Jump to content
Dogomania

Spacer we Wrocławiu


larissa

Recommended Posts

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

dzisiaj na spacerze na niskich łąkach spotkałam błąkającego się sznaucera olbrzymiego. Pies jest przyjazny i w miarę zadbany. Najprawdopodobniej ktoś go wyrzucił bo z z tego co się dowiedziałam od paru osób, błąka się tam od kilku dni. Niestety nie mogłam go zabrać bo byłam sama a Wiwa cały czas go odganiała. Widziałyście może jakieś ogłoszenie o zgubie? Pies miał na szyi ładną obrożę ale bez żadnej adresówki. A może jest tu ktoś kto mieszka w okolicy i mógłby się nim zająć? Strasznie mi go szkoda a sama nie mam warunków żeby pomóc :-(

Link to comment
Share on other sites

O, kurczę, mam olbrzymki w domu, serce mnie boli, że ten pies się błąka. Szkoda, że jak jest jasno, to zwykle jestem w pracy, a w dodatku mieszkam 30 km za Wrocławiem.

 

Jak jest zadbany i z obrożą, to całkiem możliwe, że się zgubił. Może ma chipa.

Ja pewnie i tak nie mogłabym go wziąć, najwyżej na parę dni, nie na dłużej, bo mam 4 swoje psy (i tak za wiele, jak na to, że całymi dniami pracuję, nie mówiąc o kosztach utrzymania towarzystwa), nie dam rady dokładać piątego, dużego.  Ale gdyby przyjrzeć się mu, porobić foty i porozgłaszać, że się taki znalazł, to może znajdzie się właściciel.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam sobie regulamin, teren piękny, no i spodobała mi się impreza. Nigdy nie braliśmy udziału w czymś podobnym.  Poza tym obie (i ja i moja sunia) jesteśmy bez formy. Ostatnio taki trudny czas, że najdłuższy spacer moich psów to 30 minut (nie licząc weekendów). Ale mocno rozważam (najwyżej się wycofamy, jak nie damy rady ...).

Link to comment
Share on other sites

Na watku wrocławskim est prośba o pomoc w poszukiwaniu psa

 

POMOCY WROCŁAW !!!!
Zaginął piesek szary średniej wielkości...
Bardzo płochliwy...
Całkowicie niegroźny...
Z czarną smyczą...
Ostatnio widziany w okolicach Brucknera i Toruńskiej...
Bardzo proszę o pomoc Wrocławian w odszukaniu tego pieska...
Zwiał ze spaceru w Parku Tołpy około 13..

tel 695 907 701

nie wiem jak dodać zdjęcia

 

PB053455_600x450.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak wiecie (lub nie ;)) trwa teraz akcja 'Szlachetna paczka'. Inicjatywa ta polega na pomocy biednym rodzinom, w postaci ubrań czy żywności. Znajoma, z którą w zeszłym roku robiłam paczkę dla rodziny, w tym roku wybrała rodzinę, w której są trzy małe psiaki. Jednym z życzeń jest sucha karma dla psów. Czy ktoś by chciał się przyłączyć do pomocy? Tutaj opis rodziny:

 

 

Pan Artur (29 l.) wychowuje dwójkę dzieci: Krystiana (4 l.) i Kornela (2 l.) Mężczyzna mieszka z rodzicami - Panem Krzysztofem i Panią Mieczysławą. Pan Krzysztof znajduje się od 7 lat w śpiączce.
Pan Artur wrócił z zagranicy, aby pomóc rodzicom oraz opiekować się synami, którzy wychowują się bez matki (została ona pozbawiona praw rodzicielskich). Od niedawna znalazł zatrudnienie. Pracuje na pełen etat, zarabiając 1 700 zł, a pani Mieczysława otrzymuje rentę za męża w wysokości 2 500 zł. Po odjęciu kosztów leczenia oraz najmu mieszkania, pozostaje 310 zł na jednego członka rodziny. Z tego też powodu nie wystarcza pieniędzy na jeden z leków dla pani Mieczysławy, który kosztuje 300 zł.
Pan Artur podkreśla, że jego dumą są chłopcy. Krystian i Kornel rosną na dzielnych pomocników, chociaż każdy jest inny. Głośny Krystian lubi skupiać na sobie uwagę, a Kornel cicho obserwuje otoczenie. Pani Mieczysława postanowiła zrezygnować z pracy, aby opiekować się mężem, ponieważ twierdzi, że gdyby była na jego miejscu, nie chciałaby, aby ktoś ją oddał do szpitala. Chociaż warunki w których obecnie żyje rodzina, są trudne, na ich twarzy zawsze gości uśmiech, kiedy mówią o chłopcach oraz cieszą się, że mają siebie nawzajem i mogą się wspierać.
Rodzina najbardziej potrzebuje ubrania dla chłopców, żywności i butów na zimę dla pana Artura. Pani Mieczysława dla siebie nie prosiła o nic, gdyż "najważniejsze są potrzeby dzieci".
Potrzeby:
Żywność : Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Cukier, Olej, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Inne: płatki dla dzieci, kulki czekoladowe, wędliny, ser żółty, owocowa herbata, kasza manna, słodycze, owoce

Środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący

Artykuły dziecięce: ręczniki papierowe (bardzo duża ilość, ile się da), papier toaletowy, chusteczki nawilżane


Odzież
1 K zimowa kurtka kurtka 40, na 1.55
2 K zimowy sweter 40
3 K letni T-shirt 40
4 M przejsciowe piżama 26 rozmiar, 90 cm wzrostu
5 M zimowa kurtka M
6 M zimowa bluza M
7 M zimowe/przejściowe spodnie 32 w pasie, 30 nogawka normalna
8 M zimowe bluzy, rajtuzy, rękawiczki 106 cm
9 M zimowe bluzy, rajtuzy, rękawiczki 90 cm
10 M letnie/przejsciowe bluzy 106 cm
11 M letnie/przejsciowe bluzy 90 cm


Obuwie
1 M zimowe buty 42
2 M zimowe buty 29
3 M zimowe buty 26

Pomoce szkolne:
Plastelina

Inne: Książki dla dzieci do czytania, wyklejanki,

Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Poduszka, Pościel, Ręczniki
Inne: prześcieradła

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: blender do miksowania posiłków dla męża, z nasadkami

Inne potrzeby:
bon apteczny ( brakuje pieniędzy na lek Pulmicort) , karma dla psów, chochelka do zupy (dla p. Mieczysławy)

Szczególne upominki:
kosmetyki dla pani Mieczysławy (50+) kosmetyki dla pana Artura (29 lat) dla Krystiana gumowe dinozaury
Link to comment
Share on other sites

Jak wiecie (lub nie ;)) trwa teraz akcja 'Szlachetna paczka'. Inicjatywa ta polega na pomocy biednym rodzinom, w postaci ubrań czy żywności. Znajoma, z którą w zeszłym roku robiłam paczkę dla rodziny, w tym roku wybrała rodzinę, w której są trzy małe psiaki. Jednym z życzeń jest sucha karma dla psów. Czy ktoś by chciał się przyłączyć do pomocy? Tutaj opis rodziny:

Ja mogę zrobić dla chłopców paczkę z materiałów biurowych typu kredki, plastelina, bloki itd. tylko gdzie to dostarczyć?

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę zrobić dla chłopców paczkę z materiałów biurowych typu kredki, plastelina, bloki itd. tylko gdzie to dostarczyć?

Świetnie :)! Ewelina (koleżanka, która organizuje paczkę dla rodziny) pracuje w centrum (codziennie 7-15 można koło dworca przywieźć), wieczorami na Świstackiego, a jeśli Ci nie pasuje żadne miejsce to może się umówić w innym ;) 

Link to comment
Share on other sites

Świetnie :)! Ewelina (koleżanka, która organizuje paczkę dla rodziny) pracuje w centrum (codziennie 7-15 można koło dworca przywieźć), wieczorami na Świstackiego, a jeśli Ci nie pasuje żadne miejsce to może się umówić w innym ;)

Jejku, mam nadzieje, że jeszcze nie jest za późno. Chciałam pogadać na żywca, więc zadzwonię jesli mi puścisz strzałkę. mój numer 792 31 01 59

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...