Jump to content
Dogomania

Czy powinny być tylko rasowe?


Martens

Czy psy powinny być tylko rasowe?  

875 members have voted

  1. 1. Czy psy powinny być tylko rasowe?

    • Tak, rasowce są lepsze od kundelków.
    • Tak,dla dobra psów ogólnie - rasowe są lepiej traktowane i bardziej przewidywalne przy wyborze.
    • Nie, ale rozmnażanie wszystkich psów nie powinno odbywać się bez kontroli.
    • Nie, kundelki są najlepsze, psy z papierami są dla snobów.


Recommended Posts

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania!']Chodzi o to, że powinno rozmnażać się tylko psy hodowlane, czyli rasowe. Wyniki są zaskakujące ponieważ powinien być to fakt oczywisty, szczególnie dla osób, które są miłośnikami psów, czyli forumowiczów. Nie powinno się rozmnażać kundelków.[/quote]
Dokładnie.
Dzięki Ania!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajira']Tu sa takie ceny w schroniskach za psy,a kasa idzie na rzecz schroniska i jest pozniej za co karme ,szczepienia itp.kupowac.Wiec nie rozumiem za bardzo twojego zdziwenia w tej wypowiedzi.A zreszta jak kupujacy kupuje za taka sume psa ze schroniska to swiadczy tez o tym ze mu zalezy na posiadaniu nawet zwyklego kundelka bo nie szkoda mu kasy i ze rozumie potrzeby zwierzat pozostajacych w schronisku.[/quote]

Chodzi mi o to że jesli zabiedzony, brudny i czesto chory pies ze schroniska będzie kosztował tyle co słodki szczeniaczek wyglądający jak rasowy to wiele osób wybierze szczeniaczka z pseudohodowli.

Z Twoją wypowiedzią zgadzam się w 100% pod warunkiem uświadomienia całego społeczeństwa i całkowitej likwidacji pseudohodowli, co jest w tej chwili niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o te dwie sprawy jak zakup u pseudohodowcy czy adopcja ze schroniska, to wydaje mi się, że wyższe opłaty w schroniskach nie przyczyniłyby się tak bardzo do wzrostu popularności pseudohodowli ( pseudohodowle przeżywają chyba już apogeum popularności), ponieważ w moim odczuciu czym innym przeważnie kieruje się osoba, chcąca psa adoptować a czym innym ktoś, kto chce koniecznie popisywać się imitacją jakiejś tam rasy i chce zaoszczędzić. Oczywiście także podzielam zdanie, że powinno się wreszcie zacząć głośno potępiać działania pseudohodowców, bo niektórzy dokonują zakupu z nieświadomości. Ale sądzę także, że wyższe opłaty za adopcję pozwoliłyby na lepsze finansowanie schronisk,a poza tym ludzie częściej nie szanują tego, co dostają za darmo/pół darmo. A taka potrzeba zapłacenia za psa przymuszałaby do przemyślenia sprawy adopcji i ograniczyła ewentualne zwroty, rotację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malinaa']Chodzi mi o to że jesli zabiedzony, brudny i czesto chory pies ze schroniska będzie kosztował tyle co słodki szczeniaczek wyglądający jak rasowy to wiele osób wybierze szczeniaczka z pseudohodowli.

Z Twoją wypowiedzią zgadzam się w 100% pod warunkiem uświadomienia całego społeczeństwa i całkowitej likwidacji pseudohodowli, co jest w tej chwili niemożliwe.[/quote]


Z pseudohodowlami to faktycznie jest tragedia i zlikwidowac je jest rzecza niemozliwa:-(

Ale chce jeszcze dodac ze wlasnie tu zabidzonych brudnych i chorych psow sie nie oddaje do adopcji bo sa pieniadze na leczenie,odzywianie itp.Do adopcji trafiaja psy zdrowe,czesto po wizytach u tresera i psychologa bo nie wiem dlaczego ale najwiekszy odsetek psow tu w schroniskach stanowia psy ktore zostaly odebrane wlascicielom bo byly wykorzystywana do -walk psow:(Zreszta nie ma co porownywac bo tu zwierzeta sa chronione prawnie,sa rozne ubezpieczenia dla zwierzat itp.sa poprostu traktowane prawie na rowni z ludzmi.Ehhhh szkoda gadac.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

[quote name='NUTELLASTELLA']
Rasowce niczym się nie wyróżniają od kundelków, prócz papierów.
[/QUOTE]

To zależy z której strony na to patrzeć ;)

A co masz na myśli mówiac że kundelki wyglądają jak rasowce? (BTW ja usłyszałam kiedyś od sąsiadki, że kundla poznaje sie po zakrecony ogonie - ciekawe co na to właściciele szpiców) Psy pseudorasowe bez rodowodu? W sumie jest sporo ras, które wyglądają jak kundelki, choćby lancashire heleer.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']To zależy z której strony na to patrzeć ;)

A co masz na myśli mówiac że kundelki wyglądają jak rasowce? (BTW ja usłyszałam kiedyś od sąsiadki, że kundla poznaje sie po zakrecony ogonie - ciekawe co na to właściciele szpiców) Psy pseudorasowe bez rodowodu? W sumie jest sporo ras, które wyglądają jak kundelki, choćby lancashire heleer.[/quote]

No np. mieszańce, to kundelki. Wiele mieszańców, np. amstaffa, wygląda bardzo podobnie do amstaffa... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUTELLASTELLA']No np. mieszańce, to kundelki. Wiele mieszańców, np. amstaffa, wygląda bardzo podobnie do amstaffa... ;)[/QUOTE]

A to nieprawda, bo jak można się dowiedzieć z fachowych źródeł mieszaniec i kundelek to nie to samo :cool3:
Mieszaniec to pies mający oboje rodziców rasowych, ale różnych ras lub tylko z nich jedno rasowe, drugie nieznane.
Kundelek za rodziców ma mieszańce lub psy w których nie można wyróżnić żadnej rasy. Taki kompletny mix.

Pies "rasowy" bez papierów nie jest ani kundlem ani mieszańcem, jest psem w typie rasy. Stąd ortodoksyjni głosiciele R=R popełniają duży merytoryczny błąd nazywająć czyjegoś psa w typie kundlem. A chyba każdy wie, jaki wydźwięk w Polsce ma słowo "kundel", więc czemu dziwią ostre reakcje?

Między innymi dlatego cała akcja R=R zdecydowanie przestała mi się podobać, nie tyle ze względu na samą ideę, która jest bardzo szczytna, co właśnie z powodu formy propagowania, która bardziej przypomina rasizm i gnojenie ludzi za niewiedze niż propagowanie czegoś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Martens - jak dobrze, że są jeszcze tacy ludzie jak Ty :loveu:
[/QUOTE]

I może na dogomanii już niedługo mnie nie będzie z takimi poglądami :eviltong: Bo co to za dogomaniaczka, jak ani R=R, ani kastracji na hura nie popiera...
Raz mnie jedna zapalona kobieta straszyła, że moda poszczuje, bo pisanie o ubocznych skutkach sterylizacji na wątkach o tym zabiegu to spam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie myślę , że nie chciałabym wcale , zeby nie było
tzw " kundelków " - ponieważ są to często śliczne i mądre pieski ! :loveu:
Takie stawianie sprawy , że prawo do życia mają tylko psy rasowe , odbieram trochę jak rasizm ! Tym niemniej jestem zdecydowanie za kastracją psów i kotów w schroniskach ze względu na konieczność ograniczenia ilości zwierząt bez opieki i ich niekontrolowanego rozrodu.
Żeby wszystko było jasne , nie mam "kundelka " , mam labradora , jednak mnóstwo moich znajomych posiada wspaniałe
tzw " kundelki " i są to przekochane pieski ! Nie odbierajmy im prawa do życia tylko dlatego , że nie są rasowe ! :shake:
Co do hodowli , rzeczywiście może się zdarzyć tak , jak to opisywali poprzednicy , że zarejestrowana hodowla może popełniać ogromne nadużycia wobec zwierzaków , zaś tzw domowa , nie będzie rozmnażalnią , psy będą traktowane świetnie , suczka będzie miała małe tylko raz lub dwa w ciągu ŻYCIA !
Interesujący się tematem dobrze wiedzą , że nadużycia w zarejestrowanych hodowlach się zdarzają i są opisywane w fachowej literaturze....niestety...:shake:....biznes...:shake:
Oczywiście narażę się bardzo ortodoksyjnym zwolennikom rasowców , może zostanę wyśmiana , ale to jest [B]moje zdanie...[/B]
Złotego środka chyba nie ma ?
Opowiedziałam się za kontrolowaną kastracją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Martens - jak dobrze, że są jeszcze tacy ludzie jak Ty :loveu:
Matko jak mnie odrzuca jak słyszę R=R :loveu: I niczym nie przetłumaczysz, że rasowy nie musi mieć rodowodu, bo z modelowej akcji zrobiła się z tego rasistowska propaganda :loveu:[/quote]

Racja!;) Bo jeśli piesek jest rasowy i właściciel chce mieć rodowód, to przeważnie bierze się go po to, aby jeździć z nim na wystawy itp, choć biorą też ludzie rodowód aby go po prostu mieć. Nie każdego stać, aby zakupić pieskowi rodowód. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...