Jump to content
Dogomania

Prosba o rade


pisklesmoka

Recommended Posts

Witam Wszystkich
Mam problem z 9 tyg suczka rottweilera b.mala.Miala problem z jelitami jest na antybiotyku do jutra .
Ale niechce juz jesc od soboboty rana dietetycznej karmy Hill`s i\d (ladnie sie po niej wyproznila wczoraj z rana twardym stolcem) .Wczoraj na wieczor po prawie 24 h zjadla lyzeczke tej karmy posypana niewielka ilscia kurczaka ,ale dzisiaj tez niechce nic jesc.
Widac ze jest glodna ale tej karmy niechce ruszyc.Musielismy w nia z rana troche wmusic zeby antybiotyk zjadla .
Co mamy robic?

Link to comment
Share on other sites

Ugotowala zona jej ryz z marchewka i zblendrowala to jeszcze z kurakiem i tez niechciala.Mialem dla dzieci pasztet drobiowy i doslownie na malym palcu dalem jej przed nos to sie rzucila ze niewiem.Palca by odgryzla.
Niewiem moze ja przeglodzic i tak jak wczoraj moze sie skusi na ta karme dietetyczna?
dzisiaj troszke tej karmy zjadla z kurakiem i sie wyproznila wmiare twardym stolcem .
Ale biorac pod uwage jej wiek to jak cos smakuje to powinna szalec za zarciem?Tak mi sie wydaje.Teraz na dworze biega za dzieciakami.

Link to comment
Share on other sites

ja bym nie blęderowałą ryżu marchewki i kurczaka razem - nie każdy pies przepada za papką xP
wiem co to znaczy mieć psa nie jadka bo miałam to samo
bręderując wszystko razem rozumiem że chcesz ominąć wybierania co leprze :P lepiej kurczaka i warzywka zblenderować i wymieszać z ryżem :P
co do karmy wymieszaj ją z jogurtem naturalnym i białym serem :) - jeśli może to jeść

a jak pasztet jadła w szalony sposób kupcie puszki z mięskiem dla psów (takie z lepszej półki) - ja takie blęderowałąm z jogurtem i dodawałam do ryżu makaronu i karmy

Link to comment
Share on other sites

Pies jest pod kroplowka, mial pobrana krew, wstepne wyniki z pracy narzadow sa ok na dalsze trzeba poczekac.Mamy dzwonic w pol do czwartej czy mozemy psa odebrac jak nie to do 6musi zostac.Inna pani doktor podejrzewa chyba Parwowiroze ale niewiem.Pies nie zyga ani niema biegunki.Dzisiaj byla co prawda juz apatyczna , no ale od 2 dni niejadla w sumie nic.Czekamy na rozwoj wydazen.Po kroplowce ma dostac wysokokalorycna karme i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Witam, pies czuje sie jak narazie b. dobrze .Zona mowi ze po poludniu byla tak fit ze jak glupia latala za dzieciakami nikt nie umial jej zlapac.Dostala puszke RC RECOVERY; ktora prawie cala zjadla, ale troszke zostawilismy jej na jutro rano.Oraz takze z RC ConvalescencesUPPORT i tego okolo 6ml wypila ze strzykawki.Jutro mamy termin o 11 u weta, beda juz pelne wyniki badan krwi i czekamy na poziom bialych krwinek.Jak beda ok to powiedziala ze parwowiroze mozna wykluczyc zobaczymy jutro.Jestesmy dobrej mysli.

Edited by pisklesmoka
Link to comment
Share on other sites

Jestesmy po weterynarzu, wyniki bede popoludniu.Mamy jej sami gotowac.Ryzu z marchewka i piersia z kuraka niechciala.Jak zona dolala troche tego mleka to troche zjadla.Ale niewiem, Na puszke RC byla calkiem inna reakcja.Teraz gotujemy makaron z miesem i warzywami.Moze to bardziej jej podejdzie.W sumie mamy jeszcze 2 puszki RC ale trzymamy w ostatecznosci.Budzet napiety juz maxymalnie,500 euro pies a 400 weterynarz-masakra
P.S
Takie pytanie czy z kuraka mozna tez mieso z nozek podawc czy tylko piers?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam ponownie, od 2 dni psina jest juz na suchej karmie Happy Dog Maxi Baby do piatego miesiaca.Troszeczke  dodajemy jeszcze piers z kuraka i po troszku marchewki bo juz jest ugotowana.

I mam w zwiazku z tym pytanie .Psina poszla troszku w gore , ogolnie przez 9 dni przytyla 1,2 kg (ale wczesniej dawalismy znikome ilosci suchej karmy i troszku makaronu z miesem i marchwia).Od 2 dni na karmie prawie wszystkie kosci jej widac, ok byla niedozywiona , pozniej problemy z jelitami.Jest bardzo zywa i w ogole, ale chcialem zapytac o dawkowanie suchej karmy.Na Happy Dog jest tabelka a w niej waga 5: 7,5: itd,  i wiek w tygodniach.Wedlug tej tabeli moja suczka powinna dziennej porcji dostawac 180 gram, natomiast jak sprawdzalem na innyc karmach jest tylko wyszczegolnina waga koncowa psa w moim przypadku 40kg oraz wiek miedzy 8-11 tygodni i dawka dzienna powinna wynosic 340 g  posilku.Co mam z tym fantem zrobic?

Po drugie wczoraj robila fajne kupki a od nocy takie mocno luzne.Mocno karme namaczamy, sypiemy po 38g i karmimy 5 razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Do karmy jest juz przyzwyczajana od tygodnia tylko w mniejszych ilosciach wczesniej.Dzisiaj  caly dzien stolec na poczatku jest wiazany a pozniej rzadki.Jeszcze wczoraj wygladalo to lepiej.Zastanawiamy sie z zona na zmianie karmy, tylko jest pytanie ile moze potrwac  dostosowanie ukladu trawiennego do nowej karmy?

I jakie ilosci mam jej sypac tego Happy Dog, bo tak jak wyzej na innych karmach jest waga koncowa i wiek szczeniaka i wtedy powinna dostawac duzo wiecej, u mnie ta rozpiska jest troche inna .

Link to comment
Share on other sites

Powinno sie brac pod uwage to co napisane w tabelce na opakowaniu karmy.to sa dane orientacyjne.dla jednego szczeniaka bedzie za duzo dla innego malo ze wzgl.na tryb zycia.musicie sami znalezc ilosc ktora bedzie odpowiednia dla wszego psa.co do odchodow-jesli w najblizszych dniach nadal pies bedzie zalatwial sie tak"pol na pol"to powinienes zaniesc stolec do badania.pasozyty (ni tylko glista)objadaja psa z subst.odzywczych

Link to comment
Share on other sites

Odrobaczona byla we wtorek, no niewiem  albo ma alergie na jakis skladnik i dlatego tak sie zalatwia .Musimy to przemyslec.

A co do dawkowania to chodzilo mi raczej o to ze na innych karmach niema szczegolowej podzialki wagowej tylko wagi doroslego psa i w takim wypadku moja suczka powinna dostawac podwojna porcje.

Link to comment
Share on other sites

Porównywanie dawkowania różnych karm jest bezzasadne, bo karmy są... różne. Mają różny skład procentowy, analityczny itd. Bierzcie pod uwagę, co jest napisane - jest też opcja, że organizm małego psa z problemami jelitowymi nie radzi sobie z trawieniem suchego i gotowanego naraz. Ja np. jestem przeciwna karmieniem na równi tym i tym, ze wględu na różne czasy trawienia i pH. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...