Jump to content
Dogomania

Ubiór Handlera? czyli jak się ubrać na wystawę ?


Kocurkotka

Recommended Posts

hej! mam do was wielką prośbę i radę ?

W wystawy bawię się od pół roku, około ?

Zauważyłam że osoby wystawiające psa są zawsze wystrojone ???  Garsonki spódniczki oh ah- mężczyźni  garnitury itp 

Rozumiem CACIB bo to jednak wystawa prestiżowa i takie tam

ale na krajowe też ?

ja się ubieram tak żeby było mi wygodnie a wiadomo też że owczarek duże psisko zawsze może mnie wybrudzić

 

czy ubiór właściciela/handlera jest istotny na wystawie ?

 

 

powiecie mi jak to właściwie jest ?

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem jak najbardziej za garniturami, garsonkami, sukienkami. Choćby z szacunku dla osób oglądających, ale naprawdę wygląda to dużo lepiej niż wyjście w bojówkach i luźnej koszulce. 
Sama na razie jedyne co mogę ubrać to czarne spodnie i bluzkę wyższej klasy niż zwykły t-shirt, ale przy szczeniaku rajstopy, sukienki odpadają. Chyba zacznę robić tak jak inni - przebierać się tuż przed wyjściem na ring (tylko trzeba mieć gdzie). 

 

Link to comment
Share on other sites

właśnie zastanawiałam się ile w tym wygody ? :P ja dopiero też zainwestuje w namiot i w tedy miało by to sens, zimą trochę prościej bo wystawy są w halach

 

Myślisz że wygląd handlra decyduje o osądzeniu psa - może głupio to zabrzmi ale jednak...ciekawa jestem :p

Link to comment
Share on other sites

Jest już taki temat, więc odsyłam do niego. Mimo to się wypowiem...

Patrząc na to z innej strony, jeśli sędzia ubiera się w garnitur, lub wygląda co najmniej elegancko to mi osobiście byłoby głupio ubrać się w dres (specjalie użyłam tego słowa, wiem, że mało kto już w dresach wchodzi na ring ;). Należy chyba mieć szakucek do siebie nawzajem, a poza tym wystawa to ma być show a nie zabawa w remizie (bez obrazy dla kogokolwiek). Mimo że oceniany jest pies, to wytawiając go stanowimy całość.
Co do wygody to trzeba dopasować strój do siebie, wiadomo, że jeśli kobitka ubrałaby ołówkową obciłą sukienkę to za bardzo sobie nie pobiega i nie przykucnie więc ani do dużego psa ani do ozdóbki w takim stroju. Ja zawsze mam sukienkę lub spódnicę długą do kolan, rozkloszowaną lub z rozporkiem aby móc swobodnie biec. A buty, wiadomo - baleriny z gumką co by z nóg sie spadały :)

Link to comment
Share on other sites

wcześniej ubierałam się skromnie ale schludnie :P byle wygodnie (mam chore stawy i to dosyć istotne dla mnie )

początki były słabe - ale teraz z psem sporo pracowałam zachowuje się już wzorowo na wystawach i mamy pierwsze 2 osiągnięcia

teraz traktuje to bardziej poważnie, z tego co wyczytałam tu i uwdzie że lepiej ubrać się kontrastowo do psa ciemny pies jasny ubiór jasny pies ciemny ubiór

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja jestem zwolennikiem harmonii (nie mylić z akordeonem, czy harmoszką) na targowisku próżności. Pańcia (lub handlara) powinna być "w typie" pieska - z wyglądu i osobowości. Taki duet robi wrażenie nie tylko na widzach, ale i na sędziach. A o to przecież chodzi na tym targu, nie?
 
Pańcia (handlara) może być cała "w typie", jak na ten przykład tu:
 
scrq77.jpg


Może być "w typie" en face...

2efn89d.jpg


...albo en trois quarts tylko kolorem włosów:

qqc27b.jpg


Podhalan najlepiej będzie się prezentował na targowisku próżności z juhasem...

2rxy71d.jpg


...a brodacz monachijski - z kobietą z brodą:

os5nya.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...