Jump to content
Dogomania

Warto wierzyć w cuda! Po blisko 2 latach w DT, Imka znalazła super domek! W małym ciałku wielki strach...


Nutusia

Recommended Posts

Dziewczyny - jesteście PRZEKOCHANE!!!! Niewielu ludzi się w moim życiu o mnie tak martwiło :)

Niestety, moja sytuacja zawodowo-prywatna nie sprzyja tak częstej obecności na dogo jak kiedyś. Jeszcze bardziej nie sprzyja wzięciu na tymczas kolejnego psiaka czy kota (a jest w lecznicy cud urody persica, która baaaaaaaardzo źle znosi pobyt wśród innych czekających na dom kotów :().

U nas bez zmian - Imka wciąż na wydaniu, telefonów zero. Ewu do mnie dzwoniła, proponowała ogłoszenie w ichniejszej lokalnej gazecie. Może trzeba spróbować? Choć adopcja tak daleko już mnie przeraża!!! Najlepszym rozwiązaniem byłby inny tymczas - miejsce, gdzie ktoś miałby po prostu więcej czasu. Jestem przekonana, że w obecnym Imkowym stanie, naprawdę niedużo pracy wymagałoby jej dalsza socjalizacja, a tym samym szanse na adopcję. Choć nadal musiałby to być dom z drugim psem.

Mam dwa kiepskie zdjęcia, ale nie mogę wstawić :(

 

Link to comment
Share on other sites

OOoooooooooo! jak się cieszę, że jesteś. Życzę Ci z całego serca, żeby wszystkie Twoje kłopoty zawodowo-prywatne, poszły precz za 10 górę i rzekę :).

  A może Ewu ma rację i .......ryzyk/fizyk? Próbować z DS? Oczywiście, po baaardzo dokładnej wizycie PA i obowiązkowo musi być to dom nie tylko kochający,ale i zapsiony.W razie czego, zrobimy zrzutkę na bilet powrotny(tfu, tfu!!!)

A piękną persiczkę, to może malagos....;) ?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny Kochane - a ułożyłaby któraś tekst do ogłoszeń? Taki właśnie obiektywno-optymistyczny? Bo ja chyba za dobrze Imkę znam i za bardzo się boję tej ewentualnej adopcji :(

O fotki się postaram - pewnie dopiero w weekend. Dziś wreszcie weszłam na dogo, bo mam nieoczekiwanie dzień urlopu i zwyczajnie rzuciłam wszystko, co powinnam zrobić, żeby wreszcie nadrobić psie zaległości ;) 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję! :)

Niestety, od jutra znowu zniknę.... Postaram się zajrzeć w weekend.

Persiczkę ogłosiła wczoraj Sławka siostra i oczygwizdek są już telefony (rasowiec to rasowiec :(). Jeden domek wygląda interesująco... zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Nutusia napisał:

Bardzo dziękuję! :)

Niestety, od jutra znowu zniknę.... Postaram się zajrzeć w weekend.

Persiczkę ogłosiła wczoraj Sławka siostra i oczygwizdek są już telefony (rasowiec to rasowiec :(). Jeden domek wygląda interesująco... zobaczymy.

Zawsze to coś ;).

Z tekstem, próbowałam wieczorem, ale mi się nie udało. Będę próbować nadal i owoc swoich prób - zamieszczę na wątku. Zdjęcia Imci z mniejszą ilością psów, niż te które są w obecnych(piękne, ale dla dogomaniaków) ogłoszeniach. Jeden pies , lub dwa (za każdym razem tylko jeden z naszym Imcioszkiem), ale osobno z Imką, żeby nie sugerować, że "musi być" stado :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tekst udyźdałam. Oczywiście, wszystko można zmieniać i poprawiać :)

 

Szukamy dobrego, kochającego i mądrego domu dla małej (6kg), młodej (3 lata) i wesołej suni o niepowtarzalnej i intrygującej urodzie. To sunia w biało-czarnej masce na pyszczku. Jak dzień i noc w jednym.

Biało -czarna Imeczka, wychowała się w schronisku, bez kontaktu z człowiekiem i dopiero po ponad półrocznym pobycie w naszym domu tymczasowym, nauczyła się żyć przy człowieku i się go nie obawiać. Warunkiem udanej relacji z opiekunem, jest obecność w domu innego przyjaznego psa, bo to z psami Imcia nawiązuje łatwo przyjaźnie. Dlatego szukamy dla niej wyrozumiałych i cierpliwych Opiekunów, oraz psiego towarzysza, który będzie dla niej wzorem do naśladowania i  przewodnikiem, a ona dla niego świetnym kompanem do wspólnych zabaw.

Może Twój pies czuje się samotny w czasie Twojej nieobecności i tęskni do psiego przyjaciela?

Malutka nadal boi się porzucenia i wszystkiego, czego nie zna - wyprowadzona poza znany jej teren jest zdezorientowana i zdenerwowana, smycz ją paraliżuje, dlatego najlepiej będzie się czuła w dobrze ogrodzonym domku z ogródkiem. Jest grzeczna, niczego nie niszczy, jest czysta, bez zachowań agresywnych, dobrze toleruje koty. Sunia jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana.

Adopcja jest za darmo. Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imcioch to do DS tylko doświadczonego. Czasami choć trzeba przyznać bardzo rzadko taki się trafi. Mnie się udało wyadoptować mixa sznaucera olbrzyma do ludzi, którzy nigdy nie mieli dużego psa tylko dwa sznupy miniatury, ale postanowili zawalczyć. Trudny charakter z kłapaniem niekiedy zębami. Zwłaszcza jak coś jest nie po jego myśli. Obiadu jeść przy stole nie mogli , bo pakował się z łapami na stół, a odciągany warczał. Kanapki z talerza w niewiadomy sposób z blatu kuchennego znikały. Sernik (pół tortownicy)wyparował. No, ale teraz po miesiącu już jedzą przy stole :) Życzę takich ludzi Imcioszkowi. Trzeba wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wytrzymałam i zadzwoniłam do Nutusi. Na szczęście wszystko u Nich jest w miarę ok. Oprócz tego, że w pracy kołowrót i młyn i atmosfera napięta. A po pracy Nutusia pracuje dla Siebie  z godnymi podziwu sukcesami :)

Król Haremu i Kresia się trochę pochorowali (żołądkowo-jelitowo), ale już jest ok. pomijając finansowe nakłady na to ok. Lesio miał przy okazji robione badania i mimo leków na Cuschinga wyniki są dobre.

Nutusia pozdrawia Wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...