Jump to content
Dogomania

Grafi - pies z łańcucha. Podaruj mu dom lub wspomóż finansowo jego utrzymanie w domu tymczasowym!


Recommended Posts

Byłyśmy dzisiaj rano z Panią Grafiego (Klaudią) u weterynarza. Grafi ciągle kuleje, więc miał badane stawy. Bardzo rozdrażnił się, bo zginanie i wykrecanie przez Weta pewnie bolało więc w pewnym momencie nie pozwalał mu już się tchnąć. Podał w tej sytuacji lekarstwo w zastrzyku w oparciu o prawdopodobną diagnozę. Jeżeli do jutra będzie poprawa, to Grafi otrzyma jeszcze jeden zastrzyk a potem ten sam lek do podawania w postaci żelu. Jeżeli nie będzie zauważalnej zmiany, to będę bez Grafiego u Weta dowiedzieć się co dalej. Szczepiony w tej sytuacji nie był. W drodze powrotnej, miałyśmy z Panią Klaudią te same obawy, czy Grafi po tej wizycie nie będzie uwrażliwiony na dotykanie nóg. Warknął ostrzegawczo jak próbowałam podtrzymać go przy wsiadaniu do auta. Zaraz potem wsiadł sam. Strasznie było nam go żal. Jeszcze przed wizytą odniosłam wrażenie, że trochę pewniej stąpał na tą nogę. Może ciepło i sucho też zrobi swoje. Zdjęcia robiłam przed wizytą, gdy jeszcze była poranna mgiełka i bardzo nisko słońce. Koleżanka Patrycja na pewno jakieś wybierze i zamieści. Do jutra więc. Obym mogła przekazywać dobre wieści.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno ciepło pomoże na lapy ale aby był efekt trzeba czasem poczekać. Może warto by było zrobić mu jeszcze rtg łapy? Moj pies odziedziczony po poprzedniej właścicielce domu-całe życie u niej był na podwórku, nawet jak był stary. Teraz u nas jest prawie cały czas w domu i też kulal na lape - dostawał chyba scomodyl -przechodziło, ale teraz dostaje arthrowet complex -zobaczymy czy pomoże, podobno dobry.

Grafi zdrowka :-) cudny piesku :-)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj byłam sama u Weta, bo nie było poprawy. Po tym badaniu, które przeprowadził uważa, że rtg nie da odpowiedzi; potrzebny by był rezonans magnetyczny.

W wieku Grafiego dużym obciążeniem dla organizmu jest narkoza. Więc zalecił podawanie ArthroVet w tabletkach 1/dzień. Grafi waży 27 kg. Oznaki poprawy powinny pojawiać się po 2 tygodniach. Za tydzień mamy zgłosić się na pozostałe szczepienia. Ma zaaplikowane tylko przeciwko wściekliżnie. Faktura za wizytę i 90 tabletek ArthroVetu opiewa na 105,00 zł. Wet mówił też o lekach przeciwbólowych: Trocoxil, który podaje się najpierw dawkę jednorazową na 2 tygodnie a potem powtarza dawki co miesiąc. Mam nie najlepsze doświadczenie z tym lekiem, bo w przypadku mojego pieska okazał się mocno inwazyjny dla przewodu pokarmowego. Koszt jednej dawki to ok.150 zł. Drugi lek to Cimalpex, bardzo łagodny dla przewodu pokarmowego i nerek. Cena dawki na 30 dni ok. 175 zł. Póki co trzeba przekonać się czy zadziała ArthroVet. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w leczeniu, to proszę podzielcie się nimi tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jak pisałam dostaje Arthrovet-ale tez krótko, napisze czy pomogl, chyba smaczny bo wsuwa bez kiełbaski, a czy pomoze zobaczymy. Tez mamy ten problem to trzeba by było zrobić choc rtg, ale pies stary 12 lat (40kg), a bez narkozy nie da sobie zrobić rtg. wiec czekamy na rezultat. Jak pisałam wcześniej (2 lata temu, rok) dostawal Scomodyl - i po jednej dawce pomagalo, ale teraz już nie.

 

A co do Grafiego to cudne fotki, to piękny pies i bardzo się ciesze ze ma dom :-) i Dobrze ze ma Pania Ewe tez :-)

Link to comment
Share on other sites

A jak Grafiś zachowuje się w swoim domu?

 

Lubi pospać, bawić się pluszakami, z których jeden juz w rozsypce. Nie przepada za karmami z puszek ani suchymi, więc trzeba mu coś na zmianę naturalnego przyrządzić. Nie panikuje, gdy zostaje sam. Jak dotąd najdłużej pozostawał przez ok. 2 godziny. Ostatnio bardzo chętnie pozostawał przy nodze swojej Pani, by być głaskanym i chwalonym.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, po dłuższej przerwie. Nabawiłam się tak silnego stanu zapalnego prawego barku, że od poprzedniej soboty do środy funkcjonowałam tylkoi na środkach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, nie mogąc ruszyć nawet pacami prawej ręki. Piszę jeszcze lewą, ale ustąpił okropny ból, nie pozwalający zebrać myśli. Ani w poprzedni piątek, ani potem we wtorek nie byłam w stanie pojechać na szczepienie z Grafim i jego Panią - Klaudią. Mam nadzieję w najbliższy wtorek to zrobić. Nie ma jak dotąd odczuwalnej poprawy po Arthrovecie - tak mówiła Pani Klaudia. Wyczaiła też, jco najbardziej lubi i komponuje mu zestawy, które dość szybko znikają z  miski.Przeglądałam kilka  alarmujących tytułów. Nie wiem, czy rozdysponowane już są środki, które podarowane zostały Grafiemu. Jeżeli nie, to proszę o rezerwację na szczepienie 100 zł (myślę, że coś z tego zostanie). Pozostałymi środkami już dysponujcie. Gdyby dla Grafiego potrzebne były jakieś specyfiki, to postaramy się z Panami mechanikami wspomóc jego młodych właścicieli. Czytałam o Feri i tych wielu psiakach tkwiących w boksach schroniska. O tym, co dzieje się na zacofanych wsiach, nie da się myśleć. Wyobraźcie sobie, że będąc w aptece po lekarstwo, widziałam na półce smalec z psów. Myślałam, że jest to proceder zakazany. Cz jest inaczej? Napiszcie, jeśli coś na ten temat wiecie.

Link to comment
Share on other sites

A może Grafiemu kupić inflamex? http://animalia.pl/produkt,10384,39,canine-feline-inflamex-473ml.html

Jest dość drogi ale naprawdę pomaga, sprawdziłam go na mojej 18-to letniej suczce, która spędziła 12 lat w schronisku. Pomyślcie o nim...

Skonsultuję to z wetem, tym bardziej, że sama w tych ostatnich dniach brałam Inflamac na moje przypadłości stawowo - mięśniowe i był pomocny. Dzięki za podpowiedź.  Chcę poruszyć jeszcze jedną kwestię, toczących się prac nad zmianą przepisów o wykorzystywaniu zwierząt do celów naukowych. Nie wolno dopuścić do ich wprowadzenia. Proszę o zapoznanie się z tematem na stronie głównej www.db.slask.pl w artykule " Przywrócenie tortur - dokąd zmierzamy?" Musi nas być wielu, bardzo wielu, by protest odniósł skutek podobnie, jak w przypadku ACTA. Więc mobilizujmy się od zaraz. Musimy walczyć ze znieczulicą na ból i cierpienia każdego żywego stworzenia, z sadyzmem - także z tym w imię postępu w medycynie. Jest nas naprawdę wielu.

Link to comment
Share on other sites

5 LISTOPADA GRAFI TRACI DACH NAD GŁOWĄ! PILNIE POTRZEBNY NOWY DOM!

Dotychczasowi opiekunowie Grafiego tracą mieszkanie i są zmuszeni wrócić do rodziców. W związku z czym nie są w stanie zapewnić chłopakowi dalszej opieki Nie ma takiej możliwości, by Grafi po takim czasie przebywania w domu wrócił na dwór, na łańcuch. Do schroniska tym bardziej nie może trafić. Obie sytuacje skazują go na najgorsze...Sytuacja jest naprawdę ciężka.

 

Czy ktoś byłby w stanie przygarnąć Grafiego? Chłopak jest naprawdę bardzo grzeczny, zachowuje czystość w domu. Nie niszczy, potrafi zostawać sam. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i innych psów. Uwielbia się bawić i tulić do swojego opiekuna.

 

Prosimy pomóżcie nam w szukaniu miejsca dla Grafiego, pytajcie znajomych. Grafi to naprawdę uroczy i wdzięczny psiak, który z pewnością swojemu przyszłemu opiekunowi przyniesie wiele radości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...