Jump to content
Dogomania

Żabka ma już Dom Stały !


MALWA

Recommended Posts

Kilka osób zadeklarowało tu zrobienie (wykupienie) ogłoszeń dla Żabki.

Napisałam tekst do ogłoszeń. Zrobiłam to po ra zpierwszy w życiu, i nie wiem czy może tak zostać.

Proszę o wskazówki i rady co zmienić.


[B][U][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial][I]Żaba do adopcji – sunia porzucona po 4 latach………….[/I][/FONT][/COLOR][/U][/B]

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Żaba, to młoda sunia, która przez ostatnie 4 lata miała swoją rodzinę. Rodzina pół roku temu wyjechała zagranicę. Sunia została pod opieką obcej osoby. Nie wiadomo co się stało, w domulub u obcej osoby, ale sunia panicznie wszystkiego się boi. Przy próbie dotyku warczy, ale jednocześnie kuli się, ucieka, chowa się. [/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Żaba obecnie przebywa w hoteliku podKrakowem.
[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Sunia ma około 4,5 roku, waży 6,5kilograma, ma 30 cm wysokości. [/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Została wysterylizowana izaszczepiona przeciw chorobom wirusowym.[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Żabka czeka na człowieka, który zabierze ją do swego świata, nauczy co to człowiek, i pokocha taką jaka jest. [/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Daj Żabce dom, pokochaj zagubioną,porzuconą sunię!

[/FONT][/COLOR][U][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Kontakt do obecnej opiekunki Żabki:
[/FONT][/COLOR][/U][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Angelika tel.[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]e-mail: [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę, ze po przeczytaniu takiego tekstu chyba bałabym się wziąźć psa, który warczy i może capnąć..............

Ale napisałam uczciwie jak jest.............nie wiem, czy lepiej uczciwie, czy lepiej nieco przekoloryzować................


A możę lepiej poczekać, aż sunia nieco się zaaklimatyzuje i zaufa Angelice ?

Co WY na to?

Link to comment
Share on other sites

Chyba troszkę za ostro w tym ogłoszeniu... Choć może i dobrze, że napisałaś tak jak jest tylko wtedy absolutnie zmieniłabym to zdanie że szukasz człowieka, któy pokocha ją taką jaką jest... Bo to tak jakoś wygląda, że ma ją pokochać i nic więcej. Może lepiej jakoś tak napisać że szukasz człowieka, który ją pokocha i pokaże jej, że człowiek jest dobry i można mu zaufać...

Nie wiem czy nie za bardzo naplątałam :oops:.

Link to comment
Share on other sites

Ja też myslę, ze nie ma co cukrować. W takim przypadku zatajenie warkotu jest jak kłamstwo. Przecież ktoś, kto ją weźmie i tak to zauważy :(
Z drugiej strony nie mając obycia nowy właściciel może ją skrzywdzić niechcący jeszcze bardziej.

Może napisałabym, ze Żabka boi się jeszcze lkudzi, że próbuje odstraszać ich warkotem, ale jednocześnie kuli się z przerażenia.
Że potrzebuje kogoś, kto pomoże jej przezwyciężyć strach i zaufać ludziom.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Dziewczyny za pomoc i podpowiedź co do tekstu ogłoszenia.

Musze jeszcze ustalić z Angeliką czy w ogłoszeniach mam podac jej nazwisko czy wystarczy tylko imię.

Nie wiem jak to jest zwykle robione.

Tak sobie myslę, że skoro do ogłoszeń zgłosiły się trzy osoby, to może warto, by każdy zrobił ogłoszenia na innym rejon Polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Teraz jest w domu. Nie wiem jak to będzie, kiedy wydobrzeje po sterylce........[/QUOTE]

Jestem u Żabki, jak jej zachowanie? Nadal panicznie boi sie człowieka, czy wiadomo jaki ma stosunek do innych psiaków i do kotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek']Wystąpiłam do KWB o dofinansowanie sterylki Żabci, ale nie wiem jaki konkretnie koszt
napiszcie, proszę[/QUOTE]

Koszt sterylizacji to 150 zł. Koszt dojazdu na sterylizację poniosła Angelika we własnym zakresie.
Już napisałam na wątku KWB o cenie sterylizacji.

Dziękuję za zwrócenie się o pomoc w dofinansowaniu sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

[B][I][U][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR][/U][/I][/B]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Dzisiaj po południu rozmawiałam z Angeliką m.in. na temat Żabki, i zaraz podam co ustaliłam, a mam nadzieję, ze dobrze usłyszałam, bo Angelika akurat wyprowadzała na spacer psy, które ma w kojcach.

Żabka miała zabieg sterylizacji we czwartek 04.09.2014r. U weterynarza dała sobie założyć kaganiec, była grzeczna, nieco wystraszona. Po wybudzeniu tuliła się do Angeliki. Angelika podejrzewa, ze to dlatego, ze była tam jedyną osobą, którą znała.

Rana po sterylizacji ładnie się goi. Żabka dostaje antybiotyk.


Cały czwartek i noc z czwartku na piątek Żabka spędziła u Angeliki w domu. Sunia w domu była grzeczna, spała, nie zwracała uwagi na psy, które są w mieszkaniu, nie zaczepiała je.

Sunia miała założone różowe szelki, bo w tych została odwieziona do Angeliki. Do szelek Angelika doczepiła smycz, by móc przy suni cokolwiek zrobić. Nie dało się wiele robić, bo przy jakiejkolwiek próbie dotyku mała warczy. I dlatego była założona smycz, by móc małą zmobilizować np. do wstania i wyjścia na dwór. Na dworzu zachowuje się normalnie, cieszy się, biega. W domu zachowuje czystość, czekała na wyjście na dwór. Ani razu się nie zsikała.

Angelice ciężko było z małym warkotem, dlatego zrobiła tak, ze na noc sunia była w mieszkaniu, a w dzień wyprowadzała ją do kojca, i tak było w piątek, sobotę i również dzisiaj. Angelika zauważyła ,ze dzisiaj sunia ma zdjęte szelki. Sama sobie je zdjęła i pogryzła. Do wyjścia z mieszkania w celu załatwienia potrzeb Angelika założyła jej coś w stylu lasso, i wyprowadziła. Trochę się z nią namęczyła, bo mała zabierała łepek to raz w prawo to w lewo.


Angelika stwierdza, ze nie może mieć w mieszkaniu psa, przy którym nic nie da sie zrobić, którego nie wolno dotknąć, i który ciągle warczy. W domu nie pozwoliła sobie założyć kagańca na pyszczek. Było to konieczne, gdyż przez te trzy tygodnie, od kiedy jest u Angeliki kilka razy złapała ja za rękę. Angelika twierdzi, ze przy tylu psach, jakie ma do ogarnięcia, nakarmienia i wprowadzenia na spacer, nie może sobie na to pozwolić, bo jej ręce są zbyt cenne.

Dzisiaj mocno sie natrudziła, by podać suni antybiotyk w zastrzyku, i nie być przy tym uszkodzona, ale udało się !

Nie wiem czy znacie/kojarzycie Angelikę spod Krakowa, która ma hotelik, w którym na DT jest Żaba, być może z innych wątków moich i nie moich, ale Angelika przy psach robi wszystko: podaje zastrzyki, robi wkłucia i podaje kroplówki, gdy jest taka konieczność, itp.


[U]Reasumując:[/U]

Angelika twierdzi, ze mimo tego, ze suczka jest u niej od 3 tygodni, to nie przełamała się, by zaufać człowiekowi, by dać sie dotknąć czy pogłaskać. Angelika podejrzewa to, co juz pisałam wcześniej - bardzo prawdopodobne, że sunia była bita.

Z uwagi na jej zachowanie absolutnie nie nadaje się do domu, w którym są dzieci. Nieważne, czy byłyby to maluszki czy starsze, przyszły dom musi być bez dzieci. Nie można ryzykować, ze capnie dziecko w rękę czy nogę. Dobrze, by trafiła do domu, w którym znajdzie spokój, kto poświęci jej swój czas, nauczy co to człowiek.

Angelika prosi, by zrobić Żabce ogłoszenia wyróżnione.


To chyba tyle, co miałam do napisania.[/FONT][/COLOR][B][I][U][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][/FONT][/COLOR][/U][/I][/B]
[B][I][U][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma][/FONT][/COLOR][/U][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B]Wobec tego, co dowiedziałam się od Angeliki zmieniłam nieco treść tekstu od ogłoszeń:

[/B][/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][B][U][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Żaba do adopcji – sunia porzucona po 4 latach………….[/I][/FONT][/COLOR][/U][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I] [/I][/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Żaba, to młoda sunia, która przezostatnie 4 lata miała swoją rodzinę. Rodzina pół roku temu wyjechała zagranicę. Sunia została pod opieką obcej osoby. Nie wiadomo co się stało, w domulub u obcej osoby, ale sunia panicznie wszystkiego się boi. Prawdopodobnie byłabita. Przy próbie dotyku próbuje odstraszać warczeniem, ale jednoczenie kuli się z przerażenia. [/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Żaba obecnie przebywa w hoteliku podKrakowem. W mieszkaniu sunia zachowujeczystość.[/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Sunia zostanie oddana tylko do domu,w którym nie ma dzieci.[/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Sunia ma około 4,5 roku, waży 6,5kilograma, ma 30 cm wysokości.[/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Została wysterylizowana izaszczepiona przeciw chorobom wirusowym.[/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I] [/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Żabka czeka na człowieka, któryzabierze ją do swego świata, który pomoże przezwyciężyć strach i zaufaćludziom.[/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Daj Żabce dom, pokochaj zagubioną,porzuconą sunię![/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I] [/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][U][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Kontakt do obecnej opiekunki Żabki:[/I][/FONT][/COLOR][/U][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]Angelika tel.[/I][/FONT][/COLOR][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#3E3E3E][FONT="Arial"][I]e-mail:


Proszę o opinie. Jeśli ten tekst jest do przyjęcia i nie będzie zastrzeżeń, to tekst wraz z danymi Angeliki prześlę na pw do osób, które tu deklarowały dla suni wykonanie ogłoszeń.

Jesli będą zastzreżenia, to przerobie go jeszcze raz.[/I][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Dziękuję pięknie za wpłatę.

Tylko nie wiem co teraz zrobić, bo Gusiaczek wystąpiła już do KWB o dofinansowanie sterylki.........[/QUOTE]

Nie ma problemu, czeka duzo potrzebujących psiakow. Mozemy pomóc w inny sposób np. zaplacic za karmę. Proszę o zapoznanie sie z regulaminem 1 post na stronie Klubu WB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']
[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Dzisiaj po południu rozmawiałam z Angeliką m.in. na temat Żabki, i zaraz podam co ustaliłam, a mam nadzieję, ze dobrze usłyszałam, bo Angelika akurat wyprowadzała na spacer psy, które ma w kojcach.

Żabka miała zabieg sterylizacji we czwartek 04.09.2014r. U weterynarza dała sobie założyć kaganiec, była grzeczna, nieco wystraszona. Po wybudzeniu tuliła się do Angeliki. Angelika podejrzewa, ze to dlatego, ze była tam jedyną osobą, którą znała.

Rana po sterylizacji ładnie się goi. Żabka dostaje antybiotyk.


Cały czwartek i noc z czwartku na piątek Żabka spędziła u Angeliki w domu. Sunia w domu była grzeczna, spała, nie zwracała uwagi na psy, które są w mieszkaniu, nie zaczepiała je.

Sunia miała założone różowe szelki, bo w tych została odwieziona do Angeliki. Do szelek Angelika doczepiła smycz, by móc przy suni cokolwiek zrobić. Nie dało się wiele robić, bo przy jakiejkolwiek próbie dotyku mała warczy. I dlatego była założona smycz, by móc małą zmobilizować np. do wstania i wyjścia na dwór. Na dworzu zachowuje się normalnie, cieszy się, biega. W domu zachowuje czystość, czekała na wyjście na dwór. Ani razu się nie zsikała.

Angelice ciężko było z małym warkotem, dlatego zrobiła tak, ze na noc sunia była w mieszkaniu, a w dzień wyprowadzała ją do kojca, i tak było w piątek, sobotę i również dzisiaj. Angelika zauważyła ,ze dzisiaj sunia ma zdjęte szelki. Sama sobie je zdjęła i pogryzła. Do wyjścia z mieszkania w celu załatwienia potrzeb Angelika założyła jej coś w stylu lasso, i wyprowadziła. Trochę się z nią namęczyła, bo mała zabierała łepek to raz w prawo to w lewo.


Angelika stwierdza, ze nie może mieć w mieszkaniu psa, przy którym nic nie da sie zrobić, którego nie wolno dotknąć, i który ciągle warczy. W domu nie pozwoliła sobie założyć kagańca na pyszczek. Było to konieczne, gdyż przez te trzy tygodnie, od kiedy jest u Angeliki kilka razy złapała ja za rękę. Angelika twierdzi, ze przy tylu psach, jakie ma do ogarnięcia, nakarmienia i wprowadzenia na spacer, nie może sobie na to pozwolić, bo jej ręce są zbyt cenne.

Dzisiaj mocno sie natrudziła, by podać suni antybiotyk w zastrzyku, i nie być przy tym uszkodzona, ale udało się !

Nie wiem czy znacie/kojarzycie Angelikę spod Krakowa, która ma hotelik, w którym na DT jest Żaba, być może z innych wątków moich i nie moich, ale Angelika przy psach robi wszystko: podaje zastrzyki, robi wkłucia i podaje kroplówki, gdy jest taka konieczność, itp.


[U]Reasumując:[/U]

Angelika twierdzi, ze mimo tego, ze suczka jest u niej od 3 tygodni, to nie przełamała się, by zaufać człowiekowi, by dać sie dotknąć czy pogłaskać. Angelika podejrzewa to, co juz pisałam wcześniej - bardzo prawdopodobne, że sunia była bita.

Z uwagi na jej zachowanie absolutnie nie nadaje się do domu, w którym są dzieci. Nieważne, czy byłyby to maluszki czy starsze, przyszły dom musi być bez dzieci. Nie można ryzykować, ze capnie dziecko w rękę czy nogę. Dobrze, by trafiła do domu, w którym znajdzie spokój, kto poświęci jej swój czas, nauczy co to człowiek.

Angelika prosi, by zrobić Żabce ogłoszenia wyróżnione.


To chyba tyle, co miałam do napisania.[/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

Dziękuję bardzo za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Przelew poszedł.
[TABLE="class: alternate_rows ourTable fullwidth, width: 775"]
[TR="class: dark"]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: center"]2014-09-08[/TD]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: center"]Przelew z rachunku[/TD]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: center"]
[B]Tytuł:[/B] DLA BEZDOMNEJ SUCZKI ŻABY OD P.MIRY
PRZELEW OD BASTER I LUSI
[/TD]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: right"][COLOR=#DD0000]-200,00 PLN[/COLOR][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baster i lusi']Przelew poszedł.
[TABLE="class: alternate_rows ourTable fullwidth, width: 775"]
[TR="class: dark"]
[TD="bgcolor: #f6f6f6"]2014-09-08
[/TD]
[TD="bgcolor: #f6f6f6"]Przelew z rachunku
[/TD]
[TD="bgcolor: #f6f6f6"][B]Tytuł:[/B] DLA BEZDOMNEJ SUCZKI ŻABY OD P.MIRY
PRZELEW OD BASTER I LUSI
[/TD]
[TD="bgcolor: #f6f6f6, align: right"][COLOR=#dd0000]-200,00 PLN[/COLOR]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]

Dziękuję pięknie za przelew.

Czekam na potwierdzenie wpłaty od gluchypies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mela Jakimiuk']Przelałam dzisiaj 150 zl dla żabki, pokryje sterylizacje.[/QUOTE]

[quote name='baster i lusi']Przelew poszedł.
[TABLE="class: alternate_rows ourTable fullwidth, width: 775"]
[TR="class: dark"]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: center"]2014-09-08[/TD]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: center"]Przelew z rachunku[/TD]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: center"][B]Tytuł:[/B] DLA BEZDOMNEJ SUCZKI ŻABY OD P.MIRY
PRZELEW OD BASTER I LUSI[/TD]
[TD="bgcolor: #F6F6F6, align: right"][COLOR=#DD0000]-200,00 PLN[/COLOR][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]

Potwierdzam, że oba przelewy dotarły. Zaraz uzupełnię rozliczenie. Bardzo dziękujemy za wpłaty! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...