Jump to content
Dogomania

Dom czy Kojec ?


Pointer11

Recommended Posts

[FONT=arial][SIZE=2]Witam termin porodu mamy pod koniec września i mamy pewien dylemat co do miejsca ponieważ suczka mieszka w kojcu ocieplanym i porządnym nie kawałek siatki i jakaś buda ...jednak zastanawiam sie czy nie lepiej byloby już sprowadzić ja do domu przygotować jej kojec z materacem aby sie oswoiła z miejscem bo wiadomo niedługo może już zacząć robić gniazdo . Jest to moje 1 krycie i 1wszy miot wiec nie wiem czy korzystniejsze będzie zdrowotnie i nie tylko , aby suczka wyszczeniła sie i mieszkała ze szczeniakami w domu pod naszym stałym okiem i kontrolą , tylko martwie się czy z tego mieszkania w poże jesiennej , gdzie jest ogrzewanie itd kiedy szczeniaki urosną i będa już gotowe do nowych domków nie będzie dla niej grozne ponowne przeniesienie do kojca ??? Proszę o rady !!! Pozdrawiam[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Lepiej zrób kojec porodowy w domu ze względu na lepszą kontrolę stanu szczeniąt i suki. Końcem września mogą być już chłodne noce,a i dnie niezbyt ciepłe,w kojcu na zewnątrz może być za zimno dla szczeniąt. Po odstawieniu szczeniąt,a nawet wcześniej tak jak będą miały 4-5 tyg. dawaj sukę na trochę do kojca i stopniowo zostawiaj coraz dłużej,niech się przyzwyczaja do chłodów,wtedy bez problemu powinna wrócić do niego po sprzedaży szczeniąt ( jeśli oczywiście jej szata w ogóle pozwala na zimowanie na zewnątrz )

Link to comment
Share on other sites

Jesli chcesz wprowadzic zmiany to teraz jest ostni dzwonek,pozniejsze zmuszanie suki,na krotko przed samym porodem do zmiany miejsca moze zakonczyc sie stresem i cesarka.suka sama powinna wybrac sobie miejsce do poroddu,ale jesli to mozliwe w domu(jesli suka za wszelka cene bedzie zniego uciekala to trudnonie zmuszaj jej do przebywania na sile),koniec wrzesnia moze byc chlodny,a ty-jak sie domyslam masz krotkowlosa rase.albo mozna zrobic tak jak pisala rottaska,albo zdecydowac sie na "wyniesienie"samej juz suki na wiosne na dwor,a przez zime siedzialaby w domu.

Link to comment
Share on other sites

Myślę ze powrót nie będzie aż taki trudny .Każdą zimę suczka ładnie znosiła nawet jak było bardzo zimno i chcieliśmy zabrać psy do domu okazało się to jednak dla nich zbyt wielkim szokiem i uciekały na dwór.W zimie sunia spi w budzie razem z psem i razem jest im cieplej zaś w lecie gdy są upały ucieka do swojej :) Wiec myśle , że macie racje i tak też postąpie . Bardzo dziekuje za odpowiedz i radę dziś wprowadzam suczke do domu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...