Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Dnia 23.06.2022 o 15:57, limonka80 napisał:

No trudne 😞 Myślę że sunia została zaadoptowana, bo inaczej p. Magda na pewno by się odezwała, bo przecież wcześniej prosiła o pomoc, a wiedziała że mamy DT dla suni i synka.

  

 

Dnia 24.06.2022 o 11:40, anica napisał:

Limonko , będziemy wspierać ten fundusz bazarkami z Elik / mam nadzieję Eliczku że końca roku możemy się umówić? chociaż tak chciała bym pomóc/ , jest tak duzo ,naprawdę fajnych fantów do wystawienia od Poker i mojego kolegi ,że jestem spokojna ,że jakieś pieniążki z tego będą , nie wiem jak duże ale na pewno coś nazbieramy

Tak, sunia i szczeniaczek mają już swoje DS-y, ale w schronie pojawiły się nowe nieszczęścia pilnie potrzebujące pomocy. Dwa stare psiaki. Jeden słaby, że ledwie trzyma się na trzęsących łapkach, a drugi nie widzi na jedno oczko  😥 

Słabiutki

IMG-20220619-WA0017.thumb.jpg.436aea0ed3c09d4d12657f783d26f7eb.jpg   

i nie widzący na jedno oczko  😞

  IMG-20220619-WA0015.jpg.66fb5501d61ea27268d8e45fd946d1fd.jpg   

W schronisku jest straszne przepełnienie. W jednej małej klatce siedzą po 3 psiaki.  Te staruszki nie przetrwają lata w takich warunkach. Padną z pragnienia, zaduszone, zadeptane przez współtowarzyszy niedoli  😞
Rozmawiałam z Panią Kasią, która także bardzo cierpi na myśl o tych biedakach. Powiedziała, że przyjmie obu staruszków, jeśli pomożemy w ich utrzymaniu. Nie przyjmie ich do hotelu (w czerwcu uruchomiła dz. gosp.), tylko prosiłaby o wsparcie w ich utrzymaniu - karma, ewentualnie pomoc w opiece weterynaryjnej. Przyznam, że nie spodziewałam się aż takiego wyjścia naprzeciw. Pomyślałam, że może wspólnymi siłami damy radę odmienić życie tych dwu staruszków, a właściwie, to ich uratować.
Deklarowałyśmy pomoc dla mamy z synkiem, może więc i dla tych dwu staruszków damy radę uzbierać nieco kasy, zwłaszcza,
że chodzi tylko o pomoc w zakupie karmy i opiece weterynaryjnej.
Gorąco proszę o przeniesienie deklarowanej pomocy z mamy z synkiem na dwóch staruszków.

Tak deklarowaliśmy pomoc dla mamy ze szczeniakiem.           

Deklaracje stałe:

  10,00 zł  -  Nesiowata                          
  20,00 zł  -  elik                                           
  30,00 zł  -  agat21
             zł  -  limonka                                   

 

Deklaracje jednorazowe:

  200,00 zł  -  Poker                               
    20,00 zł  -  mdk8
    50,00 zł  -  limonka80 
 

Bardzo proszę o wypowiedzi, czy podtrzymujecie swoje deklaracje.

Ja oczywiście podtrzymuję i o to samo Was proszę.

Zbliża się fala wielkich upałów, których te psiaki mogą nie przeżyć dlatego bardzo proszę o szybkie decyzje. Jeśli ktoś nie podtrzymuje swojej deklaracji na tych staruszków, to także proszę o szybką odpowiedź.

Może wspólnymi siłami uda się nam uratować tych biedaków.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2022 o 20:51, Poker napisał:

dobrze by było wystawić letnie rzeczy teraz.

Jesteśmy umówione z anica tak, że Ona będzie robiła zdjęcia  i opisy, a ja resztę.  Poproszę, żeby w pierwszej kolejności robiła zdjęcia letnich rzeczy, bo faktycznie na te będzie największy popyt..

Dnia 24.06.2022 o 22:53, Poker napisał:

Zgadzam się.

Piesio ma oba oczka.

Dzięki  🙂

Fakt, w pośpiechu i emocjach napisałam, że nie ma oczka, zamiast, że nie widzi na jedno oczko. Zaraz poprawię  🙂  Dzięki  🙂  

Link to comment
Share on other sites

Deklaracje pomocy w utrzymaniu dwóch staruszków

Deklaracje stałe:

  10,00 zł  -  Nesiowata                          
  20,00 zł  -  elik                                           
  30,00 zł  -  agat21
  30,00 zł  -  limonka    
                         

 

Deklaracje jednorazowe:

  200,00 zł  -  Poker                           

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że przenoszę swoją deklarację na staruszki. Jak dobrze, że pani Kasia zgodziła się je przyjąć. Dusza człowiek 🥰👍 A tak realnie licząc to ile kasy miesięcznie będzie potrzeba na oba psiaczki, żeby pomóc w ich utrzymaniu? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 01:23, agat21 napisał:

Oczywiście, że przenoszę swoją deklarację na staruszki. Jak dobrze, że pani Kasia zgodziła się je przyjąć. Dusza człowiek 🥰👍 A tak realnie licząc to ile kasy miesięcznie będzie potrzeba na oba psiaczki, żeby pomóc w ich utrzymaniu? 

Tak, z przyjemnością potwierdzam, że Pani Kasia ma bardzo wrażliwe serce zwłaszcza dla psiaków szczególnie pokrzywdzonych - starych, chorych, poranionych fizycznie, czy psychicznie. Nie musiałam nawet zbyt długo prosić, żeby zgodziła się przyjąć oba psiaki poza hotelem. Myślę, że nie bez znaczenia jest tu fakt, że obaj są ze schroniska w Miedarach.
Byłam tak szczęśliwa z decyzji Pani Kasi, że nie pomyślałam, żeby zapytać o szczegóły, ale myślę, że jeśli kupimy karmę i pomożemy w opiece weterynaryjnej, to będzie ok. Nie będziemy ponosić kosztów hotelowania. Tak ja to rozumiem, ale oczywiście dopytam o szczegóły i zapodam na wątku.

Od wczoraj gęba mi się sama śmieje  🤩  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 01:23, agat21 napisał:

Oczywiście, że przenoszę swoją deklarację na staruszki. Jak dobrze, że pani Kasia zgodziła się je przyjąć. Dusza człowiek 🥰👍 A tak realnie licząc to ile kasy miesięcznie będzie potrzeba na oba psiaczki, żeby pomóc w ich utrzymaniu? 

 

Dnia 25.06.2022 o 04:52, Nesiowata napisał:

Oczywiście, że tak.

Bardzo Wam dziękuję   1277014816_balonikserce.jpg.6e1620582976882876e9a2cdf2870f34.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 09:20, limonka80 napisał:

 

Ja też deklarację z mamy i synka przenoszę na staruszki. Deklaruję  30 zł, w razie braków na utrzymanie/leczenie  dołożę coś dodatkowo. 

Pani Kasia jest  ....❤️  

Dzięki Limoneczko kochana Dzieweczko  1803726243_buziaczki8.jpg.10bd1a75fbd33157c4bb249367781eed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Deklaracje pomocy w utrzymaniu dwóch staruszków

Deklaracje stałe:

  10,00 zł  -  Nesiowata                          
  20,00 zł  -  elik                                           
  30,00 zł  -  agat21
  30,00 zł  -  limonka    
                         

 

Deklaracje jednorazowe:

  200,00 zł  -  Poker  
  200,00 zł  -  anica 

 

Zapytam jaką ewentualnie karmę przewiduje Pani Kasia dla tych biedaków. Pełna jasność w tym temacie będzie po badaniu krwi. Zapytam czy mogłoby to być zrobione jeszcze w schronisku.    

Link to comment
Share on other sites

Eliczku jesteś niesamowita❤️ moja obecna sytuacja raczej nie skłania mnie do deklaracji stałych,  proszę dopisz ode mnie 200zł jednorazowej dla staruszki , czy konto może być to co dla Odisia?

 

Jeśli chodzi o bazarki masz rację będziemy teraz wystawiać letnie rzeczy i może jeszcze te biżutki?  niech się nasze cioteczki pięknie pokazują 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.06.2022 o 12:52, limonka80 napisał:

Kolejne biedaki ...

ten mały przypomina trochę Dunaja, któremu Basia znalazła DT, a który póżniej umarł na raka mózgu.

Chyba musimy jakoś pomóc ...  

 

dunaj.jpg

A wiadomo czy jest jakaś pomoc dla tego biedaka ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 10:05, anica napisał:

Eliczku jesteś niesamowita❤️ moja obecna sytuacja raczej nie skłania mnie do deklaracji stałych,  proszę dopisz ode mnie 200zł jednorazowej dla staruszki , czy konto może być to co dla Odisia?

 

Jeśli chodzi o bazarki masz rację będziemy teraz wystawiać letnie rzeczy i może jeszcze te biżutki?  niech się nasze cioteczki pięknie pokazują 😉

Aniczko  wszystkie, tu na dogo, jesteśmy niesamowite, a właściwie normalne, tylko inni nie mają serca we właściwym dla niego miejscu. 

Ogromnie dziękuję Ci za deklarację. W początkowym okresie na pewno będzie potrzeba więcej kasy, bo chyba będą musieli przejść przynajmniej przez badanie krwi.

Co do wpłat, to wolałabym wpłaty bezpośrednio na konto Pani Kasi, ale z drugiej strony może dobrze, gdybyśmy miały info odnośnie wielkości przekazywanych wpłat.

Jaka jest Wasza decyzja?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 11:20, elik napisał:

Aniczko  wszystkie, tu na dogo, jesteśmy niesamowite, a właściwie normalne, tylko inni nie mają serca we właściwym dla niego miejscu. 

Ogromnie dziękuję Ci za deklarację. W początkowym okresie na pewno będzie potrzeba więcej kasy, bo chyba będą musieli przejść przynajmniej przez badanie krwi.

Co do wpłat, to wolałabym wpłaty bezpośrednio na konto Pani Kasi, ale z drugiej strony może dobrze, gdybyśmy miały info odnośnie wielkości przekazywanych wpłat.

Jaka jest Wasza decyzja?

Ja się dostosuję , jak zdecydujecie , tam wpłacę pieniążki 🙂

Link to comment
Share on other sites

Cudowne wieści o suni i synku 😀 Niech będą najszczęśliwsze w swoich domach 😍

Oczywiście też będę pomagać przy leczeniu staruszków ile tylko dam radę. Mam nadzieję, że niedługo będzie wiadomo czego im będzie potrzeba w tej materii.

Link to comment
Share on other sites

Cudowne wieści o suni i synku 😀 Niech będą najszczęśliwsze w swoich domach 😍

Oczywiście też będę pomagać przy leczeniu staruszków ile tylko dam radę. Mam nadzieję, że niedługo będzie wiadomo czego im będzie potrzeba w tej materii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 12:17, agat21 napisał:

Cudowne wieści o suni i synku 😀 Niech będą najszczęśliwsze w swoich domach 😍

Oczywiście też będę pomagać przy leczeniu staruszków ile tylko dam radę. Mam nadzieję, że niedługo będzie wiadomo czego im będzie potrzeba w tej materii.

Dzięki ogromniaste  🙂 
Napiszę do Pani Kasi SMS-a z zapytaniem czy już coś wie odnośnie zdrowia psiaczków. Z Panią Kasia jest trudny kontakt, bo najczęściej słyszę w telefonie - abonent poza zasięgiem - Niestety Bieszczady są piękne, ale z zasięgiem tam kiepsko. Zazwyczaj Pani Kasia odpowiada na moje SMS-y po jakimś czasie, ale zawsze się kontaktuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...