Jump to content
Dogomania

Brzydki Zapach Goldena


matikk

Recommended Posts

ITAM
Mam 9-miesięcznego goldena i czuć od niego (z sierści)bardzo brzydki zapach.Nie wiem jak ten zapach zlikwidować.Dodam, że jest czesany2-3 razy dziennie i był kąpany(szampon dr.seidl-nie wiem czy to dobry preparat),ale nawet po kapięli zapach pozostaje.Dodam,że nie choruje na żadną chorobę wewnętrzną(wątrob itp).Gruczoly ma czyszczone regularnie i nie sa problemem zapchowym.Pies dostaje karme puriny-mysle, ze nie jest zla karma.Od szczeniaka dostaje zoltko,kilka lyzek oleju i nie ma zadnych efektow.Teraz sprobuje dac mu siemie lniane moze to przyniesie jakis efekt.Jak nie to kupie moze jakis super szampon bio-grom i w nim go wykapie.Widzialem wlasnie fresh'groom.Moze to pomoże.Miał ktoś z tym szamponem do czynienia?
Czy macie na to jakiś sposób?Proszę, pomóżcie mi!!!
Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Polecam wlasnie Groom'n Fresha pieknie eliminuje Goldenkowy "zapaszek" :razz: Do tego proponuje tez kupic odżywke o tej samej nazwie. Wydatek dość duży ale są to koncentraty i z 1 butelki robią się 4!!! :crazyeye: No i kąpanie nie raz na rok ;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oscilka']Polecam wlasnie Groom'n Fresha pieknie eliminuje Goldenkowy "zapaszek" :razz: Do tego proponuje tez kupic odżywke o tej samej nazwie. Wydatek dość duży ale są to koncentraty i z 1 butelki robią się 4!!! :crazyeye: No i kąpanie nie raz na rok ;)
Pozdrawiam[/quote]
Święte słowa Kasiu,używamy,wiemy,naprawdę rewelacja!nawet schroniskowe psy pachną po nim swieżością,a o to naprawdę trudno.Pod tą samą nazwą jest też woda kolońska,ja używam całego zestawu Groom'n fresh.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matikk']ITAM
.Pies dostaje karme puriny-mysle, ze nie jest zla karma.Od szczeniaka dostaje zoltko,[B]kilka lyzek oleju[/B] i nie ma zadnych efektow. [/quote]
Zniszczysz mu watrobę.
Pies w tym wieku nawet nigdy nie kapany nie powinien wydzielac takich woni. Ja bym sie zastanowiła nad zmana w diecie.

Link to comment
Share on other sites

Przecież kilka kropli oleju,raz w tygodniu nie zaszkodzą a podobno bardzo dobrze dzialają na sierść.Co myślicie o tej aukcji allegro: [url]http://www.allegro.pl/item214785479_bio_groom_szampon_groom_n_fresh_355ml.html[/url]
Czy mogę być pewien, że to oryginalny produkt?
Pozdro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matikk']Przecież kilka kropli oleju,raz w tygodniu nie zaszkodzą a podobno bardzo dobrze dzialają na sierść.Co myślicie o tej aukcji allegro: [URL]http://www.allegro.pl/item214785479_bio_groom_szampon_groom_n_fresh_355ml.html[/URL]
Czy mogę być pewien, że to oryginalny produkt?
Pozdro[/quote]
Butelka wygląda na oryginał,cena importera to 46 zł,u mnie i u Oscillki w tej samej cenie,no ale na allegro jest jeszcze koszt wysyłki doliczany,tak że zapłacisz trochę drożej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Puliszonka']
Pies w tym wieku nawet nigdy nie kapany nie powinien wydzielac takich woni. [/quote]

Zgadza się.
Ale nie muszą to być problemy dietetyczne.
Zakładam, że jak większość goldenów Twój również lubi kąpać się w jeziorze itp. i dlatego czasem ma nieprzyjemny zapach> nie we wszystkich akwenach woda jest pierwszej jakości.
Warto z pieskiem pokazać się u weta bo może to być początek problemów skórnych czego nie życzę.

Link to comment
Share on other sites

też radziłabym wizyte u weta, bo to może być (ale nie musi;) ) wiekszy problem. Labrador mojego wujka też strasznie śmierdział. nie wiedzieli dlaczego, kąpali,dbali, czesali itd. w końcu trafili do innego weta i okazało się,ze pies ma jakiś stan zapalny. Zaleczyli go szybko po podaniu odpowiednich leków i teraz miodzio-słodzio perfumeria ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałam podobny problem z Collie, też mniej więcej w tym wieku, jak się okazało było to spowodowane dodawaniem oleju do jedzenia. Olej powodował nadmierną aktywność gruczołów łojowych w skórze (a w konsekwencji łojotokowe zapalenie skóry) i wbrew powszechnej opinii wcale nie wpływa znacząco na poprawę wyglądu sierści psa, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dodawanie siemienia lnianego, jednak powinno być mielone i zalane gorącą wodą (taki glut). Proponuję odstawić olej na rzecz siemienia lub preparatów witaminowych na sierść, a po ok tygodniu kąpiel psa, powinno pomóc.

Link to comment
Share on other sites

agpol - własnie to miałam na myśli.
[QUOTE]Olej powodował nadmierną aktywność gruczołów łojowych w skórze (a w konsekwencji łojotokowe zapalenie skóry) [/QUOTE]
Tym bardziej że tak naprawdę nie wiadomo ile tłuszczu pies dostaje. W karmie jest go juz ok 15% a układ trawienny psa w tym wieku nie jest jeszcze w pełni rozwiniety. (np trzustka dopiero ok roku zaczyna produkowac "komplet" enzymów)

[quote name='matikk'] Od szczeniaka dostaje zoltko,[B]kilka lyzek oleju[/B] i nie ma zadnych efektow. [/quote]

[quote name='matikk'][B]Przecież kilka kropli oleju,raz w tygodniu[/B] nie zaszkodzą a podobno bardzo dobrze dzialają na sierść. [/quote]
:hmmmm: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agpol']Miałam podobny problem z Collie, też mniej więcej w tym wieku, jak się okazało było to spowodowane dodawaniem oleju do jedzenia. Olej powodował nadmierną aktywność gruczołów łojowych w skórze (a w konsekwencji łojotokowe zapalenie skóry) i wbrew powszechnej opinii wcale nie wpływa znacząco na poprawę wyglądu sierści psa, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dodawanie siemienia lnianego, jednak powinno być mielone i zalane gorącą wodą (taki glut). Proponuję odstawić olej na rzecz siemienia lub preparatów witaminowych na sierść, a po ok tygodniu kąpiel psa, powinno pomóc.[/quote]

Otoz to. Jestem tego samego zdania. Jesli pies jest na karmie gotowej, nie nalezy pakowac mu innych tluszczow. Siemie polecam. No i przestan psa czesac z taka czestotliwoscia. Tym czesaniem stymulujesz gruczoly do coraz wiekszej aktywnosci i oczywiscie do stalego linienia. Nic dziwnego, ze pies smierdzi. Goldena wystaczy ras na jakis czas przejechac szczotka druciana i to nie zbyt twarda, aby skontrolowac wlos i nieco przewietrzyc skore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...