moje pytanie jest takie: Co dalej będzie się działo z psem? Czy będzie wymiotował? Pies nie ma siły chodzić. Wet wspominał jeszcze że mocz może być brązowy przez 2 dni, nie dawać mu jedzenia na siłę za to wodę ma pić do oporu.

Link to comment
Share on other sites

Hej

Nie wiem co może być Twojemu pieskowi,ale myślę,że musisz się dokładnie stosować do zaleceń weterynarza.

A co on w ogóle mówił,że co jest psu?Czy mówił,że to od klescza tzn.czy mówił,że to choroba odkleszczowa?

Robił mu badania morfologiczne lub biochemiczne krwi?W takiej sytuacji,wydaje mi się,że to konieczne.

Tak czy inaczej,musisz go bardzo uważnie obserwować,a gdyby się pogarszało (czego absolutnie nie życzę) to wtedy szybko do weterynarza.

Czy pies ma gorączkę?

Jeśli to choroba odklesczowa,to jest to dość poważna sytuacja.Poczytaj koniecznie:

http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/choroby-zakazne-i-pasozytnicze/babeszjoza-psow-30.html

Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies kilka lat temu miał identyczne objawy, po badaniu krwi stwierdzono obecność pierwotniaka babeszji.  Dostał równiez Imizol z tygodniowym odstępem drugą dawkę. Ale od pierwszego dnia dostawał tak jak pisze Gryf 80 kroplówki, wlewy podskórne. Również wymiotował ale dostałam od weta próbki karmy weterynaryjnej , potem gotowałam kurczaka, ryż , marchew. Miał wysoki poziom kreatyniny i mocznika. Poiłam go pomimo nawadniania bardzo często ale małymi porcjami wody. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...