Jump to content
Dogomania

Stado pcheł u 3 tygodniowego szczeniaka


Lena Biżu

Recommended Posts

Witajcie,

zgarnęłam dziś ze schroniska 3 tygodniowego szczeniaka. Razem z pieskiem przywiozłam do domu 2 stada pcheł. Psiak jest za mały na wszystkie srodki o których czytałam w necie. Walczymy z pchłami za pomocą kąpieli, co jest czasochłonne, nie daje spektakularnych efektów no i przede wszytkim bardzo męczące dla pieska.
Macie jakieś sprawdzone sposoby którymi nie zaszkodzę mojemu nowemu kumplowi?

Link to comment
Share on other sites

Jesteś pewna, że szczeniak ma dopiero 3 tygodnie? Taki maluch dopiero zaczyna chodzić i się bawić, nie potrafi jeszcze jeść samodzielnie i nie ma zębów. Trzeba go karmić specjalnym mlekiem dla szczeniąt przez butelkę. Wstaw zdjęcie malucha, może jednak jest starszy i któryś z dostępnych środków przeciwpchelnych będziesz mogła zastosować. A najlepiej wybierz się z nim do weterynarza, on powie wszystko dokładnie co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Jestem pewna :) mój piesek nie umie jeszcze chodzić, nie ma zębów, karmie go co 2h butelką ze smoczkiem.
okazało sie że wczoraj ubiłam je wszytkie ręcznie, dziś u weta został oklepany jakimś proszkiem, kocica dostała kropelki. We wtorek mam go odrobaczyć.

Link to comment
Share on other sites

O rany, a co za idiota wydaje 3-tyg. szczenię, czy ono nie miało matki? Od matki zabiera się najwcześniej 6-ciotyg. Chyba, że nie ma matki to faktycznie problem, mam nadzieję że uda się go utrzymać przy życiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...