Jump to content
Dogomania

Reks już w hotelu! Szukamy wyjątkowego domu dla wyjątkowego psa.


ewes

Recommended Posts

Na pewno nie damy go do hoteliku z kojcem, bo to się mija z celem. Reks musi być przy człowieku. Na spacerach to wesoły i pozytywny pies. Przeniesienie go ze schroniskowego boksu do hotelowego kojca nie wchodzi w ogóle w grę. Jeśli chodzi o to, że Reks musi być jeden to myślę, że nie jest to konieczne. Reks lubi inne psy, ich towarzystwo i spacery z nimi. Teraz w boksie jest sam. Jak był z innym psiakiem, to nie było takich problemów. Więc myślę, że inne psiaki również mogą na niego dobrze wpłynąć.

 

Reks znajduje się w katowickim schronisku. Hoteliku szukamy cały czas, ale trudno coś znaleźć... Tak jak napisałam, absolutnie nie może być to hotel z kojcami.

 

Dziękujemy bardzo za obecność :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem na szybko przed pracą.
Dziękuję wszystkim za obecność :)
Tak jak napisała Patrycja przeniesienie go z boksu schroniskowego do hotelowego mija się z celem.
A i Reks poza problemem z ogonem jest zdrów jak ryba, przynajmniej żadnych problemów nie zauważyłam.

aaa, fejsbukowych zapraszamy również na wydarzenie ;) - https://www.facebook.com/events/497330330426030/

Link to comment
Share on other sites

Póki co kumpel lub kumpelka z którymi się Reks zgadza do jego boksu żeby zamieszkały razem.To powinno nieco załagodzić lub wyeliminować to jego wygryzanie się. Spróbować zawsze można.

myślę, że na dniach jakiś psiak do jiego dołączy :)
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wbrew temu co stwierdził poprzednio weterynarz, że konieczna jest amputacja końcówki ogona u Reksa, okazało się, że ogon się zagoił. Tym sposobem chłopak nadal posiada swój bujny ogonek. Nie zmienia to faktu, że problem nadal pozostaje, bo jaką mamy gwarancję, że sytuacja się nie powtórzy lub Reks nie zrobi sobie czegoś gorszego? Prześwietlenie kręgosłupa miał zrobione i wszystko jest w porządku, więc kwestie zdrowotne zostały wykluczone. Zatem przyczyny należy upatrywać w psychice psiaka.

 

Na tę chwilę i tak nie możemy wyciągnąć Reksa ze schroniska, choć bardzo byśmy chciały. Stałych, miesięcznych deklaracji mamy 135 zł, a potrzebujemy minimum 400 zł… Za tyle właśnie udało nam się znaleźć hotel dla Reksa. Choć wolałybyśmy taki hotel, gdzie będą z nim pracować. Mimo to będziemy próbować dalej. Może w końcu się uda. Niestety znalezienie domu dla chłopaka graniczy prawie z cudem… A nie chcemy, by całe swoje życie spędził za kratami. Tym bardziej, że w każdej chwili może się stać coś, co znowu wywoła u niego taką frustrację, że dobierze się do ogona…

 

Dziękuję za kolejne wpłaty Pani Agacie Oldze U. (30,00 zł) oraz Elisabecie z forum dogomania (50,00 zł). Tym sposobem Reks ma na swoim koncie 445,00 zł. Nie martwcie się. Pieniądze na pewno nie zginą. Choć na razie nie możemy wykorzystać ich na hotel, bo wystarczy tylko na miesiąc, a co potem? Mamy już w Fundacji 3 psiaki w hoteliku. Aby umieścić w hotelu Reksa, musiałybyśmy być pewne, że mamy wystarczającą ilość deklaracji, by móc co miesiąc opłacić hotelik. Nie sztuką jest przecież się zadłużyć.

Link to comment
Share on other sites

Pojawiła się propozycja, by Reksowi zakupić coś takiego:
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8542
Ja mam co do tego mieszane uczucia. Może ktoś z Was ma z taką kamizelką jakieś doświadczenia i mógłby się wypowiedzieć?

Raczej jestem sceptycznie nastawiona do takich nowinek-zresztą dość kosztownych. Ja bym raczej stawiała na maksymalne wymęczenie psa podczas spacerów w czasie wolontariatu plus towarzysz w boksie no i może jeszcze jakieś zabawki zajmujące czas typu KONG-jest świetny! Albo coś takiego : http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=1173&gclid=CMG96sbt1MUCFQvjcgodXZgAnw

Link to comment
Share on other sites

Coś takiego byłoby świetne, ale jeśli nie będzie miał towarzystwa w boksie bo jeśli będzie to może być różnie.
Na razie nie ma psiaka dla niego więc można spróbować :).

Dziś w schronisku był Pan zainteresowany Reksem, ostatecznie wziął zupełnie innego psiaka, ale może to dobrze ;).
Za to Reks zaliczył jeden dodatkowy spacer :D.

Pan stwierdził, że Reks się nie słucha :o. Pies wykonał każdą komendę o jaką prosiłam, przychodził na każde moje zawołanie, no faktycznie Pana nie słuchał, a nawet się go bał, ja się mu nie dziwię, bo Pan bardzo chciał się do Reksa przytulić, z resztą do każdego psa, z którym wychodził (chyba cały pawilon z nim wyprowadziłam), tłumaczyłam mu że psy tego nie lubią szczególnie jeśli ktoś obcy to robi, no ale Pan nie dawał się przekonać i wybrał tego który dał się przytulić.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm....ciekawe kryterium : DAŁ się przytulić-oby nie przesadził z tym przytulaniem :(

myślę, że nie będzie aż tak źle :) po prostu Pana chyba od większości psów odstraszało to, że nie zwracały na niego uwagi...

Najlepsze było jak jakiegokolwiek wyciągałam to każdy na mnie skakał, a jego tak trochę olewały i chyba się załamał ;p
Link to comment
Share on other sites

Reksowy na spacerze sprawował się na piątkę, a nawet szóstkę ;)

Cały czas chce się głaskać i cały czas chce dostawać smaki, muszę chyba z nim nad tym popracować bo robi się baaaardzo nachalny.

Noooo daaaaaaj parówę :)
316kz6h.jpg

zabawy z Kuba :D
103u4n7.jpg

'paaaatrzcie taki mam ogon ;)' - i do tego w całości :D
10eobvd.jpg

:)
28cd2ec.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites


A dziękuję :) Chciałam spróbować swoich sił i chyba nawet wyszło.... ;)

 

Wyszło, wyszło... Ewes, banerek jest super. I wcale nie wygląda na pierwszy. Pewnie po cichu cwiczyłaś wcześniej... ;)

 

Ogon Reksa...  :wub: Jak dobrze, że ostał się w całości. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...