Jump to content
Dogomania

Podzielcie się wiedzą. Pragnę zakupić malamuta :)


Wierkotka

Recommended Posts

Witajcie. Wiem, że słowo "zakupić" brzmi bardzo brzydko w odniesieniu do przyjaciela, ale nie wiedziałam jak napisać :)

Moje marzenie jest jeszcze odległe, to kwestia 2-3 lat (muszę ułożyć obecnego psa gdyż ma duże problemu z lękiem separacyjnym i nadaktywnością), ale chciałabym się przygotować dobrze na to co mnie czeka. Jestem osobą leniwą jak kluski i najlepiej czuję się na kanapie, ale myślę, że do 2-3 lat zdążę nabrać kondycji. Ciągle słyszę od znajomych, że nie poradzę sobie z tak dużym i aktywnym psem jak malamut. Chcę zacząć uprawiać bieganie i jazdę na rowerze aby przygotować się na długie spacery z psiakiem i wspólne aktywności, ale nadal mam obawę co do ilości poświęcanego psu czasu i jego niby destrukcyjnego charakteru. Czy to prawda, że malamut potrzebuje pół dnia przebywać na atywnie na dworze? Czy rzeczywiście jeśli jednego dnia nie pójdzie biegać rozniesie chałupę z frustracji? Czy rzeczywiście malamut nie przywiązuje się do właściciela jak inne psy? Wydaje mi się ten obraz przesadzony, ale nie znam dobrze nikogo kto miałby psa tej rasy. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...