Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Dnia 25.06.2022 o 11:23, elik napisał:

limonka80 napisała, że umarł na raka mózgu   😥         

Historię Dunaja znam 😞 Źle zrozumiałam post o szczeniaku . Teraz doczytałam ,że zdjęcie Dunaja było wstawione dla porównania. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 12:56, mdk8 napisał:

Historię Dunaja znam 😞 Źle zrozumiałam post o szczeniaku . Teraz doczytałam ,że zdjęcie Dunaja było wstawione dla porównania. 

Tak, faktycznie zarys głowy szczeniaczka bardzo przypomina zarys głowy Dunaja [*]  😞  

Link to comment
Share on other sites

Pani Kasia jedzie na Śląsk z początkiem lipca, a wracać będzie w Bieszczady 10 lipca i wtedy chce zabrać psiaczki.  To pełne 2 tygodnie upałów. Boję się o nich  😞  Napisałam do Pani Magdy czy byłaby możliwość zabezpieczenia psiaków do tego czasu w osobnym kojcu, szpitaliku... Zapytałam też czy byłoby możliwe badanie krwi obu psiaków. Czekam na odpowiedź.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No tak, 2 tygodnie to jest trochę czasu - zwłaszcza jak słusznie zauważyłaś - w upały. Ale na pewno uda się do tego czasu psiaki przetrzymać w dobrych warunkach, bo już wiadomo, że potem pojadą w super miejsce. Elu, podeślij mi proszę informację, na które Twoje konto wpłacić kasę dla psiaczków.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.06.2022 o 13:16, agat21 napisał:

No tak, 2 tygodnie to jest trochę czasu - zwłaszcza jak słusznie zauważyłaś - w upały. Ale na pewno uda się do tego czasu psiaki przetrzymać w dobrych warunkach, bo już wiadomo, że potem pojadą w super miejsce. Elu, podeślij mi proszę informację, na które Twoje konto wpłacić kasę dla psiaczków.

Ponieważ wszystkie 10 numerów kont w ramach mojego konta zajmują psiaczki moje i nie moje  🙂 a Aresik jest już nawet na koncie męża, co jest dla mnie bardzo niewygodne, to myślę, że najwygodniej dla mnie będzie, gdy psiaczki przykucną na koncie Cymusia. Będzie mi łatwiej robić przelewy dla Pani Kasi. Tylko bardzo ważne jest, żeby w tytule przelewu było napisane - np agat21 Dla 2 staruszków.
Jeśli mogę prosić, to na razie wstrzymajmy się od przelewów dla tych psiaczków do czasu, aż Pani Kasia zabierze ich ze schronu.

Serdecznie dziękuję Agatko  416311961_buziaczki8.jpg.fe031a7526b66e51f0b61e86f2ffa1a8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.06.2022 o 21:22, elik napisał:

Ponieważ wszystkie 10 numerów kont w ramach mojego konta zajmują psiaczki moje i nie moje  🙂 a Aresik jest już nawet na koncie męża, co jest dla mnie bardzo niewygodne, to myślę, że najwygodniej dla mnie będzie, gdy psiaczki przykucną na koncie Cymusia. Będzie mi łatwiej robić przelewy dla Pani Kasi. Tylko bardzo ważne jest, żeby w tytule przelewu było napisane - np agat21 Dla 2 staruszków.
Jeśli mogę prosić, to na razie wstrzymajmy się od przelewów dla tych psiaczków do czasu, aż Pani Kasia zabierze ich ze schronu.

Serdecznie dziękuję Agatko  416311961_buziaczki8.jpg.fe031a7526b66e51f0b61e86f2ffa1a8.jpg

Dobrze Elu, to czekam na znak od Ciebie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dowiedziałam się, że czarny piesek, niewidzący na jedno oczko ma na imię Bali, a ten mniejszy czarno-biały Łatek  🙂  Oba pieski są już po badaniu krwi i o dziwo wyniki są w miarę poprawne. U jednego z nich niezbyt prawidłowo funkcjonuje tarczyca, ale pozostałe narządy u obu są bez zmian. Żaden z ich nie jest wykastrowany i raczej nie powinno to mieć miejsca. Obaj są już zabezpieczeni przed upałem, na tyle na ile było to możliwe. Niestety nie ma dla nich miejsca w szpitaliku, bo tam są już psiaki w bardzo złym stanie i nie ma miejsca, żeby jeszcze jakiegoś psiaka tam umieścić  😞 Pani Magda będzie miała baczenie na naszych staruszków do czasu kiedy Pani Kasia zabierze ich do siebie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.06.2022 o 09:29, anica napisał:

Będziemy czekać , nie ma innego wyjścia i mocno zaciskać ,żeby ten czas upłynął spokojnie....

Tak Aniu, nic więcej nie możemy dla tych biedaków zrobić, przynajmniej na razie.  Słabo mi się robi, gdy pomyślę co czeka inne psiaki w schronach, których nikt nie wypatrzy, nikt nie pomoże 😥            

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.06.2022 o 09:33, elik napisał:

Tak Aniu, nic więcej nie możemy dla tych biedaków zrobić, przynajmniej na razie.  Słabo mi się robi, gdy pomyślę co czeka inne psiaki w schronach, których nikt nie wypatrzy, nikt nie pomoże 😥            

😢serce pęka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 26.06.2022 o 15:59, elik napisał:

Pani Kasia jedzie na Śląsk z początkiem lipca, a wracać będzie w Bieszczady 10 lipca i wtedy chce zabrać psiaczki.  To pełne 2 tygodnie upałów. Boję się o nich  😞  Napisałam do Pani Magdy czy byłaby możliwość zabezpieczenia psiaków do tego czasu w osobnym kojcu, szpitaliku... Zapytałam też czy byłoby możliwe badanie krwi obu psiaków. Czekam na odpowiedź.   

 

Dnia 27.06.2022 o 13:16, agat21 napisał:

No tak, 2 tygodnie to jest trochę czasu - zwłaszcza jak słusznie zauważyłaś - w upały. Ale na pewno uda się do tego czasu psiaki przetrzymać w dobrych warunkach, bo już wiadomo, że potem pojadą w super miejsce. Elu, podeślij mi proszę informację, na które Twoje konto wpłacić kasę dla psiaczków.

 

Dnia 27.06.2022 o 22:52, agat21 napisał:

Dobrze Elu, to czekam na znak od Ciebie. 


Psiaczki pojechały już z Panią Kasią w Bieszczady. Celowo piszę, że w Bieszczady, a nie do hotelu, bo one nie będą na warunkach hotelowych.  
Pani Kasia przysłała wczoraj informację, cytuję:

Psiaki dojechały. Trafiły do schroniska w stanie skrajnego zaniedbania, pchły skaczą po nich, cały czas się drapią. Czarny staruszek skóra cała czerwona od pogryzień pcheł. Jestem prawie pewna, że cierpią na APZS. Dostały Nexgarda, ale koniecznie muszę je zabrać do groomera, ogolić do zera i wykąpać. Strasznie, strasznie biedne psy i jeszcze z oczkami problem.  Czarny staruszek ma chyba zaćmę lub inne paskudztwo na obu oczkach, a Łatek z jednym też chyba 😔  Myślę, że max za kilka tygodni odeszły by w schronisku, to był ostatni dzwonek dla nich😔  Straszne to wszystko😔  Dobrze, że choć apetyt mają, ale niestety przy takim zapchleniu, które trwa Bóg wie ile, mogą mieć poważną anemię 😔

 

Czarny psiak, to nie ten, który początkowo miał jechać do Pani Kasi. Tamten okazał się awanturnikiem, atakującym inne pieski. W schronisku jest wypuszczany i biega po terenie luzem, żeby nie atakował współtowarzyszy. Ten, który pojechał do Pani Kasi też jest czarny i bardzo do tamtego podobny, ale to nie ten sam.  

 

Przypomnę nasze deklaracje.

Deklaracje stałe:

  10,00 zł  -  Nesiowata                          
  20,00 zł  -  elik                                           
  30,00 zł  -  agat21
  30,00 zł  -  limonka                             

 

Deklaracje jednorazowe:

  200,00 zł  -  Poker             

 

Po konsultacji z limopnka80, na koncie której znajdują  się pieniądze zebrane dla ewu, ustaliłyśmy, że na razie wstrzymujemy się z wpłatą deklaracji. Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiona karma dla tych psiaczków. Będzie to pomoc od ewu dla tych psiaków .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2022 o 13:05, agat21 napisał:

Rzeczywiście psiaki w okropnym stanie 😞

Dobrze, ze wreszcie zaznają troski i normalnego życia. Chociaż one.

Elu, na które konto wpłacić deklarację ?

 

Dnia 13.07.2022 o 13:43, Nesiowata napisał:

Też się podepnę pod pytanie.

Jeśli będzie taka potrzeba, to na konto Cymusia, który jest u Pani Kasi, ale na razie, jak pisałam, uznałyśmy, że chyba już czas, żeby pieniądze zebrane dla Basi, zrobiły coś konkretnego dla psów z "Jej" schroniska w Miedarach. Z tych pieniędzy Bożenka kupi karmę dla tych psiaczków, tylko muszę zapytać jaką. Wysłałam już SMS-a do Pani Kasi i czekam na telefon.
Jeśli będzie potrzeba, żeby zebrać pieniądze, to dam znać.

Bardzo, bardzo biedne są te psiaki 😪  i ogromnie dziękuję Wam, że tak chętnie, jak zwykle zresztą, chcecie pomóc biedactwom.

Link to comment
Share on other sites

Psów nie trzeba strzyc,groomer poradzi sobie bez problemów. Profesjonalne kosmetyki dla psów działają cuda.Łatkowi bez kłopotu po kapieli rozczesze się sieść, bo podszerstek na pewno wyjdzie. Gdyby p. Kasia sama chciała to zrobić,to mogę polecić szampon , preparat i szczotkę, może udałoby się jej kupić z funduszy tutaj zebranych. Ten czarny może miec filce na dłuższych włosach, ale też lepiej je wyciąć, a resztę rozczesać, niż golić,bo golenie może powodować podrażnienia. Na uczulenie po pchłach nie pomoże strzyżenie. Lepiej wykapać,rozczesać i wprowadzić leki, a futerko zostawić. Objawy po 3 tyg powinny minąć.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.07.2022 o 10:45, Jaaga napisał:

Psów nie trzeba strzyc,groomer poradzi sobie bez problemów. Profesjonalne kosmetyki dla psów działają cuda.Łatkowi bez kłopotu po kapieli rozczesze się sieść, bo podszerstek na pewno wyjdzie. Gdyby p. Kasia sama chciała to zrobić,to mogę polecić szampon , preparat i szczotkę, może udałoby się jej kupić z funduszy tutaj zebranych. Ten czarny może miec filce na dłuższych włosach, ale też lepiej je wyciąć, a resztę rozczesać, niż golić,bo golenie może powodować podrażnienia. Na uczulenie po pchłach nie pomoże strzyżenie. Lepiej wykapać,rozczesać i wprowadzić leki, a futerko zostawić. Objawy po 3 tyg powinny minąć.

Dobrze mówisz Jaguś  🙂  Pani Kasia tak właśnie zrobiła. Wykąpała, wyczesała i pies nie do poznania. Podeśle zdjęcia to wstawię  🙂
Nie będę zakładać nowego wątku, bo teraz tych wątków jest taka masa, że człek nawet nie ma czasu do wszystkich zaglądnąć, a co dopiero coś napisać. Na tym wątku będę przekazywać informacje od Pani Kasi i wklejać zdjęcia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przy okazji rozmów dotyczących adopcji Gajki rozmawialysmy z p. Magda o schronisku. Powiedziala, ze jest koszmarna ilość psów i nie wie, co dalej będzie. Nie ma ich juz gdzie umieszczać. Smutne to bardzo, bo teraz jest lato i ciepło, a co będzie zimą 🙄?

Ponoc dużo jest małych psów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.07.2022 o 18:23, limonka80 napisał:

 

Dla Basi i Jej psiaków, ze wskazaniem na Lolę, wpłynęła wpłata z  bazarku Elik w wysokości 176 zł , pięknie dziękuję 🌷

Kochana limoneczko w wolnej chwili, tak naprawdę wolnej, nie spiesz się, bardzo proszę potwierdź otrzymanie tej kasy na bazarku.

< K L I K >

EDIT

Limonko jesteś niesamowita. Wlazłam na wątek bazarku i co widzę? Twoje potwierdzenie otrzymania kwoty 176 zł. Dziękuję, ale niepotrzebnie się tak spieszyłaś. To mogło poczekać.

                                                           1546340050_caus-usta.gif.3cbfaf39df5e7a980ba0ff64e1bbd86d.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2022 o 13:57, elik napisał:

chyba już czas, żeby pieniądze zebrane dla Basi, zrobiły coś konkretnego dla psów z "Jej" schroniska w Miedarach. Z tych pieniędzy Bożenka kupi karmę dla tych psiaczków, tylko muszę zapytać jaką. Wysłałam już SMS-a do Pani Kasi i czekam na telefon.

Ponieważ Bożenka ma teraz ogrom pracy związanej z opieką nad Nukusią, zamówiłam karmę dla tych 2 staruszków. Zrobienie przelewu na moje konto zajmie Limonce mniej czasu, niż zamawianie karmy.
Pani Kasia przysłała SMS-a z linkiem do karmy, jaka byłaby najlepsza dla psiaków.

452139566_zam.dla2star..png.e4de6b2a63f479d5dadca362c8702f27.png

Przelew

1112034813_przelewzakarm.png.ac28f0fbf9d0fe4a81b590c8ddc24fbe.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...