Jump to content
Dogomania

Jak przemówić do rozumu znajomej?


Bruna

Recommended Posts

No więc Julia jest już dawno osobą pełnoletnią, która ma własny dom i w ogóle. Narzekała na brak kompana. Przyznam, że bym tak długo nie wytrzymała bez psa :) i na początku cieszyłam się tym, że niedługo może mieć pieska. Niedługo po tym wynalazła już sobie hodowlę goldenów "luteckie wzgórza" Pierwszy raz kiedy wysłała mi link do strony zdziwiłam się, czemu na tej stronie tak pusto. Kiedy weszłam w "Nasze goldenki" miałam nadzieję, że zastanę tam porządne psy - reproduktora, sukę hodowlaną lub szczeniaczki, a jeżeli nie, to planowany miot. Dopiero zwaliło mnie z nóg kiedy zobaczyłam to - "[B]Jesteśmy dumnymi właścicielami hodowli Luteckie Wzgórze zarejstrowanej w SWKiPR dnia 06.08.2012r." [/B]Natychmiast zaczęłam jej odradzać i to w znaczący sposób. Ale Julia nie zna się w ogóle na psach (nie miała ani jednego) i myślała, że zmyślam, bo jej zazdroszczę, że ona będzie miała szczeniaczka a ja do września nie będę miała w ogóle psa, bo poprzedni mi niedawno umarł... :-( Co robić? Ona się serio na mnie wkurzyła i powiedziała, że SWKiPR pozwoliło jej na własną hodowlę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A ja uważam, że można coś zrobić. Mi udaje się nieustannie "nawracać ludzi", po to z resztą stworzyłam swój blog :)

Po pierwsze: ważne jest, by postępować z nimi delikatnie i w miarę nieinwazyjnie. Im bardziej naciskamy na osobę przekonaną o swojej racji, tym bardziej ona zamyka się na argumenty.

 

Musimy pamiętać, że takie osoby nie znają się na kynologii i nie bardzo pojmują sens psa rasowego.

W tym celu napisałam artykuł:

"Które z organizacji kynologicznych są nic nie warte?". Podobno jest dobry i faktycznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem do dzisiaj.

Na wstępie poleciłabym przeczytanie go znajomej tym bardziej, że wyjasniam tam sens istnienia organizacji kynologicznych.

Potem poleciłabym tej osobie przeczytanie artykułu "O co chodzi z tym rodowodem?" aby mogła zrozumieć, skąd jest ten SWKiPR.

 

Na koniec zaoferowałabym takiej osobie swoją pomoc w znalezieniu pieska z dobrej hodowli, niekoniecznie superdrogiego.

 

Może nie uwierzycie, ale to naprawdę działa, tylko trzeba "po dobroci", nie nachalnie i wykazując wolę współpracy.

Do mnie mnóstwo osób zgłasza się z "problemem" małego budżetu i jakoś dajemy radę. Albo dłużej czekają na pieska, albo daja się przekonać o dozbieraniu 500 pln i zakupie psa ze sprawdzonego i uczciwego źródła.

 

Nie wolno nam się poddawać w edukowaniu nieświadomych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 months later...
Dnia 17.09.2014 o 17:44, Cybulka napisał:

W tym celu napisałam artykuł:

"Które z organizacji kynologicznych są nic nie warte?". Podobno jest dobry i faktycznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem do dzisiaj.

Na wstępie poleciłabym przeczytanie go znajomej tym bardziej, że wyjasniam tam sens istnienia organizacji kynologicznych.

Potem poleciłabym tej osobie przeczytanie artykułu "O co chodzi z tym rodowodem?" aby mogła zrozumieć, skąd jest ten SWKiPR.

 

@Cybulka Twój link przekierowuje na stronę bukmacherów... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...