Jump to content
Dogomania

Czy śpisz ze swoim psem w łóżku?


chicken

Recommended Posts

[quote name='marra']Jednak rozumię też z drugiej strony kudzi którzy tego nie lubią np. mój tata.On tego nigdy nie znał, wychowany był w domu i w czasach gdzie psy spędzały życie na łańcuchach przy budach czy w kojcach.Dla niego pies w domu to już jest coś ekstremalnego.No i dla niego to siedlisko bakterii, bród, smród i kudły ale wiem że Bobka też bardzo kocha tylko po swojemu:smile:[/QUOTE]
Moja mama duużo czasu poświęciła na tłumaczenie mi że pies na łóżku spać nie powinien, bo właśnie brud, zarazki, kudły, itp. ciekawostki przynosi. Po kilku miesiącach zaakceptowała że Hexa ze mną śpi, a w tej chwili Hexolina może spać u rodziców na poduszce (głowę zawsze musi na podusi trzymać :lol:), czasami nawet mama ją woła żeby się położyła z nią. Bywa że mama nie ma się jak położyć bo 24 kg psa udaje że jej nie ma i nie ma siły żeby ją wyprosić/zepchnąć - robi się bezwładna :evil_lol:. Mama mówiła że kilka razy musiała iść spać gdzie indziej bo piesek spał tak słodko przytulony do taty że nie miała serca jej wyganiać :evil_lol:. Tata nigdy nie narzekał, bo on dbał o wszystkie moje zwierzaki, nawet jak wbrew jego woli je do domu znosiłam ;). Shina na łóżku śpi sporadycznie jak jej się przypomni że pańcia lubi się wtulać w futro psie. Do rodziców na łóżko raczej nie wchodzi, a jak wejdzie to wyproszona spokojnie schodzi (sierść jej wyłazi straszliwie i mama się denerwuje bo ją wszystko swędzi) i nie próbuje wracać, dopiero jak kocyk jej się położy to może wejść. Hexolina na komendę z łóżka nie zejdzie, po prostu udaje głuchotę i głupotę, nagle zapada w najgłębszy sen :lol:. Jak śpimy z TZem na większym łóżku to Shina się zmusza żeby spać z nami mimo że za tym nie przepada, ale jak Hexa z nami śpi to i ona chce ale musi mieć dużo miejsca żeby się pokręcić i pomarudzić że jej źle :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja chętnie sypiam ze swoim psiakiem , a on ze mną.Moja mama tego nie uznaje bo mawia :,, jak możesz spać z psem w łóżku , przecież pies chodzi na polu i nie wiadomo co przynosi"'. Dla mich rodziców to ,,nowość" i oni tak nie mieli więc też ciężko im to zaakceptować .Psy się nie pocą więc brud nie czepia się ich , mają warstwę ochronną która przed tym chroni.Moja Nelcia ma swoje legowisko ,ale kładzie się w nim na chwilę gdy moja mam jeszcze nie śpi , a gdy zgasną już światła słyszę tylko stukanie pazurków o parkiet idących do mnie .:p

Link to comment
Share on other sites

Mój poprzedni pies, Holy (za TM
[*]), jako szczeniak nie umiał wskakiwać na kanapy (dorosły ważył 4 kg). Mama była bardzo z tego zadowolona. Potem się oczywiście wskakiwać nauczył. I się zaczęło... "Holciu, idziemy spać!" "Holciu, chodź z pańcią lulu!" Po prostu nie da się spać bez psa. I w nosie mam, że czasem rano Mikra poleje posciel (popuszcza na tle nerwowym;)). Trudno, posprząta się. Ale to ciepłe, małe ciałko tuż przy moim... Bezcenne.

Link to comment
Share on other sites

Monia u mnie wogóle nie ma opcji że pies leży u rodziców, ona nawet nie ma wstępu do ich sypialni bo tata tego nie znosi, no cóż trzeba pójśc na kompromis i uszanować każdego domownika. Moja Diana teraz też jak się rozwali na pół łóżka i tata wchodzi " Złaź z łóżka!" udaje oczywiście że to wogóle nie o nią chodzi i że jej przecież tam nie ma, ewentualnie jak ma dobry dzień to spojrzy na tatę takim wzrokiem " że niby to do mnie?":) a czasami spojrzy na mnie żeby ją poratować jak już jest bardzoe źle :D Wiecie co ? taka ignorancja to jest jeszcze gorsza niż jakakolwiek reakcja :D mój tata tylko pokiwie głową i idzie, no bo co ma zrobić ??:P
Litterka, moja suka też popuszcza siuśki ale dopracowałyśmy to do perfekcji i radzimy sobie z tym zjawiskiem bez mokrych kołder :) cudowne ozdrowienie :)

Link to comment
Share on other sites

Temat świetny:
Moja mama ma dwie pudlice i te białe potworki śpią pod kołderką, a na dokładkę do kompletu dochodzi biały kot i czasami mamie miejsca brakuje. Moje łóżko jest zarezerwowane dla kota rudzielca wpada nad ranem.
Dodam iż kiedy pudla nie było to nikt nie pomyślał o psie w domu.
Jak radzicie sobie gdy pod kołdrę ładuje się pies gigant?

Link to comment
Share on other sites

ja wystarczy że się położę na dywan i już mi syrki ON'ka capią ;)
od małego nikt go nie uczył wchodzenia na kanapę i tego nie czyni bo tak został wychowany, ma całą podłogę w domu z 2 mięciutkimi kołderkami dla siebie :) zapach psa który łazi po szczochach na dworzu (i sam sobie łapy nieudolnie podlewa :lol:) podczas spania jak dla mnie to nic przyjemnego więc żadnych piesków w wyrku nie będzie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Fajny temat. Moja babcia mawiała że właściciele psów dzielą się na tych którzy śpią w łożku ze swoim psem i na tych którzy się do tego nie przyznają :)
Moja Majka oczywiście śpi ze mną w łóżeczku. Śpi najczęściej w nogach jak jej sie robi za ciepło to przenosi się i spi na swoim posłaniu lub na podłodze pod wersalką(chłodniej). Kiedyś w nocy śniło mi się że nie mogę oddychać jakieś koszmary że ktoś chce mnie udusić z tego wszystkiego się obudziłam i co się okazało...Majka śpi w najlepsze z głową na mojej szyi.
Wcześniej miałam dwa psy Sonię
[*] i Muszkę
[*] obydwie oczywiscie spały ze mną wiec efekt często był taki że one spały rozwalone na kołderce a ja budziłam się z zimna ;)
A to moje psiaki
Maja

[IMG]http://img834.imageshack.us/edit_preview.php?l=img834/1290/obraz174.jpg&action=rotate[/IMG]

Sonia (mała czarna) i Muszka
[IMG]http://img835.imageshack.us/edit_preview.php?l=img835/992/obraz095n.jpg&action=rotate[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z wakacyjnej wyprawy na wieś... Na ogół w domu u siebie mamy tak samo ;)

Rude + ja (wyjątkowo jedno rude na podłodze... pewnie dlatego, że ciepło było...)
[URL=http://img651.imageshack.us/my.php?image=img8339.jpg][IMG]http://img651.imageshack.us/img651/9167/img8339.jpg[/IMG][/URL]

Rude + mój biedny, skulony TŻ :)
[URL=http://img829.imageshack.us/my.php?image=img8529.jpg][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/3902/img8529.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pożyczyć Ci któregos mojego?

Jak widzę tytuł tego watku to zawsze mam ochote odpisać "a gdzie mam spać jak nie w łóżku?", bo jest tak sformułowany, jakby pytał o miejsce spania a nie o obecność psa ;)

Z całej bandy nie śpi ze mna tylko KrA, która rozkłada sie obok łóżka, reszta psów i kotów śpi na zmiany, z wyjatkiem Piki, która ma swoja stałą miejscówkę na podusi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iś & Chester']ja bym tam chciała spać z psem w łóżku ale on nie chce -.-[/QUOTE]
hehe ja też ci mogę mojego pożyczyć to będziesz mieć 2 :lol: a ponieważ mój jeszcze popuszcza mocz to niekiedy mam niezwykle ciekawe doznania :roll:
myślę, że dojdziesz jednak do wniosku, że jesteś w tej ciut chyba lepszej sytuacji ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka'][B]Marra[/B], cały czas nad tym pracujemy, może się uda?[/QUOTE]
Napewno się uda, tylko trzeba to dograć. Moja suka po kryzysie w chorobie jakoś zaczęła dłużej trzymać mocz.Pozatym dużo pomaga ostatni spacer po 22 a pierwszy po 6 rano :) Jednak to temat na inny wątek.
Darianna-nieźle się uśmiałam z tych rudzielców, jak słodziuchno śpią ;) Chętnie wstawiłabym fotki ale nie wiem jak :( Co do pytania poprzedniczki do spania z dużymi psami-nie wiem nigdy nie miałam wielkiego psa w domu a co dopiero łóżku choć bardzo bym chciała :) Czasami brak mi miejsca z małym a co dopiero z bydlakiem.
Jednak za nic nie odmówię sobie spania z kudłaczem:D Wczoraj mój pies legalnie leżał sobie na kanapie (ogrodowej) i miał głowę na kolanie taty:crazyeye:szok:-o 11 lat musiał na to czkeać:shake:;)

Link to comment
Share on other sites

Moje suczydło opracowało dzisiaj nową lepszą jakość spania w łóżku ;) Otworzyłam okna i zostawiłam otwarte drzwi do sypialni. Pościel składa się z 2 poduszek, 2 kołder, złożonych na pół wzdłuż, każda po połowie łóżka. To wszystko przykryte jest kapą, na której u góry łóżka leżą dwa jaśki. Zaglądam do sypialni, a tu kapa nierówno położona. Wchodzę, żeby poprawić. Poprawiam, ale jakiś kłąb został. Odkrywam kapę i pierwszą warstwę kołdry. Na drugiej warstwie kołdry i poduszce leży mój pies i patrzy wzrokiem typu: "Czemu mnie budzisz? Nie widzisz, że drzemię?" Nawet nie pofatygowała się, żeby podnieść głowę... :D

Link to comment
Share on other sites

:grin::grin:
Ja czasami tak szukałam mojej suki,dopiero po wypukłościach na łóżku odnalazłam:lol:Przypomina mi się jeszcze jak moja mama czasami zaścielała mi łóżko bo zabrakło mi czasu a wrażliwa mamusia nie może patrzeć na zmientoloną pościel;) podnosi do góry żeby "strzepać" a tu kudłata niespodzianka:loveu: Oczywiście pies ani myślał schodzić więc mama zaścielała spowrotem na nim:eviltong: I miała podobny wzrok " ale o co ci chodzi wogóle?":crazyeye:
Ja to się czasem zastanawiam jak te psy wytrzymują pod stertą pościeli, przecież tam duszno jest, ja sama jak zakryje twarz to od razu brak mi tchu.

Link to comment
Share on other sites

Z Oscarkiem śpię w łóżku,od dnia w,którym przybył do domu.Na początku mama zrzędziła,ale jakoś tak Jej później przeszło.Obecnie też lubi się do niego przytulić:loveu:
A mi nie przeszkadza,że często muszę przebierać pościel,a Oscarek jest bardzo grzeczny,i od początku śpi z lewej strony łóżka,koło moich nóg.Chociaż nie raz potrafi spać mi na głowie:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Psy wchodza do lozka kiedy je zaprosze. Jesli nie pozwalam to nie pozwalam i juz. Ale czasem jak juz sie obudze ale jeszcze mi sie nie chce wstac a maz w pracy to zapraszam futra na pol godzinki na lozko. Cala noc nie wchodzi w rachube bo jednak wciaz wole sie do meza w nocy przytulic ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...