Jump to content
Dogomania

Sara - Szkocka Dama


Collakowa

Recommended Posts

Echhh... 

Z Sary zdrowiem nie jest najlepiej. 

W czwartek, z racji iż mam praktyki, wzięłam Sarę do kliniki, na zajęcia. Zrobiliśmy jej morfologię, biopsję narośli, którą zauwayłam kilka dni wstecz, i dla uspokojenia taty, również wezęł chłonny, który się przemieścił. Narośl przy rękojeści mostka okazała się niegroźną lipomą, a węzeł chłonny basaliomą, niestety. Na dniach będziemy umawiac się na zabieg usunięcia raczyska. 

Przy okazji poprosiłam o zrobienie RTG przednich kończyn, gdyż rano kulała. Pani weterynarz zrobiła zdjęcie najpierw kegosłupa, gdyż jej się on nie podobał + był ból przy omacywaniu częsci piersiowej kręgosłupa. Okazało się, że jest to spondyloza - osteofity na 2 kręgach piersiowych. Nie da się tego wyleczyć, od wczoraj jest na lekach pbólowych, we wtorek otrzymam receptę na osteofity. 

Rozchorowało mi się dziecko na stare lata.... 

Najbardziej szkoda mi tego, iż musimy przestać robić to co sucz kocha - aportować piłki, gdyż nie potrafi hamować, i się przewraca biedna. 

 

Ze złych wieści koniec, a z dobrych to taka, że podczas wizyty na praktykach, Sara na żadnego z moich kolegów i koleżanek z grupy nie zawarczała, dawała się głąskać, a Waflowi (pies szkolny) tylko raz dała jasno do zrozumienia, że jest już koniec wąchania, a potem trzymała go na dystans. 

Zaproponowano nam również udział w filmiku promującym moją szkołę, ale czy weźmiemy udział? Wątpię w to, ale było mi bardzo miło, że doceniono nasza pracę <3

 

Musze sie pochwalić :D Kupiłam w końcu wymarzoną lustrzankę, więc w końcu znów zawitają tutaj zdjęcia mojego autorstwa :D 

 

Dzisiaj bez zdjęc, ale obiecuję - nadrobię :) 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłyśmy na spacerku z Anią i Nico, Klaudią i Abi, Nataszą i Mjalo, Pauliną i Setusem oraz z Weroniką, Zee i Holy. 

Sara z Zee się od dawna nie lubiły, z Holy widziała się tylko raz i też nie przypadły sobie do gustu, a dziś? Było ciekawie, ale żaden piesnie ucierpiał :P 

Były 2 osoby z aparatem + ja, więc będzie trochę zdjęć :D 

Najpierw zacznę od zdjęc Nataszy:

IMG_7898_zpswqojrw4b.jpg

IMG_7896_zpsijgkfwmt.jpg

IMG_7888_zpsghwhoawc.jpg

IMG_7885_zpsqs4ztf5t.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

W sobotę byłam na grupowym spacerze, ale tym razem nie z Sarą, a Waflem - moim szkolnym psem. 

 

Był to jego pierwszy (tak sądzę) spacer z większa ilością psów. Jest to chodzący parowóz, a jak się zatrzyma;liśmy na fotki i ćwiczenia, darł cały czas japę i był sfrustrowany, no cóż, zdaża się. Ale kilka fotek udało mi się mu cyknąć. 

jB-XlfTHhkbgO_0XDcXz44AuWEuwlqZuGD6SN5KT

kPFq1oZzY5WPiAs7gZbkqJEq27pEb3Fb33xYRJ45

9GEKcuGNuVbEsm5150hHeBVOvZXns4uV5dNN1yzw

zZjMY2yx-9yRfKEBeSqobW8kXGuVG4mQgkDyFhu6

DZb9nvIoJ5BaNUAH6luWO8ynCBD6Tqe1AS9tZfN1

Link to comment
Share on other sites

Szumy szumami ale czy korzystasz  z jakiegoś programu do obróbki?

Można fajne efekty uzyskać przy chwili czasu.

Ps. patrz na linie horyzontu.

Pozwoliłam sobie edytować Twoje zdjęcia :) Mam nadzieje że się nie gniewasz, ponieważ chcę Ci pokazać co można dopieścić. Wiadomo ja też nie jestem idealnym "fotografem" ale jak na amatora niedługo sama zaczniesz zauważać to wszystko.

Ja mam jeszcze taką zasadę aby na zdjęciu było ukryty gdzieś podpis, zdjęcia lądują w necie a jak zrobisz super foty to nie jeden się na nie pokusi. Tak chociaż jest jakieś minimalne zabezpieczenie.

 

1.JPG

DSC08553.JPG

Link to comment
Share on other sites

Do obróbki używam głównie Photoscape, ale nie potrafię za bardzo obrabiać, i nie robię tego.

Tak wiem, linia horyzontu mi źle wychodzi, ale ją czasami poprawiam przy obróbce. 

Podpis mam, ale ja leń jestem i nie chce mi się go szczerze dodawać, zwłąszcza, że nie uważam, aby moje zdjęcia były jakieś super, by ktoś je kradł :) 

 

A Ty w czym obrabiasz i czym focisz jak można wiedzieć? 

Dzisiaj posłam na dłuższy spacer i też kilka fot poczyniłam :) 

kyF6LqQ9vLBi2WpUstwlfspDtaT8jqp8YPY6H2Vk

l0tPyL2vCTpRg_DPWGVodXZLrrlF-K6W_z2B1h1N

 

l2LTURWr7AUaJnE94l-Ri8-yza7xxBGaFFwR6a5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...