Jump to content
Dogomania

Sucha karma dla szczeniaka Owczarka Niemieckiego


MarTum

Recommended Posts

Witam. Mogę zostać za to zjechany ale czytam i czytam i nadal nie wiem która karma jest najlepsza dla psa. Muszę zadać to pytanie chociaż jest ich mnóstwo.
Pada milion propozycji bez poparcia. Każdy pisze inną nazwę.
Tak, wiem kupuje się taką którą pies je ze smakiem i dobrze trawi, a skład jest dobry jakościowo.


Mój pies to Owczarek Niemiecki w wieku około 4 miesięcy. Zjadł już jakieś 6 kg Royal Canin dla szczeniaków ON.
Czytam jednak, że Royal nie błyszczy już składem, a i cena jest za wysoka. Pytam wprost: jaka jest najlepsza składowo karma dla takiego szczeniaka?

Załóżmy, że mam około 150zł i chcę kupić 10 - 15 KG karmy. Odrzucamy to czy psu będzie smakowała czy nie. Interesuje mnie najwyższa jakość karmy dla tej rasy w tym wieku i w tej cenie.


EDIT:
No chyba, że polecacie odpuścić karmę i iść metodą BARF. Taniej i zdrowiej prawda?

Edited by MarTum
Link to comment
Share on other sites

MarTum, ja osobiście nie eksperymentowałabym przy rosnącym szczeniaku dużej rasy z BARFem jeśli faktycznie nie miałabym o nim pojęcia, lepiej dać psu solidny fundament do rośnięcia z suchej karmy, a ewentualnie jak zakończy okres wzrostu poczytać o barfie i zacząć przygodę, chyba, że faktycznie miałbyś z tym doświadczenie wcześniej - mówię to jako posiadaczka szczeniaka, zwyczajnie miałabym obawy, że przez moją niewiedzę czegoś będzie mu brakowało i wyjdzie to potem w życiu dorosłym ;)

Mój 8miesięczny szczeniak przyjechał z Acaną i luźnymi kupami przez 3tygodnie, potem zjadł 15kg Brit Care Puppy - całkiem dobrze wspominam,ale granulki trochę małe, potem bezzbożowe Nutra Gold rybna i Taste of The wild - dwie ostatnie były moim zdaniem najlepsze (cenowo to jak dla kogo - 170zł/12,6kg) ale miały na tyle małe granulki, że pies je łykał w kilkanaście sekund, po kilku minutach cały posiłek zwracał i brzydził się go ruszyć drugi raz. Polecono nam karmy dla szczeniąt ras dużych więc z miłą chęcią wróciłam do Brit Care Junior Large Breed (140zł/12kg) i generalnie jak za taką cenę to skład ma dobry, od razu idzie do miski i zjada całą porcję, dawno nie słyszałam tyle chrupania w czasie posiłku no i psa mi chwalą - że zadbany, że błyszczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Barf jest tu najlepszym wyjściem... spokojnie zmieścisz się w kwocie 150zł miesięcznie.
Ale to musi byc Barf czyli mięso z tłuszczem, kośćmi i podrobmi a nie kości mięsne.
Barf a nie żadna sucha karma będzie najlepsza podwaliną dla wzrostu psa - nieważne czy dużego czy małego. Natura nie odróznia - tak samo żywią się szczenięta, tak samo psy dorosłe, tak samo wieksze i mniejsze. Róznią się tylko dawki. Szczeniakowi podajesz dziennie nawet 4-5% wagi docelowej (tej którą przewidujesz u psa dorosłego) lub nawet do 10% wagi obecnej szczeniaka którego końcowej wagi nie znasz. Pamiętaj jednak że szczeniaki barfujące wyrastają na psy znacznie cięższe niż wzorzec zakłada ale nie utuczone. To jest własnie podstawa do prawidłowego wzrostu.
Do barfa nie trzeba być żadnym geniuszem ani nie trzeba nic kombinowac - kupujesz calego kurczaka i go dzielisz na kawałki. Podajesz codziennie odpowiednią dawkę i do jednego kuraka dodajesz 1 żoładek, 1 serce i 1 watróbkę. Dokładnie tak samo postępujesz z innymi zwierzakami... z wyjątkiem krowy której sam nie podzielisz ani nie zmiescisz nigdzie...
Agata_Roki - zapewniam Cię, że ten zadbany i blyszczący pies stnąwszy przy psie tej smej rasy ale barfującym od poczatku żywota - okazałby się wcale nie tak zadbanym i błyszxczącym jak Ci się wydaje. Wręcz powiem bardziej dobitnie - wyłysiale, matowe chuchro

Link to comment
Share on other sites

Nom właśnie skłaniam się najbardziej ku metodzie BARF.
W końcu co może być lepsze dla psa jak nie prawdziwe nieprzetworzone mieso, warzywa i owoce prosto z ogródka + inne witaminy i składniki których potrzebuje.
Bez dwóch zdań to naturalne żarcie jest lepsze niż przetwarzane suche karmy z wypełniaczami.

Tak czy inaczej nadal czekam na potwierdzone info o tej najlepszej suchej karmie za okolice 150zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarTum']

Tak czy inaczej nadal czekam na potwierdzone info o tej najlepszej suchej karmie za okolice 150zł.[/QUOTE]

najlepsza karma to Ziwi Peak - 5kg za 340zł ;)
za 150zł / 10-15kg to może być Taste of the wild, droższe a dobre: Wolfsblut, Gosbi, Farrado, Fish4dogs, Orijen, Canagan

Jeśli masz chęci i możliwości, by psu BARFować, to będzie najlepsze rozwiązanie. Tylko poczytaj dokładnie o BARFIe, by odpowiednio suplementować mieszanki, forum barfnyswiat jest bardzo dobrym źródłem informacji.

Link to comment
Share on other sites

Ok kupię ostatni worek karmy TOTW bo jest drobne promo i przez ten czas będę się uczył jak dobrze ułożyć BARF'a.

Czy znajdę coś lepszego niż 13,6 KG TOTW [COLOR=#333333][FONT=Arial] Pacific Stream Canine w cenie około 160 zł ?
[/FONT][/COLOR]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/397717

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moim zdaniem warto poczytać takze o karmie 1st Coiice,jest cały dział jej poświęcony na forum,jedna z lepszych już patrząc po samym składzie. Znajomemu ON-kowi smakowała lepiej niż Acana czy Royal.

 

W ilu jeszcze wątkach tak agresywnie reklamujesz 1st Choice? Przydałoby się chociaż kilka dni odstępu - tak dla zachowania pozorów. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dla szczeniaka nie polecam żadnej suchej karmy, to barbarzyństwo. Szczeniaka trzeba karmić naturalnie - mięso, ser, jajka, jarzyny, ryż lub makaron drobny.

Najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej i najdroższej karmy, zwłaszcza że mozna dostać tanie mięso dla psów.  Zastanów się czy chciałbyś od urodzenia do śmierci jeść bezwartościową papkę bez mozliwości uzywania zębów i gryzienia np. cielęcych kości (to już pies nie ty). Mam psy od k8ilkudziesięciu lat, całe życie karmię je naturalnie i nie wiem co to alergie, choroby jelitowe i inne.

Nie mówiąc o tym, że psy są szczęśliwe, mają przyjemność z jedzenia urozmaiconego pożywienia. I wszystkie szczxeniaki wyrastały na dorodn4e, piękne i zdrowe psy.

Sucha karma jest dla bogatych i leniwych ale jak się ma jednego czy nawet kilka psów to naprawdę można je karmić normalnie. Ja daję mięso surowe, od czasu do czasu gotowane dla urozmaicenia a przez wiele lat pracowaliśmy oboje z mężem i jakoś dawaliśmy radę tak karmić 4 rottweilery.

No chyba, że ktoś ma fabrykę psów czyli kilkadziesiąt ale to już dla mnie nie jest miłośnik i hodowca tylko handlarz.

Link to comment
Share on other sites

Dziś trafiłam na fajną karmę bezglutenową Nero Gold dla szczeniaków ras dużych 40% suszonego mięsa i cena nie zabija 145 zl za 12 kg. Właśnie się pojawiła w sklepie gdzie kupuję ale ja mam na jakiś czas dość eksperymentów. Nadal zostaje przy TOTW

Link to comment
Share on other sites

Dziś trafiłam na fajną karmę bezglutenową Nero Gold dla szczeniaków ras dużych 40% suszonego mięsa i cena nie zabija 145 zl za 12 kg. Właśnie się pojawiła w sklepie gdzie kupuję ale ja mam na jakiś czas dość eksperymentów. Nadal zostaje przy TOTW

Karmy Nero Gold są typowymi karmami mączkowymi, nie ma w nich mięsa i dlatego cena "nie zabija". Odsyłam do strony producenta.

Link to comment
Share on other sites

Rany... suche mięso nie... bo mączką, mokre mięso nie bo jak się wysuszy to go tam wcale nie ma... Pewnie i BAFR jest najlepszy ale nie każdy ma na niego czas. Wiadomo iż karma sucha to nie jest naturalne jedzenie psa ale coś musi jeść i lepiej dać mu suchą karmę niż resztki z obiadu. Nie mam za dużego doswiadczenia z psami bo to mój pierwszy pies ale odchowałam kilka kotów na karmach mokro - suchych. Były zdrowe i sędziwego wieku dożyły.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...