Jump to content
Dogomania

Zbyt intensywne dyszenie?


tobilife

Recommended Posts

Mam pytanie szczególnie do osób frisbujących, ale też całej reszty, która robi z psami coś wymagającego dużego wysiłku.

Mój pies uwielbia dyski bardziej niż cokolwiek innego na świecie, ale nie jestem do końca przekonana czy to sport dla niego (przyczyny zdrowotne). Po pierwsze jest dłuższy niż wyższy i ląduje na zad, ale nad tym już pracujemy i jest coraz lepiej.
Drugim problemem jaki zauważam jest dyszenie tuż po sesji. Wszystko byłoby w porządku, gdyby to dyszenie nie było tak intensywne (pies dyszy na prawdę szybko i głęboko, tak, że cały się trzęsie) i długo bo kilkanaście, a czasem nawet ponad dwadzieścia minut. Dodam, że leży wtedy już w domu, na panelach a nie w słońcu.
Dla porównania mój drugi pies po podobnym wysiłku poziaje sobie kilka minut i nic po nim nie widać.

Czy to jest normalne? Czy Wasze psy też tak robią? Czy to dyszenie może świadczyć o jakiejś wadzie któregoś z organów wewnętrznych?

Moje pytanie może się wydać niektórym głupie, ale na prawdę zależy mi na odpowiedziach. Nie chcę robić z psem czegoś, co mu nie służy.

Mam już w planach wizytę u weterynarza, ale chciałabym poznać opinie innych psiarzy. Może ktoś ma podobne doświadczenia?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja mała jest zdrowa, bo dobre mocne serduszko, a po dużym wysiłku też leży na zimnych kafelkach i dyszy jak głupia, tak, że czasem się zastanawiam czy to normalne... Nie wydaje mi się, żeby było to coś dziwnego.
Ty po 10km biegu ew. nawet po 500m sprincie masz podobnie, siadasz i sapiesz przez 10minut, jak każdy człowiek nie-sportowiec ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...