Jump to content
Dogomania

Coś dobrego, rybnego?


martazobeniak

Recommended Posts

Próbki dostałam bodaj w lipcu. Podaję dane na temat tej, o której rozmawiamy, ponieważ różnice, jeśli spojrzeć na moje opakowanie, są większe: Finest Fish Small Bite / Complete Dog Food; Batch 125197, P/D 19/05/2014; Made in England. Ingredients: Fresh Cod 30,5%, Potato 30,5%, Herring Meal 21,4%, Salmon Oil 7,6%, Beet Fibre 6,4%, Brewers Yeast 2,1%, Minerals 0,8%, Vitamins 0,7%. Nutritional Analysis: Protein 26%, Oil 12%, Ash 9%, Fibre 2,5%.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Próbki dostałam bodaj w lipcu. Podaję dane na temat tej, o której rozmawiamy, ponieważ różnice, jeśli spojrzeć na moje opakowanie, są większe: Finest Fish Small Bite / Complete Dog Food; Batch 125197, P/D 19/05/2014; Made in England. Ingredients: Fresh Cod 30,5%, Potato 30,5%, Herring Meal 21,4%, Salmon Oil 7,6%, Beet Fibre 6,4%, Brewers Yeast 2,1%, Minerals 0,8%, Vitamins 0,7%. Nutritional Analysis: Protein 26%, Oil 12%, Ash 9%, Fibre 2,5%.

 

Skład tej próbki faktycznie różni się od składu karmy w normalnym opakowaniu. Nie ma mąki groszkowej, w zamian jest więcej ryby i ziemniaków.

Obiecuję wyjaśnić tą zagadkę, tylko najprawdopodobniej dopiero po weekendzie, bo wyjeżdżam na wystawę ze swoim młodym.

Dziękuję za wszystkie uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za sugestię, przemyślę (choć wolałabym coś nieco mniej tłustego). Zamówiłabym może próbkę, ale z tego co widzę, ta konkretna chyba nie jest w tej chwili dostępna, a koszty wysyłki wysokie, zwłaszcza jak na zaledwie 50 g. ;)

 Próbki Ryba&Ryż i Ryba&Ryż mini (mniejsze granulki dla ras do 10kg.) Są już dostępne. Można zamówić 4x50g i wysyłka 10zł.
Wyjaśniam koszty wysyłki.  List polecony priorytetowy, gabaryt b kosztuje na Poczcie Polskiej 8,30zł. A to nie koniec kosztów.
Ponaddto jeśli zamawia ktoś próbkę to może liczyć na rabat 10zł w przypadku złożenia zamówienia. Uważam taki układ za fair.

Link to comment
Share on other sites

Takie są koszty firmy... jak chcą dawać probki (darmowe z definicji) to koszty przesylki powinni pokryć z wlasnej kieszeni (jak wyślą ekonomicznie to bedzie taniej, ponadto te 4 malenkie torebeczki zmieszczą się w gabarycie A jednak).

Mnie jako klienta nie powinno to obchodzić... bo ta próbka (darmowa)kosztuje wiecej niż worek karmy

Link to comment
Share on other sites

 

Takie są koszty firmy... jak chcą dawać probki (darmowe z definicji) to koszty przesylki powinni pokryć z wlasnej kieszeni (jak wyślą ekonomicznie to bedzie taniej, ponadto te 4 malenkie torebeczki zmieszczą się w gabarycie A jednak).

Mnie jako klienta nie powinno to obchodzić... bo ta próbka (darmowa)kosztuje wiecej niż worek karmy

 

I tu się zgadzam! Wielu producentów tak czyni, a jeśli mam wydać ponad 10 złotych, wolę "dla odmiany" po prostu pójść do sklepu i kupić małe opakowanie innej karmy. Zarówno warunki przedstawione przez Gosbi, jak i skład karmy mnie nie do końca przekonują, więc się wstrzymam z testowaniem. Teraz czekam na próbki (całkowicie darmowe) od Farminy (N&D, Cibau) i Canivery.

 

Co do ZiwiPeak, miałam w dłoni cennik (bodaj MODERNPET), w którym kilogramowe opakowanie kosztowało bagatelnie 85 złotych. ;) Rozumiem, że w wielkich worach jest ekonomiczniej, ale przy pięciokilogramowym psiaku się nie skuszę. (BTW, za przesyłkę próbek od nich płaciłam bodaj 12 złotych, dostałam 4 paczuszki... po 15 gramów plus paczuszkę Fromm Adult Gold, chyba coś 75 gramów). Więcej takiego błędu nie popełnię.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie próbowałam. Brity mają w składzie coś, co mi się nie podoba. Podam przykład:  Brit Carnilove Salmon & White Fish: białko z łososia (25%), mączka z łososia (20%), mączka z dorsza (15%). Na pierwszym miejscu zatem nie mięso ani nie mączka, czyli co? coś jak szumy przy gotowaniu rosołu - tylko tutaj z gotowania skór, łbów, ości itp. ;) A dodam, że jest to najbogatsza wersja tej marki.

 

Dla porównania składniki rybne w karmach, które znam z własnego doświadczenia w karmieniu:

 

- Acana Pacifica: świeże mięso łososia (13%), dehydratyzowane mięso łososia (12%), dehydratyzowane mięso śledzia (10%), dehydratyzowane mięso białorybów (10%), świeże mięso śledzia (5%), świeże mięso storni (4%);
- Fish4Dogs Finest Fish Small Bite: świeży dorsz (30,5%), mączka ze śledzia (21,4%) [z opakowania próbki];
- Husse Lax & Ris: łosoś (min. 50%);
- Orijen 6 Fish: świeże mięso łososia (14%), świeże mięso śledzia (11%), dehydratyzowane mięso łososia (11%), dehydratyzowane mięso śledzia (11%), dehydratyzowane mięso rdzawca (11%), świeże mięso storni (7%),  świeże mięso sandacza (3%), świeże mięso szczupaka (3%), świeże mięso białorybów (3%);
- Purina Pro Plan Sensitive Skin Salmon with Rice: łosoś (20%), dehydratyzowane białko z łososia (15%).
 
Brity nie są najgorszymi karmami, ale da się znaleźć lepsze - to raz. U mnie Acana i Orijen nie do końca się sprawdziły, a Puriny moja wybredziocha nie chciała tknąć.
Link to comment
Share on other sites

Moja droga... z łososia nie oznacza z mięsa łososia. Wypada czytać składy ze zrozumieniem. Podam przykład: Royal Canin posługuje się białkiem z piór i kości, a prezes nie ukrywa, że zamierza eksperymentować z białkiem z robaków. 

 

Co do Husse, moja Tina na Lax & Ris oraz Lamm & Ris ma się całkiem dobrze. Objętość odchodów niewielka (przy Acanie czy Orijenie były większe i częstsze), we włosie możesz się przeglądać. Każdemu psiakowi służy co innego, jednak ja Brita nie podam.

Link to comment
Share on other sites

Kochana, jeżeli chodzi o Royal, to nawet tego nie skomentuje, zawładną obecnie rynkiem, a składy tych karm to porażka...

 

Ja na razie trzymam się tego Petita, seria specjalnie dla małych ras, nie mogę nic złego o niej powiedzieć no może tylko tyle, że nie wszędzie można go dostać, niestety....

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się - trzymajmy się tego, co naszym pieskom służy! :) Jeśli Ty po Twoim Bricie nie obserwujesz żadnych niepokojących objawów trawiennych (tu na forum wielu użytkowników uskarżało się na gazy) i pies jest ogólnie w dobrej kondycji, to niech je na zdrowie. W Twojej wersji jest przynajmniej mączka i mięso, a nie to nieszczęsne białko. ;) Ja bym jednak była czepialska i wolała wiedzieć, z jakich konkretnie ryb karma została zrobiona, no i w jakiej ilości występują ryż oraz ziemniaki (skrobię ziemniaczaną też tam chyba zauważyłam, a nie sądzę, by istniała potrzeba ładowania jednego i drugiego). No i przy mojej wrażliwej pannicy unikałabym drobiowego tłuszczu i wątróbki wziętych razem. Wiem, wiem... wabik doskonały i psy pewnie przy tym mniej grymaszą, ale ja jednak 'wolę bez'. 

 

P. S. Jeszcze ze składu Brit Petit Salmon & Potato: salmon meal (20 %), salmon protein (15 %), potato, white fish meal (12 %). Nigdzie nie ma mięsa. mączki z całych ryb i "białko". Smacznego! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja wskoczę z autoreklamą ;)

Proszę zerknąć na składy naszych karm. Jeżeli interesuje Cię skład jak najbardziej "rybny", to Fish4Dogs raczej nie ma konkurencji na rynku w tym zakresie. W kazdej karmie na pierwszym miejscu w składzie jest świeże mięso ryby i nie jest to ilość śladowa ;)

Żródło białka - tylko ryba, tłuszcz - tylko ryba. Do tego bardzo prosty skład bez alergenów.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany próbkami karmy, zapraszam na priv.

A ja zapytam...

czy ktos z Was otrzymał jakiekolwiek próbki karm?

Bo na apel odpowiedziałam 19 września. dziś mamy 9 października i ani słychu ani widu...

 

I powiem tak:

Nie karmię psów takim czyms. Ale mam szczeniora i potrzebuje małych mocno smierdzących granulek jako smaczki. Chciałam przetestowac próbki i zamówić worek 1-2 kg...

Nie wiem jakiej jakości jest karma, sadząc po składzie - na smaczki może byc.

Natomiast przy takim podejściu dystrybutora do potencjalnego klienta - dzięki wielkie! Pójdę sobie i kupie Acane Pacifikę. 

 

Olewajcie tak dalej, napewno Wam obroty wzrosną!

Link to comment
Share on other sites

Ja próbki od nich miałam jakoś w lipcu. Teraz na moje wątpliwości po tej autoreklamie (rażące rozbieżności w składzie, a w związku z tym także w dawkowaniu) nie odpowiedzieli. A karma ma naprawdę niezły rybny zapach (mam rodzinę rybaczącą na Bałtyku, więc jestem z tymi aromatami obeznana). Do tego przysmaki Sea Jerky Tiddlers rewelacyjne - taniec radości za każdym razem, gdy otwierałam puszkę.

 

Trochę szkoda, że tak olewają. Mam ochotę zrobić podobnie i jednak kupić Acanę czy nawet Orijena (choć miałam zastrzeżenia do odchodó po nich, ale być może podawałam w zbyt małych ilościach i zbyt krótko, by organizm się przystrosował), zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty przesyłki w przypadku Fish4Dogs.

Link to comment
Share on other sites

U mnie starsza suka już tydzien na Simpsonie Premium z lososiem i musze przyznać, że rewelacja. Kupy super, karma pięknie pachnie i jest wyjątkowo chętnie jedzona. Nie było zadnych sensacji. Zobaczymy jeszcze jak ogólny stan będzie wyglądał po ok miesiącu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...