Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Już myslałam,że zachowania ludzi mnie nie zaskoczą....a jednak....

Jest w schronisku sunia , dziewczyny nazwały ją Chmurka.  Chmurka trafiła po traumatycznych przeżyciach.

Jej Pani umarła i sunia przez kilka dni leżała przy zwłokach. Prosto z  tego domu trafiła do schroniska  gdzie kompletnie się załamała.

Chmurka ma około 5-7 lat , niestety jest bardzo gruba. Widać,że była przekarmiana.

Sunia w schronisku  leżała wciśnięta w kąt i tylko  patrzyła  smutnymi oczami.

Czarna , kudłata, niepozorna:(

I nagle obiecujący telefon, Państwo z Wrocławia szukają kudłatej , średniej suni w podobnym wieku.

Dom doświadczony, z polecenia.

Posłałam zdjecia , filmiki, odbyłam kilka długich rozmów  pełnych pytań i odpowiedzi.

Wyjasniłam ,że Chmurka jest bardzo poczciwa, kochana, zero agresji ale z pewnościę w  pierwszej chwili nie  będzie otwarta i chętna do spacerowania itp...

Wiadomo  trzeba paru dni żeby trauma minęła, trzeba też ją odchudzić.

Wszystko było jasne , wszystko  było oczywiste..

W sobotę wolonariusz wyruszł z Chmurką ze schroniska do Wrocławia . Byłam w kontakcie, Pani mnie  zapewniała, że mieli  grubą sunię po przejściach i wszystko wiedzą , spokojnie to nie pierwszy pies.... Posłanko przygotowane, czekają.

Po przyjeździe Państwo natychmiast wzięli ją na spacer, przerażona Chmurka co kawałek się kładła.

Nie wiem ile minut jej dali ale stwierdzili ,że ona sprawia problemy na spacerze i kazali zbierać sunię i odwieźć do schroniska..... !!!!!!

Prawie 200 km w jedną stronę przejechał człowiek z złamaną nogą z nadzieją ,że wiezie Chmurkę do domu.

O Chmurce to już nawet nie wspomnę bo wiadomo co biedna czuła i jak się bała.

 

 

Ja mam serce w kawałkach, nie  mogę w to wszystko  uwierzyć:(

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 14:47, Tyśka) napisał:

Straciłam wiarę w ludzi 😞 Czy ci wspaniali opłacili chociaż koszty paliwa?

Biedna Chmurka...

Ale  skąd, w życiu...Nawet do mnie nie zadzwonili żeby powiedzieć "przepraszamy"...

Jak powiedział Adam po dzisięciu minutach się odkochali . Chmurki żal bo  mocno to dodatkowo przeżyła...:(

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 14:41, ewu napisał:

O Chmurce to już nawet nie wspomnę bo wiadomo co biedna czuła i jak się bała.

Gatunek ludzki podupada strasznie ..... Czasem aż się wierzyć nie chce, że może istnieć jednocześnie aż taka kumulacja głupoty, braku wrażliwości i współczucia. O braku poszanowania czasu człowieka który sunię wiózł nawet nie wspomnę. 

Basiu, może udało by się nazbierać deklaracji dla bieduni..... tylko czy było by gdzieś miejsce ?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 15:01, limonka80 napisał:

Gatunek ludzki podupada strasznie ..... Czasem aż się wierzyć nie chce, że może istnieć jednocześnie aż taka kumulacja głupoty, braku wrażliwości i współczucia. O braku poszanowania czasu człowieka który sunię wiózł nawet nie wspomnę. 

Basiu, może udało by się nazbierać deklaracji dla bieduni..... tylko czy było by gdzieś miejsce ?

 

Myślę o tym, już nawet rozpytuję.

Nie zaznam spokoju dopóki jej nie pomogę:(

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie ,że niektórym się wydaje ,że tylko ich "widzimisię" jest  warte uwagi i każda zachowanie właściwe ...

Szacunek, pokora, przyzwoitość, empatia- tego wymagają od reszty świata w stosunku do siebie.

Filozofia Kalego jest bardzo poularna i często stosowana:(

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 14:41, ewu napisał:

Już myslałam,że zachowania ludzi mnie nie zaskoczą....a jednak....

Jest w schronisku sunia , dziewczyny nazwały ją Chmurka.  Chmurka trafiła po traumatycznych przeżyciach.

Jej Pani umarła i sunia przez kilka dni leżała przy zwłokach. Prosto z  tego domu trafiła do schroniska  gdzie kompletnie się załamała.

Chmurka ma około 5-7 lat , niestety jest bardzo gruba. Widać,że była przekarmiana.

Sunia w schronisku  leżała wciśnięta w kąt i tylko  patrzyła  smutnymi oczami.

Czarna , kudłata, niepozorna:(

I nagle obiecujący telefon, Państwo z Wrocławia szukają kudłatej , średniej suni w podobnym wieku.

Dom doświadczony, z polecenia.

Posłałam zdjecia , filmiki, odbyłam kilka długich rozmów  pełnych pytań i odpowiedzi.

Wyjasniłam ,że Chmurka jest bardzo poczciwa, kochana, zero egresji ale z pewnościę w  pierwszej chwili nie  będzie otwarta i chętna do spacerowania itp...

Wiadomo  trzeba paru dni żeby trauma minęła, trzeba też ją odchudzić.

Wszystko było jasne , wszystko  było oczywiste..

W sobotę wolonariusz wyruszł z Chmurką ze schroniska do Wrocławia . Byłam w kontakcie, Pani mnie  zapewniała, że mieli  grubą sunię po przejściach i wszystko wiedzą , spokojnie to nie pierwszy pies.... Posłanko przygotowane, czekają.

Po przyjeździe Państwo natychmiast wzięli ją na spacer, przerażona Chmurka co kawałek się kładła.

Nie wiem ile minut jej dali ale stwierdzili ,że ona sprawia problemy na spacerze i kazali zbierać sunię i odwieźć do schroniska..... !!!!!!

Prawie 200 km w jedną stronę przejechał człowiek z złamaną nogą z nadzieją ,że wiezie Chmurkę do domu.

O Chmurce to już nawet nie wspomnę bo wiadomo co biedna czuła i jak się bała.

 

 

Ja mam serce w kawałkach, nie  mogę w to wszystko  uwierzyć:(

 

 

Chmurka... serce pęka na milion kawałków. 😞

IMG-20211018-WA0007.thumb.jpg.be699d298b1cfc1007b84b0c99a1900d.jpg

IMG-20211018-WA0008.thumb.jpg.d36728aa30f49c15d97e2eacaa3f5909.jpg

IMG-20211018-WA0010.thumb.jpg.2b10f8850d67c5ac27202511f26ca364.jpg

IMG-20211018-WA0009.thumb.jpg.51b3e010edc854d39f55c8253428c04b.jpg

IMG-20211018-WA0011.thumb.jpg.850e90bbac2dd6e202667de4b8de89f8.jpg

IMG-20211018-WA0011.thumb.jpg.850e90bbac2dd6e202667de4b8de89f8.jpg

 

IMG-20211018-WA0012.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szkoda ,że nie zadzwoniliście do mnie. Była szansa, że koleżanka by ja przyjęła do DT.

Biedna sunieczka. Imię z jej domu nie jest znane?

Wyglądana na to , że ona nie umie chodzić na smyczy czy to stres spowodował jej reakcję? Jak z zachowaniem czystości o ile w schronie można to ocenić. Koleżanka ma 3 koty.

ewu, podaj mi na PW namiary tych ludzi. W razie gdyby byli chętni na inną psinkę , a na mnie by padał wizyta PA.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...