Jump to content
Dogomania

Dostałam psa z karmą proszę o radę.


Anka K

Recommended Posts

Tak, nie ruszył. Łaził za mną i czekał jakby micha była pusta więc mu wsypałam do tego co było ZP. Nie miałam serca aby go przegłodzić. Może zagryźć zęby i spróbować... Ale mi się pies trafił wrrr... Mój Adam mówi, że go rozpieszczam. Ile pies może nie jeść? Jak mu tak cały dzień nie dam nic innego, może rano zeżre.

Link to comment
Share on other sites

Moj po zmienie tez nie chcial jesc, zlodniał to zjadl bo nie dawałam mu nic innego. Zgłodu nie padnie, nie bój się. Ewentualnie spróbuj delikatnie dosmaczyc- u mnie pies wielbi jak poleje mu lyzeczka oleju z tunczyka :) raz na ruski rok tak dostaje bo ja tunczyka tak nie jadam, wiec jak zasluzy to ma swoje ulubione cos :)

Link to comment
Share on other sites

wychowasz sobie niejadka jak nic, gdy będziesz mu tak popuszczać. Jak pies ma karmę w misce to z głodu nie umrze, jak porządnie zgłodnieje to wszystko zje , szczególnie, że Canagan to dobra i smaczna karma również.
Po co pies ma jeść coś gorszego , w jego mniemaniu , skoro może kilka godzin poprotestować i w rezultacie otrzymać to co chce. Psy nie są głupie :)
Miałam tak samo z kotem,nic nie chciał jeść oprócz Royala, (pierwsza karma jaką dostawał) aż weterynarz w końcu mi dosadnie powiedział, żeby mu zostawić pełną michę i nie ulegać.

Link to comment
Share on other sites

Pomaga :) wczoraj na wieczór dostał michę i stała do rana. Rano dosypałam mu troszkę świeżego aby widział, że mu daję jeść. Kręcił się, kręcił i trochę zjadł. Teraz dostał znów troszkę świeżego do tych wczorajszych chrupek, powąchał i zjadł ale nadal mało. Zobaczymy jak będzie jutro. Dzięki za rady :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka K']Zjadł :) micha pusta. Tylko teraz znów mam problem bo zostało mi ZP i nie wiem czy mogę mu go dać czy jak mu dam to znów nowej nie ruszy. Może zostawić na potem jak już do Canagana się przyzwyczai to czasem mu nasypię ZiwiPeaka.[/QUOTE]
Albo dawaj ZP jako nagródki.

Link to comment
Share on other sites

Jako nagrodę daję mu przysmak. Właśnie miałam Was zapytać o jeszcze jedną rzecz. Do zakupów dostałam w prezencie coś takiego [url]http://www.kocimietka.pl/zestawy/92-przysmak-dla-kota-lub-psa.html[/url] żwacze wołowe :/ co to takiego i ile tego mogę dawać psiakowi. Smakuje mu i długo mymla taki kawałek ale ile może dziennie dostać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka K']Jako nagrodę daję mu przysmak. Właśnie miałam Was zapytać o jeszcze jedną rzecz. Do zakupów dostałam w prezencie coś takiego [URL]http://www.kocimietka.pl/zestawy/92-przysmak-dla-kota-lub-psa.html[/URL] żwacze wołowe :/ co to takiego i ile tego mogę dawać psiakowi. Smakuje mu i długo mymla taki kawałek ale ile może dziennie dostać?[/QUOTE]
Ja tego za dużo nie daje,2 w tyg. ale nie wiem czy można wiecej. Pies uwielbia- my tego smrodu niezbyt :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka K']Podsumowałaś się :angryy: - jesteś żałosna. Dla mnie każde żywe stworzenie zasługuje na szacunek i godne życie. Pies rasowy, czy mieszaniec mają taki sam żołądek i wielkie serce.[/QUOTE]
Przeczytaj dokładnie o co mi chodziło, wyjaśniłam to w innym poście a potem krytykuj. To było porównanie pies mały kundelek a pies duży i to ile który zje a nie porównanie lepszy - gorszy.[/QUOTE]
No wiesz, kundelki tak jak rasowce są w przeróżnych rozmiarach, od mini do olbrzymów, więc nie mów, że kundelek danej wielkości zje mniej karmy niż rasowiec takiej samej wielkości ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Co do żwaczy wołowych to pozwolę sobie skopiować pewien cytat który już umieściłam w innym temacie:

 

Polecam artykuł

 

http://www.e-pies.eu.../11-O_Gryzakach

 

Suszone gryzaki mogą być bardzo dobre dla psów które apetytu nie mają.

Ja dla swojego psa kupuje takie, a przede wszystkim żwacze wołowe. Dostaje taki jeden gryzak raz dziennie. Apetyt po tym ma wilczy, ma dużo energii i czuje się świetnie. Praktycznie przez cały czas kupuje te gryzaki z tego sklepu zoologicznego E pies. Gryzaki przychodzą świeże i mocno pachnące. Polecam wszystkim właścicielom psom niejadkom. :)

 

Link to comment
Share on other sites

My tez żwacze ładujemy codziennie. :)
A co do karmy, to ja mam opory przed karmieniem szczeniaka karmą uniwersalną dla psów w każdym wieku czy TOTW nawet w wersji dla szczeniąt. Mówię tu oczywiście o karmieniu szczeniąt dużych ras. Te karmy odbiegają składem od tych wszystkich "junior large breed", obawiałabym się że szczyl takiej długorosnącej rasy zbyt wystrzeli w górę. 

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam więcej o karmach i teraz testujemy Taste of the Wild High Prairie Puppy wersja dla dorosłych psów ma najwieksze notowania w światowych rankingach karm :). Teraz zmieniłam mu gryzak na penisy wołowe ;) ochsenziemer to się nazywa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wróciłam do Canagana :) żółtego dla ras dużych. Ta karma chyba wychodzi najbardziej ekonomicznie. Jak często można psu zmieniać karmę? Spróbowaliśmy TOTW i Applaws jeszcze w ciągu 4 miesięcy. Sensacji żołądkowych nie było przy zmianach ale 3 karmy w 4 miesiące, nie wiem czy tak można. Pies to nie kot, że potrzebuje urozmaicenia... podobno.

Link to comment
Share on other sites

Też tak właśnie myślę więc co jakiś czas coś innego mu podaje. A to karma nowa, a to gryzaki. Ostatnio zainteresowała mnie glikozamina w karmach i nie wiem czy lepiej podawać ją jako suplement do karmy czy kupić karmę z glukozaminą. Nie chcę aby mój wilczurek na starość miał problemy z chodzeniem. Znalazłam ciekawy suplement z firmy Grau Hokamix Gelenk+ lub Glycofit , może ktoś używa? A może na razie tylko karma wystarczy, profilaktycznie. Cotecnica Maxima ma 500 mg/kg glukozaminy, Acana sport ma 1500... tylko czy aż tyle potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tej wypowiedzi... Czytałam o glukozaminie pozyskiwanej ze skorupiaków i jej skuteczności. Naukowcem nie jestem i opracowań naukowych czytać nie będę bo i tak nie zrozumiem. To po co są te wszystkie suplementy? Nie wierzę, że ktoś je produkuje wiedząc, że one nie działają....

Link to comment
Share on other sites

Definicja suplementu to: dodatek, uzupełnienie jeśli chodzi o ścisłość i nie jest to to samo co placebo...  Lek to substancja naturalna lub chemiczna modyfikująca procesy fizjologiczne w taki sposób, że hamuje przyczyny, objawy choroby. Nikt nie chce suplementem leczyć tylko wspomagać dodatkowo niedobory. Używa Pani słów i nie zna ich znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Wskaż choć jeden "suplement" który działa :-) A może taki, który ma ścisłe dawkowanie i nie ma przedawkowania?

Dobrze wiem jakich słów używam... i co one znaczą. 

Suplementy wszelkiej masci to ogromny rynek, i ogromna kasa - bardzo łatwa kasa dla firm farmaceutycznych i pseudofarmaceutycznych. Wystarczy wytworzyć własciwy opis, mała reklama i ludziska łykają - jak pelikany. A stan kont wciąż rośnie - lawinowo. Bo przecież nikt nie czyta i nikogo nie interesuje co ma do powiedzenia w temacie nauka. Bo i po co? Trzeba by pomyślec, wysilić się... a to takie trudne, czasochłonne i męczące.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem tej wypowiedzi... Czytałam o glukozaminie pozyskiwanej ze skorupiaków i jej skuteczności. Naukowcem nie jestem i opracowań naukowych czytać nie będę bo i tak nie zrozumiem. To po co są te wszystkie suplementy? Nie wierzę, że ktoś je produkuje wiedząc, że one nie działają....

No błagam kobieto! Nie trzeba być naukowcem, żeby czytać opracowania, artykuły naukowe i coś z nich wyciągnąć... Wystarczy umiejętnośc rozumienia tekstu czytanego i ociupinka wysiłku w wyszukiwaniu informacji, a tutaj całkiem przydatne jest google.

 

Definicja suplementu to: dodatek, uzupełnienie jeśli chodzi o ścisłość i nie jest to to samo co placebo...  Lek to substancja naturalna lub chemiczna modyfikująca procesy fizjologiczne w taki sposób, że hamuje przyczyny, objawy choroby. Nikt nie chce suplementem leczyć tylko wspomagać dodatkowo niedobory. Używa Pani słów i nie zna ich znaczenia.

Skopiowane z wikipedii jak sądzę, mam nadzieję że rozumiesz to co tu wkleiłaś?

Link to comment
Share on other sites

Jestem z tych na G i nie zamierzam tracić czasu w tej dyskusji więcej. Oto cytat z opracowań, które ja czytałam (opisane przystępnym językiem):

 

"Stosowanie siarczanu glukozaminy albo siarczanu chondroityny doustnie zmniejsza objawy podmiotowe choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Stosowanie siarczanu glukozaminy hamuje zwężanie się szpary stawowej; niemniej jednak - według autorów przeglądu - oszacowanie wpływu tych leków na strukturę stawu wymaga dalszych badań."

źródło: Structural and symptomatic efficacy of glucosamine and chondroitin in knee osteoarthritis F. Richy, O. Bruyere, O. Ethgen, M.

 

Wnioski z innego źródła:
"Inne badanie wykazało jednak, że połączenie glukozaminy i chondroityny zmniejszyło ból w stawie i poprawiło jego stan."

Research in Sports Medicine 15;113-124, 2007;Annals Internal Medicine, 146; 580-590,2007

 

I ostatni:

"Leczenie skojarzone z siarczanem chondroityny i chlorowodorek glukozaminy było skuteczne w zmniejszaniu bólu. Siarczan chondroityny stosowany sam również okazał się skuteczny w zmniejszaniu bólu i sztywności. Nie zaobserwowano znaczących efektów w przypadku podawania samego chlorowodorku glukozaminy.
WNIOSEK:
Wyniki tego badania wskazują, że mieszanina siarczanu chondroityny i chlorowodorek glukozaminy była bardziej skuteczna niż placebo oraz sam chlorowodorek glukozaminy w leczeniu KBD w badaniu krótkoterminowym"

źródło:

Yue J, Yang M, Yi S, Dong B, Li W, Yang Z, Lu J, Zhang R, Yong J.   Chondroitin sulfate and/or glucosamine hydrochloride for Kashin-Beck disease: a cluster-randomized, placebo-controlled study. 2012 Jul;20(7):622-9.

 

Dodam jeszcze iż mnie irytują osoby czytające "mądre" wypowiedzi na forach i uważające, że zjadły wszystkie rozumy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...