Jump to content
Dogomania

Lekka nadwaga na karmie bezzbożowej


chamsti

Recommended Posts

Witam! Mam 7 letnią pinczerkę średnią, której standardowa waga przez praktycznie całe życie to było około 14,5-15kg. Pomimo sterylizacji nigdy nie było problemów z utrzymaniem tej wagi. Mała dostaje acanę bezzbożową (grasslands, ranchlands lub wild prairie, różnie), około 150g. Ruchu ma średnią ilość - 4 spacery dziennie, z czego minimum jeden dłuższy (minimum 40min), pozostałe 10-20min. Zwykle spacery na smyczy, ewentualnie, jeżeli na wybiegu dla psów nikogo nie ma to tam jest spuszczana + w lecie weekendy na ogrodzonej działce, gdzie biega bez smyczy. Ostatnio zaczęła nieco tyć (teraz waży około 16kg), co jest bardzo niewskazane, gdyż ma lekkie problemy ze stawami i kręgosłupem. Pierwszą myślą było - zmniejszyć nieco dawkowanie karmy. Niestety, jak dostaje mniej niż te 150g to chodzi głodna i sępi o wszystko (co zdarza się dość rzadko). Drugą - znaleźć nieco mniej kaloryczną karmę bezzbożową. Niestety po przejrzeniu dostępnych karm okzało się, że acana jest jedną z najmniej kalorycznych (trochę mniej kalorii ma Granatapet senior, ale nigdzie nie znalazłam opinii o tej karmie...). Trzecią myślą jest - wymieszać karmę bezzbożową (która ogólnie bardzo psu służy) z jakąś dietetyczną (głównie jako zapychacz, żeby pies nie chodził głodny). Co o tym sądzicie? Ewentualnie czy znacie jakieś karmy bezzbożowe w wersji light? Słyszałam o Canagan, ale nigdzie nie podają wartości energetycznej tej karmy (co już na starcie mnie do niej nieco zraża...). Moim celem jest przywrócenie psa do wagi 14,5-15kg i stałe jej utrzymanie.

Link to comment
Share on other sites

zawartośc białka ma znaczenie,moim zdaniem karma powinna mieć przynajmniej 30 %,żeby odchudzić,no i ruch,ruch,ruch mimo wszystko

niedawno przechodziłam ze swoja bardzo gruba suka podobny problem jak ty-tylę ze moja musiała zrzucic przynajmniej 5 kg,ruchu niestety niewiele(nie byłam z tego zadowolona,ale cóz taka praca)odchudziłam ją rc obesity menagment

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam podobne dylematy....moja suka ładnie schudła na bezzbożowej karmie, ale nie może jej jeść z powodów kłopotów z jej trawieniem . Musiałyśmy przejść na lekkostrawną ( wybrałam Nutram jagnięcina i ryż ) . Gazy i niestrawności się skończyły na szczęście , ale psica chodzi trochę głodna , ruchu ma mniej niż latem , bo pogodna wilgotna odstrasza ( suka po operacji kręgosłupa). Zastanawiam się , czy na kolacje nie dawać by jej pół puszki odchudzającej  Metabolic Hillsa , tak dla radości smaku i nasycenia głodomora.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nadwaga u pupila jest poważnym zaburzeniem. Otyłość , jako długotrwały stan, może prowadzić do wielu schorzeń m.in. do problemów z wątrobą, przedwczesnej degeneracji stawów, niewydolności sercowej i wielu innych. 
Wartą polecenia karmą w tym przypadku jest karma PETVITA Light. Ma dużo mięsa, nie ma żadnych zapychaczy składających się jedynie z węglowodanów (zboża, kukurydza, kasza, ryż itp.). Ma wiele składników wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu: chondroityna na stawy, juka na higienę jamy ustnej, żurawina na układ moczowy i wiele innych. Oprócz tego jest bardzo wydajna - pies zjada mniej, jest najedzony, karmę kupujemy rzadziej, i więcej pieniędzy zostaje w naszej kieszeni a pupil jest zadowolony i zdrowy. 
Więcej informacji na stronie www.petvita.com.pl
Pozdrawiam
Expert Petvita


 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...