Jump to content
Dogomania

BAFI,11-letni amstaff oddany do schroniska,oddany przez opiekuna...odszedł w schronisku...


Romka

Recommended Posts

Czytałam o Bafim :( , żalpsiaka , ze jeszcze się nie zaczęło a już się skończyło

 

czyli 400 , to 4 tabletki 100 , lub inną skladankę można zrobić , oki

 

Słuchajcie , jeśli on siusia za dużo , skoro wet twierdzi , że cos jest nie tak z tarczycą , to może być też w kierunku moczówki , jaki jest ciężar moczu (/), może być guzek przysadki , na pewno nie złośliwe , raczej nie przeziębienie

Link to comment
Share on other sites

Czytałam o Bafim :( , żalpsiaka , ze jeszcze się nie zaczęło a już się skończyło

 

Zbyt szybka rezygnacja. Były dobre chęci, ale za krótko. Realna opieka nad starszym, sprawiającym problemy psem nie jest łatwa. DT najwyraźniej miał inne wyobrażenie o Bafim. Szkoda, że tak się stało. Na wydarzeniu oburzenie i krytyka. To najprostsze. Jakoś nikt nie zaproponuje Bafiemu domu tymczasowego lub stałego. Nawołują, by umieścić go w hotelu. A kto weźmie odpowiedzialność za psa? Wiadomo jak jest z deklaracjami, czy ze znalezieniem domu stałego. Bafi może trafić tylko do cierpliwych, doświadczonych opiekunów posiadających odpowiednie warunki i czas. Nie można go idealizować, bo znowu będzie niewypał i stres dla psa. 

Link to comment
Share on other sites

Zbyt szybka rezygnacja. Były dobre chęci, ale za krótko. Realna opieka nad starszym, sprawiającym problemy psem nie jest łatwa. DT najwyraźniej miał inne wyobrażenie o Bafim. Szkoda, że tak się stało. Na wydarzeniu oburzenie i krytyka. To najprostsze. Jakoś nikt nie zaproponuje Bafiemu domu tymczasowego lub stałego. Nawołują, by umieścić go w hotelu. A kto weźmie odpowiedzialność za psa? Wiadomo jak jest z deklaracjami, czy ze znalezieniem domu stałego. Bafi może trafić tylko do cierpliwych, doświadczonych opiekunów posiadających odpowiednie warunki i czas. Nie można go idealizować, bo znowu będzie niewypał i stres dla psa. 

no niestety ,biorąc psa starszego , po wielu latach spędzonych w schronisku , nie wiem jak można było sobie wyobrażac , ze nie będzie problemów właśnie tego typu ( czystość , stres separacyjny , zniszczenia ) . Szczerze to wyobrażałam sobie , ze domek na początku będzie mógł pozwolić sobie na zapoznanie się z psem ,że będą ze sobą na początku 24/h . No ale cóż stało się .

Bez sensu szukać psu kolejnego lokum na chwilę  , kolejnych obcych ludzi . Mając na uwadze aktualne problemy zdrowotne to raczej domeczek z ogródkiem wchodzi w rachubę .

Link to comment
Share on other sites

A już miałam nadzieję.......chyba to była mocno pochopna decyzja DT

Szkoda Bafiego, bo on nie rozumie tego wszystkiego i tylko się stresuje.

Koniecznie badania moczu trzeba mu zrobić.

 

Zajrzyjcie, proszę, do Polci. Może ktoś choć małym grosikiem wspomoże sunie, która też nie jest łatwym psem i mocno wiekowym, a teraz z powodu braku środków grozi jej opuszczenie hotelu :(

http://www.dogomania.com/forum/topic/110511-pomocy-poli-grozi-schronisko-bo-brakuje-ju%C5%BC-prawie-1500-z%C5%82/page-203

Link to comment
Share on other sites

no niestety ,biorąc psa starszego , po wielu latach spędzonych w schronisku , nie wiem jak można było sobie wyobrażac , ze nie będzie problemów właśnie tego typu ( czystość , stres separacyjny , zniszczenia ) . Szczerze to wyobrażałam sobie , ze domek na początku będzie mógł pozwolić sobie na zapoznanie się z psem ,że będą ze sobą na początku 24/h . No ale cóż stało się .

Bez sensu szukać psu kolejnego lokum na chwilę  , kolejnych obcych ludzi . Mając na uwadze aktualne problemy zdrowotne to raczej domeczek z ogródkiem wchodzi w rachubę .

 

Bafi w schronisku jest ponad rok. Wcześniej mieszkał w bloku. Zapewne wszyscy myśleli, że nie będzie większych trudności. DT porwał się z motyką na słońce. Młoda, niedoświadczona, pracująca osoba, która wynajmuje mieszkanie... Były wątpliwości i obawy, ale były też nadzieje. Bafi podobno bez problemu wrócił do swojego kojca w schronisku. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

e412cd240696d5088ba38227c57fe4f8,10,19,1

 

  ab51b42f2f96915adc2736f79c143bfc,10,19,1

Dawno mnie nie było ale informowałam wszystkich zainteresowanych,że badanie moczu nic nie wykryło.Ciężar moczu był badany.I wynosił jesli dobrze pamiętam 1,1.Lekarz schroniskowy zbadał mocz dwukrotnie ta druga wartość,była trochę większa.Uznał,że wszystko jest w normie.Bafi nadal dostaje leki na tarczycę i leki na stawy.Bafi nie robi tak dużo siusiu jak w dt.Teraz nawet trochę mniej pije.Wszystko pozostałe bez zmian...domku też brak .

fbc7eac3fa07682a28d9166b54720415,10,19,1

12647378_1715905025291726_85669338224376

12662615_1715904775291751_18095630515995

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...