Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

1 godzinę temu, mari23 napisał:

u mnie 7 obserwujących i 7 pobrań nr telefonu...i nikt nie zadzwonił :(

Nic to, nie zrażamy się. Czekamy na konesera. Ja będę wyróżniać na okrągło. Jak się  wyróżnienie skończy, wyróżnię kolejny raz itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2020 o 13:33, elik napisał:

Przypominam biedaka  :(

 

4f8d73923b130a38med.jpg

 

Może ktoś zechce podjąć się opieki nad 12-to letnim psiaczkiem.

Deklaracje dla niego złożyły:

Alaskan malamutte        -  30,00 zł
elik                                    -  20,00 zł
mari23                                   -  20,00 zł
Nesiowata                            -  10,00 zł

Agnieszka Znajoma elik  -  30,00 zł
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
                                                 110,00 zł

mari23 pomoc ze Skarpety im. Talcott - prawdopodobnie 200,00 zł.

 

Ja mogę być skarbnikiem, jeśli kogoś to powstrzymuje od podjęcia się opieki nad staruszkiem.

 

Gorąca prośba o pomoc dla niewidomego staruszka   1770577464_gifproszcy.gif.b265981fcd7feb8081a815567477189a.gif

Przypomnę biedaka. Może ktoś jeszcze dorzuci się do jego skarbonki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.11.2020 o 20:27, elik napisał:

IMG-20201103-WA0000.jpg.4a4f65a804b96171eb4cc62cd8014615.jpg

Chyba wszyscy jesteśmy zachwyceni przemianą Dunaja. Chłopak nie przypomina tego zagłodzonego psiaka, z rozlaną na pyszczku zupą. Ale po tak długim okresie niedożywienia (Dunaj najadł się pewnie do syta pierwszy raz w życiu dopiero teraz na DT) może przydały by mu się jakieś suplementy. Coś na wzmocnienie, może coś na lepszą perystaltykę jelit?
Pani Ania G-R chciałaby kupić dla Dunaja jakieś suplementy, ale potrzebna jest decyzja weta co dla niego byłoby najlepsze.
Czy byłoby Basiu możliwe zapytanie weta co byłoby najkorzystniejsze dla Dunaja? Pani Ania kupiłaby i przesłała do DT, albo może zamówi w sklepie internetowym z dostawą do DT.

Link to comment
Share on other sites

Z FB, kopiuję ponieważ może ktoś z okolicy kojarzy, kto mógłby wydać tego kota do adopcji i dotrze się do tej osoby: 

 Witam, szukam wolontariuszki z Będzina/Bytomia o imieniu Kasia. Z organizacji zajmującej się pomaganiem kotom, która jakiś czas temu wydała kota do Jaworzna do Kazimiery H. Kot był odebrany interwencyjnie innej osobie. Niestety kot trafił z deszczu pod rynnę. Obecna właścicielka kłamie, dlatego nie mam pełnych danych. Kot jest od maja po wypadku. Nie chodzi. Do tej pory właścicielka nie była z kotem u lekarza weterynarii. Zapytana, czy to z powodu braku funduszy, twierdzi że pieniądze ma. Na cito jest potrzebna pomoc dla kota. W tym domu są też dwa psy.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Z FB, kopiuję ponieważ może ktoś z okolicy kojarzy, kto mógłby wydać tego kota do adopcji i dotrze się do tej osoby: 

 Witam, szukam wolontariuszki z Będzina/Bytomia o imieniu Kasia. Z organizacji zajmującej się pomaganiem kotom, która jakiś czas temu wydała kota do Jaworzna do Kazimiery H. Kot był odebrany interwencyjnie innej osobie. Niestety kot trafił z deszczu pod rynnę. Obecna właścicielka kłamie, dlatego nie mam pełnych danych. Kot jest od maja po wypadku. Nie chodzi. Do tej pory właścicielka nie była z kotem u lekarza weterynarii. Zapytana, czy to z powodu braku funduszy, twierdzi że pieniądze ma. Na cito jest potrzebna pomoc dla kota. W tym domu są też dwa psy.

Oby babsztyla piekło pochłonęło. Ktoś jest na Dogo z Fundacji dla kotów chyba z Bytomia, ale nie pamiętam kto 

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mam dobrych wiadomości o Dunaju :(  Płaczę, gdy to piszę. Basia przysłała mi informację, cytuję: "Dunaj zupełnie stracił wzrok. Dużo je, ale zaczął chudnąć. Będzie miał rezonans głowy, bo zaczął mieć problemy z orientacją. Bardzo się martwimy. Dostaje suplementy i witaminy, bo bardzo gubił sierść"

A już było tak obiecująco dobrze :(   Nie wiem na czym polegają te problemy z orientacją, ale mam nadzieję, że jest to spowodowane całkowitą utratą wzroku, że Dunaj jeszcze nie nauczył poruszać się w ciemnościach. Strasznie mi przykro. Biedny Dunaj  863916801_pacz4.gif.8c8408ee3b5661dee4fd7e3aa8037f8c.gif

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, elik napisał:

Niestety nie mam dobrych wiadomości o Dunaju :(  Płaczę, gdy to piszę. Basia przysłała mi informację, cytuję: "Dunaj zupełnie stracił wzrok. Dużo je, ale zaczął chudnąć. Będzie miał rezonans głowy, bo zaczął mieć problemy z orientacją. Bardzo się martwimy. Dostaje suplementy i witaminy, bo bardzo gubił sierść"

A już było tak obiecująco dobrze :(   Nie wiem na czym polegają te problemy z orientacją, ale mam nadzieję, że jest to spowodowane całkowitą utratą wzroku, że Dunaj jeszcze nie nauczył poruszać się w ciemnościach. Strasznie mi przykro. Biedny Dunaj  863916801_pacz4.gif.8c8408ee3b5661dee4fd7e3aa8037f8c.gif

Czy Dunaj jest pod opieką okulisty? Jesli stracił całkiem wzrok, to jak najbardziej mozliwa czasowa dezorientacja. Mam maltankę z jaskrą, która miała najpierw amputowane jedno oko. Na drugie lekarz zapewnił, że nie widziała, jednak świetnie się orientowała. Nagle nastąpiło pogorszenie drugiego oka i konieczna była amputacja. Sunia po operacji jest też zdezorientowana, gorzej sobie radzi, szybciej się płoszy. Czyli jednak chociaż światło wczesniej widziała, a przy nagłym odcięciu tego zmysłu, nastąpiła dezorientacja.

Dunaj też może mieć np zmiany w mózgu, gdzie również objawem jest nagła utrata wzroku. Najlepiej, gdyby udało się rezonans zrobić u neurologa. wiele klinik już ma sprzęt do tego  badania, ale niestety nie każdy radzi sobie z prawidłowym odczytem i diagnozą. Sama przekonałam się o tym wczoraj, kiedy dopiero po równo 2 latach różnych badań, leczenia w klinikach usłyszałam diagnozę u mojej suni. Jeżdziłam z nią tam, gdzie mieli dobry sprzęt, ale żaden lekarz nie postawił diagnozy na podstawie wyników badań, tylko rozkładał ręce. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Jaaga napisał:

wiele klinik już ma sprzęt do tego  badania, ale niestety nie każdy radzi sobie z prawidłowym odczytem i diagnozą.

Jak, od kogo można dowiedzieć się gdzie jest dobry sprzęt i lekarz, który potrafi z niego właściwie skorzystać?
To tak jak z respiratorami. Respiratory są, ale brakuje ludzi do ich obsługi.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Jak, od kogo można dowiedzieć się gdzie jest dobry sprzęt i lekarz, który potrafi z niego właściwie skorzystać?
To tak jak z respiratorami. Respiratory są, ale brakuje ludzi do ich obsługi.

Elu, to zależy gdzie jest pies. Do okulisty np nie musze jechać do Wrocławia czy Krakowa, bo mam już poleconą p. doktor z Dąbrowy Górniczej. Co do neurologa, to wiem, że w Orzeszu gościnnie bywa prof Wrzosek, bo tam operował Barytona. Teraz specjaliści jeżdżą na konsultacje do różnych ośrodków na umówiony termin.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Jaaga napisał:

Elu, to zależy gdzie jest pies. Do okulisty np nie musze jechać do Wrocławia czy Krakowa, bo mam już poleconą p. doktor z Dąbrowy Górniczej. Co do neurologa, to wiem, że w Orzeszu gościnnie bywa prof Wrzosek, bo tam operował Barytona. Teraz specjaliści jeżdżą na konsultacje do różnych ośrodków na umówiony termin.

Jagnaa gdzie w Orzeszu przyjmuje? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2020 o 16:31, elik napisał:

Chyba wszyscy jesteśmy zachwyceni przemianą Dunaja. Chłopak nie przypomina tego zagłodzonego psiaka, z rozlaną na pyszczku zupą. Ale po tak długim okresie niedożywienia (Dunaj najadł się pewnie do syta pierwszy raz w życiu dopiero teraz na DT) może przydały by mu się jakieś suplementy. Coś na wzmocnienie, może coś na lepszą perystaltykę jelit?
Pani Ania G-R chciałaby kupić dla Dunaja jakieś suplementy, ale potrzebna jest decyzja weta co dla niego byłoby najlepsze.
Czy byłoby Basiu możliwe zapytanie weta co byłoby najkorzystniejsze dla Dunaja? Pani Ania kupiłaby i przesłała do DT, albo może zamówi w sklepie internetowym z dostawą do DT.

Elu dopytam, dam znać. Dziękuję 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, ewu napisał:

Jagnaa gdzie w Orzeszu przyjmuje? 

W klinice Teodorowskich odbywają się konsultacje i operacje. Tam był Baryton. Wystarczy napisać malia do prof Wrzoska i zapytać kiedy i gdzie będzie w najbliższym czasie. Tomografię odczytywał nam w Karakowie, bo mają tam najnowoczesniejszy sprzet w kraju i ustalił operację własnie w Orzeszu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...