Jump to content
Dogomania

Czy śpisz ze swoim psem w łóżku?


chicken

Recommended Posts

[quote name='Litterka']Ale nie pisze się My, Nami, Ja, Mnie. To zakrawa na megalomanię. W internecie, tak jak w listach, piszemy: z Tobą, Ciebie, Twoim itd, bo to ( wyraża szacunek do adresata wypowiedzi. Piszemy też np. Twoi Rodzice, jeśli wiemy, że ktoś ma kolegę, którego szanuje, możemy napisać "Twój Kolega". Ale piszemy: byłam na spacerze z koleżanką, spotkałam kobietę z psem, moi Rodzice (moi małą, bo nie piszemy zaimków, odnoszących się do piszącego wielką literą). Nie piszemy też Jego, Jej, Nim i tak dalej - w polskiej kulturze takie pisanie (Jego, Niemu itd.) odnosi się tylko do Boga i jest wyrazem szacunku do [B]Niego.[/B][/QUOTE]

Bardzo miło z Twoje strony, ze tak dbasz o forumowiczów...uczać ich jak maja pisać.... naprawde to bardzo szlachetne z Twojej strony....
Tylko pobugibiłaś sie troszke.... piszać to, co wyzej napisałaś....
Zawsze pisze o moim parterze, ze "z nim... z Nami"... słowo które uzyłam, ze pies spi z Nami... było odniesione, do partnera ( ze pies spi [B]z Nami) [/B]... Ty odniosłaś to do wyzszej instancji... .... chyle czoła, przed ludzka wyobraznia ....;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']Bardzo miło z Twoje strony, ze tak dbasz o forumowiczów...uczać ich jak maja pisać.... naprawde to bardzo szlachetne z Twojej strony....
Tylko pobugibiłaś sie troszke.... piszać to, co wyzej napisałaś....
Zawsze pisze o moim parterze, ze "z nim... z Nami"... słowo które uzyłam, ze pies spi z Nami... było odniesione, do partnera ( ze pies spi [B]z Nami) [/B]... Ty odniosłaś to do wyzszej instancji... .... chyle czoła, przed ludzka wyobraznia ....;)[/QUOTE]
Nie ucz polonistki jak pisać. I uważaj z pychą, bo ktoś Cię nakłuje i pękniesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']
Zawsze pisze o moim parterze, ze "z nim... z Nami"... słowo które uzyłam, ze pies spi z Nami... było odniesione, do partnera ( ze pies spi [B]z Nami) [/B]... Ty odniosłaś to do wyzszej instancji... .... chyle czoła, przed ludzka wyobraznia ....;)[/QUOTE]
Ja myślałam, że Nami to czyjeś imię :) O partnerze pisałabyś "z nim", nie "nami". Nami to pierwsza osoba [U]liczby mnogiej[/U], gdzie nie używa się dużej litery. Chyba, że to jest angielski, gdzie "I" piszemy zawsze z dużej. :) Pytając nie chciałam być nieuprzejma, ale strasznie dziwnie to wyglądało :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Ja myślałam, że Nami to czyjeś imię :) O partnerze pisałabyś "z nim", nie "nami". Nami to pierwsza osoba [U]liczby mnogiej[/U], gdzie nie używa się dużej litery. Chyba, że to jest angielski, gdzie "I" piszemy zawsze z dużej. :) Pytając nie chciałam być nieuprzejma, ale strasznie dziwnie to wyglądało :)[/QUOTE]



Pisałam [B]z Nami[/B]...a nie Nami... Nie wiem skad Ci sie wzięło to Nami....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']Nie ucz polonistki jak pisać. I uważaj z pychą, bo ktoś Cię nakłuje i pękniesz.[/QUOTE]


Tu nie szkoła, zebyś miała kogoś uczyć danej pisowni, bo jestes polonistka...
Znam niejednego poloniste... Wiec przestan sie tym podpinać, ze jestes polonistka i nikt Cie pouczać nie bedzie..

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się do czegoś strasznego: śpię ze swoimi dwoma psami, czasami trzema. I co gorsze dwa czasami leżą głowami na poduszce:D Jest jeszcze coś gorszego, jedna z nich jest na tyle bezczelna, że zabiera mi poduszkę i muszę spać bez;) Cieszę się, że wyrzuciłam to z siebie:)

Link to comment
Share on other sites

W obu przypadkach pisze z duzej litery... dlaczego? bo lubie... podkreslać w ten sposób osobe/osoby... A, jak sie pisze doskonale wiem..... ;) Nie widze sensu byś nadal próbowała mnie ukierunkować, jak sie pisze... Naprawde skup sie na temacie ;).... [B]Klaudia[/B] przecież to nic zdrożnego spać ze swoimi psami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']W obu przypadkach pisze z duzej litery... dlaczego? bo lubie... podkreslać w ten sposób osobe/osoby... A, jak sie pisze doskonale wiem..... ;) [/QUOTE]
Oczywiście, że możesz pisać z błędami jeśli tylko chcesz i podkreślać tym ważność swojej osoby jeśli tak bardzo ci na tym zależy. Ja ci tylko na to zwróciłam uwagę, bo pisząc tak wprowadziłaś mnie w błąd, myślałam, że "Nami" to czyjeś imię, jakiegoś zwierzaka i twój pies z nim śpi. Przede wszystkim pisać powinniśmy tak, żeby dla innych było zrozumiałe, bo przecież dla innych piszemy, nie dla siebie :) Sory za offtop.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']Przyznam się do czegoś strasznego: śpię ze swoimi dwoma psami, czasami trzema. I co gorsze dwa czasami leżą głowami na poduszce:D Jest jeszcze coś gorszego, jedna z nich jest na tyle bezczelna, że zabiera mi poduszkę i muszę spać bez;) Cieszę się, że wyrzuciłam to z siebie:)[/QUOTE]
To zabrzmiało jak z Klubu Anonimowych Sypiaczy z Psami :) :)
Mam podobnie i wcale się tego nie wstydzę :) Tyle, że ja śpię z dwoma psami, bo tyle mam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia M.']Przyznam się do czegoś strasznego: śpię ze swoimi dwoma psami, czasami trzema. I co gorsze dwa czasami leżą głowami na poduszce:D Jest jeszcze coś gorszego, jedna z nich jest na tyle bezczelna, że zabiera mi poduszkę i muszę spać bez;) Cieszę się, że wyrzuciłam to z siebie:)[/QUOTE]
A ja się cieszę że nie tylko ja sypiam czasem bez poduszki bo piesek zabrał :evil_lol:. Mi Hexa potrafiła zębami spod głowy wyjąć bo jej się przypomniało że na płaskim niewygodnie :lol:. Młoda niestety na łóżku rzadko sypia.. Ale zdarza się tak że zasnę z Hexą, Shina na swoim posłaniu, a jak się budzę to psy śpią odwrotnie i bywa że widząc czarne futro na wysokości oczu mówię do tej obok "Hexiaku weź ten zadek sprzed mojego nosa" a okazuje się że pod zły adres pretensje kieruję bo czarnuch grzecznie na posłaniu chrapie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie moje śpią ze mną i nie dałyby się nikomu wyrzucić. Łyse oczywiście pod kołdrą. Morgan całą noc wtulony we mnie od nosa po łapki przykryty, Diament głowa na podusi poza kołdrą (musiałam go oduczać kładzenia się mi na głowie), dupencja pod. PP śpi w nogach na kołdrze.

Link to comment
Share on other sites

Skoncz sie czepiać, a bedzie Ci sie lepiej spało.. zajmij sie swoim psem goldenem.... który jest pieknym psiakiem....a nie.... bo jest napisane " z nami " z duzej litery.... To nie był wielki blad z mojej strony... Ty sie czepiasz duzej litery, bo miała byc z małej....


Zajmij sie soba i Twoim psem......

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie drogie panie :) A co do tematu - ja osobiście nigdy nie spałam z psem i zupełnie sobie tego nie wyobrażam :P W ogóle spania ze zwierzętami, choć takie kotki np to niezłe pluszaki i fajnie byłoby się do takiego przytulić. Ale jakoś sobie nie wyobrażam dzielić łóżka z czworonogami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Co człowiek to opinia - ja sobie nie wyobrażam, żeby łóżka z czworonogami (no chwilowo z jednym) nie dzielić :lol:[/QUOTE]
Ja bym chciała, ale z drugiej strony, to widzę, że jak się Frodo przez łóżko przypadkiem przewinie, to tony kłaków zostawia. Chyba bym musiała zmieniać pościel co 2 dni.

Link to comment
Share on other sites

Kavala w takim wypadku człowiek zmienia co chwilę pościel, albo... się przyzwyczaja ;). Ja obecnie mogłabym bez problemu spać w środku lasu - ilość piachu/zeschłych liści tudzież innych gałązek podobna jak u mnie w łóżku. Cóż, takie są uroki spania z psem o długiej sierści :D.

Link to comment
Share on other sites

Mój Trop nie śpi ze mną z jednego powodu. Boję się, że narobi w łóżko. Wiem jednak, że jak nie będą mu się zdarzały niespodzianki w domu to zaproszę go do mojego dwuosobowego łoża, bo i tak mam masę miejsca, a w nocy jak mam koszmar to nawet milej jest się do takiego przyjaciela przytulić. Problem jednak jest taki, że to Golden i jak na razie jeszcze nie wielki niebawem będzie ogromny. Więcej do kochania:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...