Jump to content
Dogomania

Łódź 22-23.09.07r


BlackSheWolf

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My byłyśmy wczoraj na szczepieniu i pani wet nam powiedziała, że pies do szczepienia musi być zdrowy, a w tej książeczce jest na każde szczepienie p wściekliźnie oddzielna strona, gdzie wet musi zaświadczyć o zdrowiu psa. Więc to musi organizatorom wystarczyć:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Nie zabieraj swojego psa, bo po co. Pobawić się nie pobawi, bo to nie miejsce na psie harce, poza tym możesz mieć znaczne problemy z wejściem bo od wystawców ze zgłoszonymi psami wymagają masy dokumentów, których ty mieć nie będziesz.Dzwoniłam - dzisiaj ma być stawka na stronie oddziału.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Nie zabieraj swojego psa, bo po co. Pobawić się nie pobawi, bo to nie miejsce na psie harce, poza tym możesz mieć znaczne problemy z wejściem bo od wystawców ze zgłoszonymi psami wymagają masy dokumentów, których ty mieć nie będziesz.Dzwoniłam - dzisiaj ma być stawka na stronie oddziału.[/quote]


a ja nie widze problemu w tym zebys weszla ze swoim psem.
Oczywiscie pies ma byc na smyczy ( chyba ze masz wielkie bydle agresywne to sie wystawcy beda buntowac jak pies bedzie sie za bardzo panoszyl wiec takiego psa nie boerz bo to dla ciebie wiecej nieprzyjemnosci bedzie) Jesli to maly grzeczny pisek uwazam ze nie ma problemu zebys weszla z nim na teren wystawy ( tym bardziej ze sa tam stoiska na ktorych mozna kupic czesc psiego osprzetu a bez przymierzania ani rusz jesli chodzi o np szelki

Jeszcze mi sie poza tym nie zdazylo zeby ktos na wystawie wymagal jakis skomplikowanych zaswiadczen od psa ktory nie byl zgloszony.
Wchodzilam na wystawe informujac ze pies nie jest zgloszony (mialam oczywiscie zawsze ksiazeczke zdrowia - ale sie nie zdazylo zebym ja komus kiedykolwiek pokazala - najczesciej nie bylo weta juz przy wejsciu a jak byl to glaskal psa i kazal przejsc dalej)
Oddział Łodzki wbrew pozorom nie stawia przed wszystkimi niesamowitych wymagan i przeszkod :)
A poza tym to jakiej masy dokumentow wymagaja od psów zgloszonych na wystawy ?( ani badania DNA ani badania moczu ani badania na HIV HCV , ani zaswiaadczenia o poczytalnosci ani o karalnosci). Oddział wpuszczajac wystawce ( podkreslam wystawce) musi sprawdzic:
1. czy zapłacil ( stad potrzebne jest potwierdzenie wpłaty , bo czesc dopiero na wystawie wplaca)
2. czy pies jest zaszczepiony (stad wymagane jest aktualne swiadectwo szczepiena przeciwko wscielkiznie)
3. wymog zaswiadczenia o stanie zdrowia psa wydany przez powiatowego lekarza jest wymogiem nieco "fikcyjnym" i na wiekszosci wystaw nie wymaganym. Jak juz ktos ma zasiwadczenie od lekarza to OK . Łódź nie jest jakis wyjatkowym oddziałem który ma jakies wygorowane wymagania :)
To co pisza a to co wymagaja to dwie rozne sprawy :)
Nie po raz pierwszy jestem na wystawie w Lodzi i wiem ze nie taki diabel straszny jak go maluja :) Spokojnie :)

p.s. pies sie moze na ringu nie pobawi - ale nie raz psy bawily sie w innych miejscach. Poza tym najczesciej psy niezgloszone sa jako towarszysze i siedza przy ringu obserwujac co sie dzieje dookola :)

[FONT=Garamond, serif][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

filonek, po pierwsze te dokumenty to potwierdzenie zgłoszenia psa na wystawę (tego nie ma ) , dowód wpłaty (też nie ma), świadectwo zdrowia (też mieć nie będzie, no chyba że lekarz wystawi) .W regulaminie wystaw (który znać powinnaś) jak byk stoi:"VI. Szczególne obowiązki organizatorów1. W zakresie opieki nad psami:a) Na teren wystawy nie mogą być wprowadzane psy niewymienione w katalogu i nieskontrolowane przezlekarza weterynarii."Po drugie na wystawę przyjeżdża masa psów, z różnych domów , hodowli itp. To olbrzymie zbiorowisko potencjalnych chorób również. Dlatego moim zdaniem konieczne jest ograniczanie liczby psów wchodzących na teren wystawy do tych zgłoszonych. Ja jestem zdecydowanie przeciw, byłam też bardzo "za", gdy Draczyn napisała temat, w którym prosiła o większą kontrolę nad zdrowiem wprowadzanych psów.

Link to comment
Share on other sites

Cavisia

nie musisz mi cytowac regulaminu

chodzi o to ze wiem jak wyglada ten wymog w praktyce i tak samo jak sie nie przestrzega zasady ze suki z cieczka nie powinny byc wystawiane tak samo nie przestrzega sie zakazu wprowadzania psów niezgloszonych.

Wymogi co do dokumentow sa dla wystawcow dla "widzow" wymogow nie ma.

Nie widze podstaw zeby od osoby wprowadzajacej psa niezgloszonwego wymagac oplaty itd :) bo to by byla groteska :)

poza tym nie przesadzajmy - siedlisko chorob jest takie samo zarowno na psach zgloszonych jak i niezgloszonych jesli nie sa prawidlowo trzymane. proba zmniejszenia ryzyka tylko przez wpuszczanie psow zgloszonych nic nieda bo nawet jak bedziesz miala liste to nie ustalisz czy twoj pies dostal grzybicy od psa Y czy X.

Poza tym kazdy rozsadny widz ( a raczej za takich uwazam osoby przychodzace na wystawe) jak beda mialy psa chorego to go nie prowadza go na wystawe.
Nie zdazyly sie przypadki pogryzienia psow zgloszonych przez psy niezgloszone ( a raczej bywa tak ze to same psy zgloszone sie chemraja)

O ile na hali ( gdzie przestrzen jest ograniczona) moge miec pene "ale" jesli chodzi o wprowadzanie psów o tyle na wystawe na stadionie juz tego "ale" nie mam.

Na wystawy ktore sa w dniu 22 i 23 wrzesnia jest zgloszone ok 2000 psow ( zaookraglam i to bardzo ) podzielone jest to na 2 dni :) bez przesady - nie panikujmy.
Pies niezgloszony w niczym nie jest gorszy od zgloszonego :) malo tego uwazam ze obycie z wystawami jak najbardziej mu sie przyda :) jesli wlasciciel zamierza go wystawiac :)
Nie robmy z siebie swietych. To czesto sami wystawcy wchodza na wystawe z psem zarowno zgloszonym jak i niezgloszonym to dlaczego widz nie moze wziac swojego "ciapka" :)

Wszystko uzaleznione jest od zdrowego rozsadku osoby wprowadzajacej psa na teren wystawy. Zdrowy posluszny nieagresywny pies z rozsadnym wlascicielem nikomu nie zrobi krzywdy nikogo niczym nie zarazi ( no chyba ze pies taki zlapie cos od tego co to jest na liscie i ma sie wystawiac ale tu juz sobie zartuje)

Link to comment
Share on other sites

Chcialam wziasc moja sunke, bo po prostu nie lubie jej zostawiac samej. Dosc wysiedzi sie sama, gdy jestem w pracy. W weekedny staram sie z nia nie rozstawac i tak organizowac atrakcje, zeby mogla spedzac czas ze mna. Jest bardzo grzeczna, po sterylce, i z naszej strony nie widze problemu. Pytam, bo nie wiem co mowi na ten temat regulamin.Pies to dla mnie nie tylko pies - przytulanka w domu, to towarzysz zycia.Ale jesli regulamin zabrania, to wpadne sama na chwile zobaczyc tylko co i jak ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellatriks']do Agaty: ja już z tego miejsca zapewniam, że będę w niedzielę (niestety z całą rodziną..), bo znajoma wystawia doga:lol:
Jeszcze malutkiej nie miałam okazji zobaczyć, bo to będzie ich debiut w babikach :loveu:[/quote]
aha ok :) ja cie nie poznam .... ale jak mnie zobaczysz (koszulkaDGM) to podchodz ;p a ja bede z Tollerka z dmg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...