Jump to content
Dogomania

Sara - Szkocka Dama


Collakowa

Recommended Posts

Sara

Data urodzenia: 2 luty 2007 rok

Rasa: WT collie rough  

 

'Sara jest moim trzecim psem, lecz pierwszego juz z nami nie ma (*). Dostaliśmy ja 7 lat temu od mojej mamy koleżanki. Jest to pies mądry, lecz wszystko ją rozprasza. Potrafi kilka sztuczek. 

W stosunku do obcych jest nieufna i agresywna (ale jak dostanie od tego kogoś smakołyk to obcy jest OK). Małych psów nie toleruje (mimo, iż mieszka od szczeniaka z mieszańcem jamnika), a do psów wiekszych bądź w tym samym wzroście jest uległa.

Nie lubi, gdy pies ją wącha dłużej niż 1 sek i natarczywie, ponieważ się wtedy na niego rzuca. 

Uwielbia piłki, a zwłaszcza piszczące (pi9łką piszczącą zaczęła bawić się na spacerze na obcym terenie pierwszy raz!). Ma na ich punkcie obsesję. 

To o Sarze tyle. Poznacie ją lepiej odwiedzając naszą galerię.'

 

Taki był jej opis 2 lata temu (edycja 28.01.2016)

Dziś mogę o niej napisać tyle, że zmieniła się diametralnie. Postepy widac już gołym okiem. 

Kiedyś nieufna w stosunku do obcych ludzi, dziś również, lecz mniej i wodzi za nimi nosem. Mężczyźni są dla najgorsi - potrafi na nich warknąc i szczeknąć. 

Kiedyś każdego napotkanego bądź mijanego psa za płotem zjadła żywcem, dziś przejdzie obok nich obojętnie. Na nowe psy na spacerach z początku warczy się rzuca kłapiąc zębami, lecz reszta spaceru mija zazwyczaj w ignorowaniu się. Chce już na wstepie pokazac, kto tu rządzi. 

Zabawa również się poprawiła - chętniej bawi się różnymi zabawkami na spacerze piłka, dysk, szarpak, patyk. Nie wszędzie, ale w miejscach jej znanych tak. Lecz miłośc do piszczących zabawek się nie zmieniła. 

 

 

Czasem mogą się pojawić zdjęcia mojej drugiej suni - Perły.

 

Link to comment
Share on other sites

Witamy się :) Mega fajna sunia  :loveu:

 

Witamy witamy.  :hand:

Dziękuję za komplement :)

 

Też się witam, piękna sunia! Planujesz z nią jakieś sporty?

 

Nie, ale od czasu do czasu poskaczemy sobie. Chciałabym z nia fresbee, ale ona ma je w du*ie za to piłkę jej rzucam i czasem uda jej się zrobić salto (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa :P)

 

Śliczna Sara!  :loveu:

http://iv.pl/images/30688322896137741727.jpg - tu pięknie wygląda  :-P

 

Dziękować  :mdrmed:

 

Żeby post nie był pusty dorzucam kilka fotek :)

22806482959242664942.jpg47584853914575723013.jpg55931684633970772768.jpg09502807977882828698.jpg83828325464601517846.jpg

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że nie dodawałam zdjęc, ale nie mialam żadnych aktualnych. Przed chwilą robiłam Sarze sesję, więc są nowe zdjęcia :)

Uwielbiam robić portrety, więc większość zdjęc będzie takich. Chciałabym dla was (jak i dla samej siebie) zrobić zdjęcia Sary, na których wykonuje sztuczki, ale takie zdjęcie pojawią się dopiero wtedy, kiedy Ania (Dioranne) w końcu wyjdzie z nami na spacer i zrobi takowe zdjęcia. 

 

05317889994868324902.jpg98012676582363869573.jpg

 

Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

Ja BC w niej prawie w ogóle nie widzę. Jak dla mnie wygląda na mixa w typie collie, naprawdę, umaszczenie, poza, sierść <3 Już wiem, że ten fotoblog będę starała się odwiedzać na bieżąco, bo wreszcie jakiś collakowy  :loveu:  A jako wlaścicielka dwóch kolaków mogę Ci powiedzieć, że naprawdę, do collie rough jest podobna i to znacznie bardziej niż do BC.

Link to comment
Share on other sites

Ja BC w niej prawie w ogóle nie widzę. Jak dla mnie wygląda na mixa w typie collie, naprawdę, umaszczenie, poza, sierść <3 Już wiem, że ten fotoblog będę starała się odwiedzać na bieżąco, bo wreszcie jakiś collakowy  :loveu:  A jako wlaścicielka dwóch kolaków mogę Ci powiedzieć, że naprawdę, do collie rough jest podobna i to znacznie bardziej niż do BC.

 

Na zdjęciach tego za bardzo nie widać, ale jest ona naprawde do bc podobna. Z owczarka szkockiego też. Może nawet więcej niż z bc, ale jest jego mieszańcem. Najpierw miałam przypuszczenia, że to collak z bc i mam takie przypuszczenia nadal. Żeby nie było żadnych nieporozumień zmienię jej rasę na mixa collaka i bc :)

Ale jeedną z naprawdę widocznych podobieństw do bc jest jej pysio :)

 

Jak dla mnie to też mało collaków jest na dogo, no ale cóż. :)  A twoje collaki maja galerię? Z chęcią bym je zobaczyła :)

 

Zdjęcia będą (mam nadzieję) jeszcze dziś, ale to musze wstawić teraz. Taki oto czyścioszek (ona jest naprawdę czystym psem. Po 40 minutach (powrót do domu) była juz czyściutka jak by po błocie wcale nie biegała  :grins: Zdjęcie robione telefonem + z fb więc nie najlepsze jakościowo, ale wtedy nie zabrałam aparatu i tego żałuję.

10696194_544836602315509_674460995642713

 

 

Na tym spacerze uświadomiła sobie, że musze piłkę (tą rózową na zdjęciach powyżej jest) nosic w kieszeni na każdym spacerze, na którym Sara ma być spuszczona. Ładnie wraca na przywołanie, ale na tym właśnie spacerze nie zauważyła faceta z wyżłem niemieckim (cudowne umaszczenie ten wyżeł miał normalnie cud miód orzeszki  :loveu: ) i Sara zaczęła do niego podchodzić, ja ją wołam a ona h\jedynie zwalnia ale idzie n\ w jego stronę. Odruchowo nacisłam na te piłkę (miałam w kieszeni, a ona piszczy) i momentalnie do mnie przyszła heh. Nic na szczęście sie obu psom nie stało, a ja przeprosiła faceta :)

Link to comment
Share on other sites

Oj znam ból. Ogarnianie psa, odpowiedniego tła, a do tego zabawa ustawieniami i czekanie na odpowiednie ujęcie... oczywiście ogarnianie, co się dzieje jeszcze w okolicy też należy do nas :P także ja sama wiem, że ciężko jest robić zdjecia swojemu psu, zwłaszcza jak mają one przedstawiać waszą pracę z futrzakiem :D ale powodzenia życzę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...