Jump to content
Dogomania

Grafi - pies z łańcucha. Podaruj mu dom lub wspomóż finansowo jego utrzymanie w domu tymczasowym!


Recommended Posts

Byłam dzisiaj u Grafiego ale już po zmroku. Spacerowaliśmy bez łańcucha i wyraźnie widać, jak bardzo łańcuch utrudnia mu poruszanie się. Będę dogrywać sprawy, by ogrodzić mu kawałek terenu. Naszkicowałam też budę, która dawałaby szanse przetrwania zimy. Grafi, jak zawsze chętny do zabawy pluszakami. Jednak trzeba uważać, by przy tym, nie nadwyrężał łapek. Podziękowania dla wszystkich, którym nie jest obojętny los tego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Ewana,jak dobrze że Grafi ma Ciebie,gdyby umiał mówić podziekowałby Ci gorąco.[/QUOTE]


Dziękuję za uznanie.
Byłam wczoraj u Grafiego. Zastałam go śpiącego w ciepłych promieniach popołudniowego słońca. Zdjęcie przesłałam Koleżance Patrycji. Jeśli okaże się technicznie wystarczająco dobre, to może tutaj je zamieści. Jego stan mnie niepokoi. Wyraźnie z trudem daje radę z tym łańcuchem. Na jednym z wątków była mowa o przetrzymywaniu jednego z podopiecznych w hotelu dla psiaków. Czy doraźnie takie rozwiązanie mogło by wchodzić w rachubę w przypadku Grafiego? Jakiego rzędu są to koszty? Najważniejsze, czy miałby w miarę przyzwoitą opiekę w takim miejscu? Napiszcie proszę, jeśli coś wiecie. A teraz pakuję wiktuały i jadę do niego.

Pozdrowiam Was serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo, zdjęcia Grafiego. Jeśli chodzi o hotel to ja się niestety nie orientuję.

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-I2XboRDHZnA/VAym1UKDNyI/AAAAAAAD_Ns/FklHMqApPoY/s640/Grafi%201.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-J9rp1ug57Ys/VAym1hshFAI/AAAAAAAD_Nw/Ez7Wqd5tui0/s640/Grafi%202.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ładny i przyjazny piesek z Grafiego,szkoda że musi się biedak męczyć na tym nieszczęsnym łańcuchu.

A hotel dla niego to chyba około 300-400 złotych miesięcznie.

Czasem udaje się załatwić jakiś DT(dom tymczasowy)trochę taniej.

Są jeszcze BDT(bezpłatne domy tymczasowe),którym zakupuje się nieraz karmę i płaci za weterynarza,

ale niestety jest ich niewiele i zawsze mają obłożenie,bo potrzebujących jest dużo niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Ładny i przyjazny piesek z Grafiego,szkoda że musi się biedak męczyć na tym nieszczęsnym łańcuchu.

A hotel dla niego to chyba około 300-400 złotych miesięcznie.

Czasem udaje się załatwić jakiś DT(dom tymczasowy)trochę taniej.

Są jeszcze BDT(bezpłatne domy tymczasowe),którym zakupuje się nieraz karmę i płaci za weterynarza,

ale niestety jest ich niewiele i zawsze mają obłożenie,bo potrzebujących jest dużo niestety.[/QUOTE]

Dziękuję za wyjaśnienie.

Chodzi mi po głowie, że wydatki na ogrodzenie i solidną budę nie rozwiążą zasadniczo problemu, ponieważ Grafi - jak to psiak - zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że kiedy deszcz siąpi to powinien iść do budy, tam gdzie sucho i cieplej. Chodzi, kładzie się na mokrej ziemi, przemaka. Gdy deszcz i chłód na dworze to on nawet przez kilka dni może nie wyschnąć nawet na krótko. W nocy zostaje tam zupełnie sam z bolącą nogą i nawet, gdyby nie miał łańcucha, to każdy odgłos szczekania psiaków z okolicy wyciąga go z budy. To będzie zabójcze dla niego. Pomyślałam, że większy sens ma przeznaczenie każdego grosza na jakiś dach nad głową dla niego. Myślę, że spośród moich znajomych będą tacy, co też przekażą jakieś datki dla niego więc może będzie to w zasięgu naszych możliwości.

Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o weta to mogę go zabrać do doktora Nieużyły do Jaworzna. Jeżdżę do niego zewszystkimi moimi tymczasowiczami, również tymi z Fundacji Przystanek Schronisko. Wierzę mu jak żadnemu innemu lekarzowi. Pomógł wyciągnąć psiaki z łap śmierci. Potrzebna oczywiście zgoda soboz.

Darma i Pimpek to staruszki dwa. Darma przebywa w hoteliku Tymczasik w Konarach u Pani Ewy i Pana Arka od maja 2013, a Pimpek od października 2013. Kochane ciotki i wujaszek objęli je opieką poprzez stałe miesięczne deklaracje wpłat: po 50 zł, po 20 zł, po 10 zł. Zdarzają się też jednorazowe wpłaty większych sum.

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-3OuHPJ8oZ14/U5xdtAxM4zI/AAAAAAAD4tw/xbeK76rEaLI/w480-h395-no/P1011018.JPG[/IMG]

Tutaj można obejrzeć więcej zdjęć z tego hoteliku:
[URL]https://plus.google.com/u/0/photos/118380588009733343934/albums/5791016389832321697[/URL]
[URL]https://plus.google.com/u/0/photos/118380588009733343934/albums/5936555968035951681[/URL]

A tutaj filmiki z pierwszego dnia Darmy w hoteliku:
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=xItl5ID0nrc[/URL]
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=O_7CRupfLd8&feature=youtu.be[/URL]

Wydarzenia staruszków na fb - można również podglądnąć info jak to było, że tam właśnie trafiły i jak tam sobie żyją:
[url]https://www.facebook.com/events/190478177803830/?notif_t=plan_user_joined[/url]
[url]https://www.facebook.com/events/296833670433267/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romina_74']Ok. 30 km za Częstochową i 20 km przed Radomskiem.[/QUOTE]

Czy w tym hoteliku, psiaki mają przyzwoite warunki - chciałabym coś więcej wiedzieć. Czy gdzieś bliżej naszej aglomeracji jest jeszcze jakiś hotelik, z którym współpracowaliście. Proszę o wszelkie informacje. Lada dzień może się ochłodzić, dojdą opady i po prostu pomoc okazać się może spóźnioną. Natomiast wszystkich znajomych proszę o datki dla Grafiego, więc może coś się nazbiera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewana']Czy w tym hoteliku, psiaki mają przyzwoite warunki - chciałabym coś więcej wiedzieć. Czy gdzieś bliżej naszej aglomeracji jest jeszcze jakiś hotelik, z którym współpracowaliście. Proszę o wszelkie informacje. Lada dzień może się ochłodzić, dojdą opady i po prostu pomoc okazać się może spóźnioną. Natomiast wszystkich znajomych proszę o datki dla Grafiego, więc może coś się nazbiera.[/QUOTE]

W poście nr 64 wkleiłam linki gdzie możesz obejrzeć na zdjęciach i filmikach warunki panujące w hoteliku.
Jest niewielki, Państwo troskliwie się psami zajmują i dobrze na nie oddziałowują - umieją się z psami dogadać. Obserwują je i kiedy któremuś coś dolega dają znać i jeżdżą z nimi do weta. Dbają o odrobaczanie oraz fryzjera (Pani Ewa jest groomerką). Psiaki śpią tam gdzie chcą - mogą w domu, mogą w budach, te które są mało przychylne współlokatorom okresowo przebywają w kojcach.
Wg mnie miejsce godne polecenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romina_74']W poście nr 64 wkleiłam linki gdzie możesz obejrzeć na zdjęciach i filmikach warunki panujące w hoteliku.
Jest niewielki, Państwo troskliwie się psami zajmują i dobrze na nie oddziałowują - umieją się z psami dogadać. Obserwują je i kiedy któremuś coś dolega dają znać i jeżdżą z nimi do weta. Dbają o odrobaczanie oraz fryzjera (Pani Ewa jest groomerką). Psiaki śpią tam gdzie chcą - mogą w domu, mogą w budach, te które są mało przychylne współlokatorom okresowo przebywają w kojcach.
Wg mnie miejsce godne polecenia.[/QUOTE]

Przeglądnęłam prawie wszystko. Właśnie obawiam się, jak Grafi reagowałby na większą ilość pobratymców. Dotąd zawsze sam lub z ludźmi. Czy jednak pojawi się inna możliwość?
Dziękuję za tak pełną informację.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich. Trochę po omacku poruszam się w nowej formule forum ale chcę podzielić się dobrymi wieściami. Grafi nie jest już na łańcuchu. Przebywa w DT, wśród ludzi, którzy bardzo dbają o niego i jeszcze inne przygarnięte psiaki. Był też u weterynarza. Cierpi na zwyrodnieniowe zapalenie stawów. Zaczyna kurację. 

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję tym, co przekazują datki dla niego.

Link to comment
Share on other sites

Na dzień 10.09 dysponuję wyciągiem, gdzie widnieją następujące wpłaty na Grafiego:
30,00 zł Katarzyna I.-D.
50,00 zł Joanna S.
77,00 zł Ewa M.
20,00 zł Hanna D.
100,00 zł Maciej C.

 

W sumie mamy na chłopaka 277,00 zł. Oczywiście regularnie będę aktualizować informację o wpłatach. Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc. Dalej zbieramy pieniążki i udostępniamy info o Grafim. Wprawdzie dom tymczasowy się znalazł, ale nadal nie jest to dom stały. Na pewno będą też potrzebne pieniążki na karmę dla chłopaka ale o szczegółach napiszę w kolejnych postach.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj u Grafiego. Zastanawiałam się, czy chce jeść, pić? Na wszelki wypadek wzięłam małą porcję makaronu z dodatkami i rosołek a dla pozostałych psiaków trochę przysmaków. Bardzo się ucieszył na mój widok. Poszliśmy na spacer i co ciekawe - Grafi załatwia się poza ogrodzonym terenem. W boksie nie było odchodów. To mogą być nawyki, których został kiedyś tam nauczony.

Zjadł, co mu przywiozłam ale rosołku tylko trochę wychłeptał. Nadciągnęła burza, zaczynało padać i został zabrany do pomieszczenia, bo on w ogóle nie chował się do budy, gdy padał deszcz. Wczorajszą nawałnicę już tam przesiedział. By kuracja była skuteczna, nie może moknąć. Nie mam żadnych zdjęć - zbyt mocno padało.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Maciaszku bardzo proszę o zmianę opisu na stronie:

Grafi to sympatyczny psiak średniej wielkości. Ma około 10 lat i 45 cm w kłębie. Przez całe swoje życie Grafi mieszkał na pewnej posesji w Tychach. Przypięty był do 15metrowego łańcucha, a jego właściciel niezbyt się nim interesował. Aktualnie znajduje się w domu tymczasowym – przygarnęła go pewna firma, która ma pod swoją opieką również inne psiaki. Grafi jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Lubi się przytulać i być głaskanym. Jest spragniony czułości i uwagi człowieka. Mimo swego wieku jest wesoły i skory do zabawy. Z innymi psami dogaduje się bez problemu. Niestety lata spędzone na łańcuchu odbiły się na jego zdrowiu. Ma problemy z chodzeniem – stwierdzono u niego zwyrodnieniowe zapalenie stawów. Aktualnie jest w trakcie leczenia. Wprawdzie w firmie, w której się znajduje ma zdecydowanie lepsze warunki niż na posesji, gdzie mieszkał do tej pory, ale jest to tymczasowe rozwiązanie. Dobrze by było, żeby Grafi znalazł dom, gdzie będzie miał ciepły kąt na chłodniejsze dni. Kontakt w sprawie adopcji: 507 860 282

 

Oraz zdjęcia na to:

Grafi%25203.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...