Jump to content
Dogomania

Nadmierne jedzenie.


wooke

Recommended Posts

Witajcie. Mam mały problem z moim psem. Otóż od jakiegoś miesiąca jest przez cały czas głodny. Ponad dwa tygodnie temu skończyła się jej cieczka więc pod koniec mogłoby to być normalne ale już tyle czasu minęło a jej chęć jedzenia nie przeszła. Zawsze jadła pół porcji wieczorem jak wracałem z pracy a rano od innych nie domagała się karmienia. Teraz jest tak, że rano o 5 przychodzi do kuchni i chce jeść więc jej włożę trochę mokrej karmy. Później chce od innych jeść więc też dostanie. Ja wracam z pracy i znów jest głodna ale dostaje tylko po 17. I koło 20 znów domaga się jedzenia. Dwa tygodnie temu odrobaczałem ją. W cycorach nie ma pokarmu, więc urojonej raczej nie ma. Karmę dostaje taką jak zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Oba po prostu tyle je. Powinna dostawać dwa razy po 40 g a dostaje raz 40. Od rana do południa śpi i nie domaga się od nikogo jedzenia. A jak wracam z pracy wtedy ona budzi się do życia. I głodna się robi, i bawić się chce. A jak mnie nie ma to i napić się nie chodzi. Więc nie dam jej na jeden raz dwóch miarek po 40 bo by pękła.

Link to comment
Share on other sites

Waży 7.5 kg. To jest mały psiak. Daje jej mniej ze względu na to, że muszę dokładać ze dwie łyżki mokrej bo inaczej nie zje. Wiadomo, że też nie odmierzam równo 40 tylko tyle ile mi się nabierze. Ale też nie za mało i żeby nie przesadzić z ilością.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Podepnę się, bo moje pytanie pasuje do tematu. Otóż w ciągu ostatnich 8 miesięcy karmiłam mojego psa karmami Brit Premium, Taste of the Wild, Doctor Dog i Enova. Bez problemu potrafi dziennie zjeść 150 - 200 % zalecanej przez producenta dziennej dawki. Jeśli dostanie mniej - po prostu widać, że jest głodny. Jest dość chudy (na wystawach słyszę, że bardzo chudy). Odrobaczany regularnie. Ma 1.5 roku, to border collie, na spacerze dużo biega, chodzi na agility. Zastanawiam się czy rzeczywiście potrzebuje więcej jedzenia? Może powinnam się zastanowić nad karmą dla psów aktywnych? Z drugiej strony słyszałam, że producenci czasem zaniżają dawkowanie karmy. Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

To dajesz mokrą karmę czy suchą? Bo w pierwszym poście o mokrej piszesz a potem o TOTW.  A tak inną drogą to mój pies jak jadł TOTW to też zjadał więcej tej karmy niż zaleca producent, może ta karma im po prostu bardzo smakuje. Jadł też Applaws ale mniej chętnie, wróciłam na Canagana obecnie bo to je chętnie też.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Szanti też jest wiecznie głodna i jak jej dam jedzenie to się rzuca na nie jak by z tydzień nie jadła i dalej patrzy. Czuje się jak bym ją głodziła a dostaje 300 gram dziennie plus gryzaki rożnego rodzaju. I muszę bardzo uważać by trzymać jej szczupłą linie, bo przy jej apetycie łatwo o zatłuszczenie psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...