Jump to content
Dogomania

acana limb & okanagan dla szczeniaka?


rafaello28

Recommended Posts

Witam bardzo proszę o pomoc . jestem zmuszony zmienić karmę szczeniakowi bo nawet nie wiem jaką jadał (ponoć purninę jagnię plus ryż) a nie chcę royala i w sklepie zoologicznym dostałem acanę lamb & okanagen . czy mogę ją podawać szczeniakowi 5 miesięcznemu małej rasy? nie mogę znaleźć informacji czy nadaje się ta karma dla maluszków niby na stronie producenta jest że dla wszystkich ras niezależnie od wieku ale na kilku stronach internetowych jest napisane że po pierwszym roku pieska podawać ..... ziarenka są sporo większe od royal ale piesek sobie dobrze radzi i nie ma problemów z tą karmą (po pierwszym dniu karmienia) .ta karma nie ma podziału na small puppy czy adult i po prostu mam wątpliwości a na opakowaniu tabelka podawania karmy zaczyna się od 5 kg.... mój ma teraz niecałe 3kg

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem spokojnie ta karma może być podawana , choć jak na karmę dla takiego malucha jest odrobinę mało kaloryczna . W linii acana classic masz wersję puppy & junior lub puppy small dog , więc jest w czym wybierać. Ogólnie Acana to bardzo dobry wybór . Każda Acana to lepsze dla szczeniaka niż Purina , zwłaszcza jeśli to nie Purina Pro Plan , reszta ich karm nie nadaje się do niczego moim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

kaloryczność sprawdziłem i fakt są różnice o jakieś 500kcal /kg ale raczej zostanę przy lamb & okanagan bo tamte wymienione przez Ciebie karmy mają kurczaka który nie jest polecany dla tej rasy. znalazłem w końcu tabelkę z dawkowaniem czyli 60 gram na dzień dla pieska nie aktywnego za bardzo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rafaello28']kaloryczność sprawdziłem i fakt są różnice o jakieś 500kcal /kg ale raczej zostanę przy lamb & okanagan bo tamte wymienione przez Ciebie karmy mają kurczaka który nie jest polecany dla tej rasy. znalazłem w końcu tabelkę z dawkowaniem czyli 60 gram na dzień dla pieska nie aktywnego za bardzo[/QUOTE]

oczywiście decyzja zawsze zależy do właściciela :) ale wybacz w życiu nie słyszałam o zależności podawania danego rodzaju mięsa od rasy! To jest niestety totalna bzdura !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']oczywiście decyzja zawsze zależy do właściciela :) ale wybacz w życiu nie słyszałam o zależności podawania danego rodzaju mięsa od rasy! To jest niestety totalna bzdura ![/QUOTE]
chyba nie skoro nawet VET twierdzą że maltańczyki czy shih tzu mają zazwyczaj alergię na kurczaka a na forach o tych pieskach aż kipi o tematach że kurczak jest najczęstszym alergenem ale dziękuję za pomoc najwyżej kiedyś zmienię karmę jak będzie coś nie halo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...