Jump to content
Dogomania

Rexar


arbuziak

Recommended Posts

Witam serdecznie. Chciałbym się pochwalić swoim małym pupilem. Został on zakupiony przeze mnie w hodowli "Leśna górka". Pies od początku pobytu w nowym miejscu był strasznie osłabiony, nie chciał nic jeść, ani też za bardzo pić. Jakby tego było mało pies strasznie wymiotował i miał biegunkę. Do weterynarza miałem jechać dopiero za 2-3 tygodnie na szczepienie, ale z racji tego, że miał wymioty i biegunkę zajechałem od razu. Gdy trafił do pani weterynarz ta od razu stawiła diagnozę "parwowirozy". Jeździłem tam przez kolejne dwa tygodnie, co chwila pies dostawał tabletki, zastrzyki, probiotyki. Był na prawdę strasznie słaby, patrząc na niego jak się męczy i jak piszczał u weterynarza, łzy cisnęły mi się do oczu. Zostawiłem u weterynarza ponad 400zł i zero poprawy.
Postanowiłem, że sprawdzę innego weterynarza. Całkiem inna bajka, personel o wiele lepszy. Po jednej wizycie pies dostał zastrzyki i tabletki (do domu dostałem węgiel aktywny). Na drugi dzień na ręką odjął, pies przestał mieć biegunkę i wymioty. No i po kilku kolejnych wizytach pies zaczął odżywać. Zaczął normalnie jeść i pić. Zrobił się weselszy no i od razu zaczął rozrabiać :P:razz:

Biorąc go ważył 4kg, po ok. 4 tygodniach waży 14 :)

Poniżej dodam jego zdjęcia przed leczeniem i po.. :)




[attachment=3524:11731.attach]
[attachment=3525:11732.attach]



Polecam wszystkim serdecznie "Przychodnia weterynaryjna OMNIWET, Aleksander Tabacki" - profesjonalne podejście do klienta i zwierzaków :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pies rozwija się bardzo szybko, rośnie z dnia na dzień. Uwielbia zaczepiać drugiego psa, którego posiadam (kundel). Biegają po mieszkaniu i się awanturują bo Ares (kundel) nie przyzwyczajony do innego osobnika w domu. Rexar zaś uwielbia go zaczepiać, siada na niego i zawsze blisko niego się kładzie. Rexar dziennie dostaje dawkę witamin, zniknął już mu szczeniacki puszek, a pojawia się śliczna świecąca się sierść :)  Pies już ma swoje pory, w których wychodzi na spacery. Rano o 4:20 jak wstaję do pracy ten już czeka pod drzwiami i sobie 'ziewa' głośno dając mi znać, że już się obudził :) Ciekawski świata jest, ostatnio w nocy położył się obok jeża i czekał aż wstanie :P  Trochę martwi mnie fakt, że za autami się chce uganiać. Bardzo szybko się uczy i reaguje na komendy. Podaje grzecznie łapę i podchodzi gdy się go zawoła po imieniu. Jego wady?  Hmm.. W sumie mam tylko jedno zastrzeżenie, strasznie uwielbia wylewać Aresowi wode z miski na podłogę :)  

Rodzina jest w nim zakochana. Ponadto idąc z nim na spacer da się słyszeć "Ale ładny pies''  ahh ale człowiek się dumny robi :D


Kilka nowych fotek ze września :)   

[attachment=3799:DSC_0430.JPG]
[attachment=3800:DSC_0431.JPG]
[attachment=3801:DSC_0434.JPG]
[attachment=3803:DSC_0447.JPG]
[attachment=3804:DSC_0450.JPG]
[attachment=3805:DSC_0452.JPG]
[attachment=3806:DSC_0453.JPG]

 


 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ale śliczny szczyluś :loveu:

 

uuu gonienie samochodów, to ćwicz z nim różne komendy, na chodniku przy jakieś ulicy, ale koniecznie na smyczy i dużo nagród. Aby był zainteresowany Tobą, a nie samochodami. Przepracuj ten problem dopóki psiak jest mały,będzie tak łatwiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...