Jump to content
Dogomania

Przestawienie szczeniaka z suchej karmy na BARF


agNeta

Recommended Posts

Mam aktualnie prawie 4-miesięcznego szczeniaka flat coated retriever - a więc rasa duża, no i planuję niedługo przestawić go na BARF. Ogólnie BARF nie jest mi obcy, gdyż 3 lata temu przestawiłam na tę dietę mojego starszego psa (dziś już 10,5-letniego - cały czas barfującego), trochę nawet udzielałam się w BARFowym wątku. Ale jeśli chodzi o rosnącego szczeniaka, to prawdę mówiąc nie bardzo wiem jak zacząć  :niewiem:  Póki co, młody cały czas je suchą karmę - najpierw taką samą jak w hodowli, teraz zakupiłam mu jeszcze jeden wór trochę innej, ale już planuję przejście na BARFa, bo nie mogę już patrzeć na te wielkie śmierdzące kupska i... ich zżeranie przy chwili nieuwagi  :shake: no i w ogóle takie monotonne te chrupki i chemii na pewno w nich za dużo. 

Ma ktoś może doświadczenie w przestawieniu szczeniaka dużej rasy na BARFa, którym mógłby się podzielić? Nie mam za bardzo czasu na szperanie w innych tematach, więc będę ogromnie wdzięczna za odpowiedzi w tym wątku :)

Link to comment
Share on other sites

Po prostu... jednego dnia dajesz suche żarcie a nstepnego surowe. Cala filozofia. Zywienie szczeniaka wcale nie różni się od zywieni dorosłego psa. I wielkośc rasy nie m tu żdnego znczenia. 

Im dluzej pies bedzie na chrupach... tym trudniejsze bedzie przejscie na Barf.

Natomiast tutaj, na dogo - trwoga mnie nachodzi przy kolejnej osobie majacej doswiadczenie z Barfem.

Nie bierz tego do siebie...bezposrednio

Czy mozesz npisc czym jest Barf wedleg Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

No chyba jednak trochę się różni żywienie szczeniaka od żywienia dorosłego psa - i to nie tylko barfem - przecież każdy rosnący organizm ma zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż dorosły w pełni ukształtowany. A tym bardziej jeśli jest w fazie najszybszego wzrostu i jeśli teraz coś się źle zrobi, to później skutków się nie odwróci.

Wiem czym jest BARF, ale nie mam doświadczenia z układaniem diety szczeniakowi, więc wolałabym aby swoim doświadczeniem podzielił się ktoś, kto takie doświadczenie ma. Więc przepraszam Cię, ale moim zdaniem Twoje uwagi są trochę nie na miejscu. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi ze strony innych barfiarzy :)

Link to comment
Share on other sites

Jeden pies - w tej chwili 40kg wiec raczej duży.(npewno większy niż twoj flat w przyszłości)..teraz 6 letni

Drugi pies - Barfujacy od 8 tyg zycia... ten raczej średni bedzie - do 15kg... 

Do tego jkies 30 psów wszelkiej masci prowadzonych w roznym wieku.... Barfujących do dziś.

Ale ok...

Poptarz tylko na naturę... czy szczenięta dzikich psowatych jedza jakiś inny gatunek zwierzat, przeznczony tylko dla szczeniąt?

Odpowiedz sobie sama...

Jak widzę... masz takie samo blade pojecie na temat Barfa jak wielu. I dokształcić się nie zamierzasz.

Dlatego lepiej dla twojego psa bedzie jak pozostaniesz na chrupach jednak.

Link to comment
Share on other sites

Zacytuj mi proszę, gdzie ja zapytałam o rodzaj mięsa jaki podawać szczeniakowi? Bo widzę, że chyba w ogóle nie rozumiesz o co w tym wątku pytam.

Dobra, koniec tematu. Widzę, że się dużo pozmieniało na forum, sporo osób już tu nie pisze. A taka fajna była atmosfera w głównym barfowym wątku jak tu bywaliśmy - każdy dzielił się swoimi doświadczeniami na ile mógł, można było liczyć na konkretne rady i wskazówki.

Jakoś sobie poradzimy, zajrzymy tu i ówdzie w wolnych chwilach - także dalszą dyskusję uważam za zbędną, a temat za zamknięty. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Może nie mam doświadczenia w tym temacie ale opiszę jak to u mnie było.

Przestawiałam na BARFa 3 szczeniaki w wieku 5 miesięcy. Szczeniaki dużej rasy - komondory.

Wyglądało to najnormalniej. Zrobiłam im głodówkę tak jak i dorosłym psom. Potem dostały żołądkiprzezkilka dni, a potem mięso, kurczaki i na końcu wielkie gnaty wołowe, z których mogły wyjeść szpik :-) Wcinają wszystko jak leci, nie grymaszą, wszystko im smakuje. Nie było rozwolnień i żadnych innych problemów żołądkowo-trawiennych.

 

Pozdrawiam

justyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...