Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

1 godzinę temu, Aldrumka napisał:

Można te zacytowane wyżej posty przeczytać inaczej: mdk8 wyraźnie deklarowała zajęcie się jedynie finansami więc Twoje "jasna sprawa  :)" można odczytać jako chęć zajęcia się szukaniem domu dla Balbinki.

Jeśli tak nie było to czy mogłabyś jednak pomóc lub czy ktoś inny zaangażowany w ratowanie psów z tego wątku mógłby to zrobić ?

Moje słowa "Jasna sprawa" były odpowiedzią na zapytanie mdk8 zwrócone bezpośrednio do mnie, gdyż właśnie u kikou mam trzy psiaki.

Dnia 12.01.2020 o 21:38, Aldrumka napisał:

Elik mogłabyś spytać czy kikou miała by miejsce dla Balbinki ?

Zapytałam, miejsce było i mdk8 umieściła tam  Balbinkę. 
Jeśli o mnie chodzi, to przykro mi bardzo, ale kompletnie  nie dysponuję wolnym czasem, abym mogła jeszcze bardziej udzielać się na dogo. Wręcz przeciwnie. Mam ciągły brak czasu i bardzo często zarywam noc, żeby wywiązać się z przyjętych zobowiązań.

EDIT

W zasadzie to opiekun psa decyduje o tym kiedy go ogłaszać.
mdk8 ma duże doświadczenie w opiece nad bezdomniakami więc może są jakieś powody, dla których Balbinka nie jest jeszcze ogłaszana.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2019 o 11:45, elik napisał:

Dobrze, że ją wzięłyście :) Oba też bardzo leżała mi na sercu, ale nie mogłam podjąć decyzji, któremu pomóc, a które zostawić w schronie :(

Jeszcze ta starsza sunieczka :( Gdyby któraś z moich podopiecznych Luna, czy Tina znalazły dom, to wzięłabym, też i ją.

Strasznie mi jej żal. Już jest po sterylizacji. Okaszało się, że była w ciąży :(

Może sunia wzruszy czyjeś serducho na tyle, żeby zabrał ją ze schronu.

Proszę  442772443_gifproszcy.gif.072810e37aba9a481e1e124f58553b96.gif

Ze swej strony obiecuję pomoc finansową - deklaracje stałą, bazarki i  ogłoszenia.

 

Dnia 22.02.2019 o 12:16, mdk8 napisał:

Jeżeli ktoś mógłby zająć się szukaniem suni domu to wezmę sprawy finansów na siebie. Elik mogłabyś spytać czy kikou miała by miejsce dla Balbinki ?

Wypowiem się tylko raz. 

Zadeklarowałam umieszczenie Balbinki w hoteliku tylko pod warunkiem , że będzie osoba , która podejmie się szukania jej DS . Wyraźnie to zaznaczyłam.  

I nie mam doświadczenia w ratowaniu psów. Mam na koncie 3 psy ze schronów , które znalazły dom  ale tylko dzięki pomocy  kilku osób z dogo. Sama bym nic nie zrobiła.

I tyle z mojej strony. Mam nauczkę na przyszłość  :(

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, mdk8 napisał:

I nie mam doświadczenia w ratowaniu psów. Mam na koncie 3 psy ze schronów , które znalazły dom  ale tylko dzięki pomocy  kilku osób z dogo. Sama bym nic nie zrobiła.

mdk8, a Julka nie była na Ciebie? może kikou Ci pomoże w weryfikacji domów?

Pierwszy telefon to tak naprawdę przesiew. Pytanie o warunki, dlaczego ten pies, a nie inny, krótki opis potrzeb psiaka. Jak ta rozmowa przejdzie dobrze to proszę o rozmowę z opiekunem psiaka (aby opowiedział zainteresowanym o samym psiaku) albo drugą osobę decyzyjną o dokładną rozmowę z chętnym. Działam tak, a nie w pojedynkę, bo też nie czuję się na siłach sama weryfikować domu. Po rozmowach, wizyta przed/a. Nie mam jeszcze wielkiego doświadczenia i nie lubię rozmawiać z chętnymi na psiaka, ale niestety ktoś weryfikować domy musi. Na pewno w grupie raźniej i dobrze by było, aby ktoś Ci pomógł - ale do przesiewania ktoś znaleźć się musi :(Ja niestety nie mogę Ci pomóc z odbieraniem telefonów w sprawie Balbinki, mam na siebie 3 psy.

Właśnie siedzę nad opisem Balbinki, więc jak będą namiary to warto wykorzystać wyróżnienie u Poker na ogłoszenie. Szkoda zmarnować.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tracić czas. jeżeli mdk8 i kikou uważają , że można sunię ogłaszać , to dawajcie tekst , zdjęcia i podmieniam za Frytkę.

W czwartek albo piątek małż.  Anecik zabierze ze schronu do hoteliku tę małą sunię. Będzie pod moją opieką.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, mdk8 napisał:

 

Wypowiem się tylko raz. 

Zadeklarowałam umieszczenie Balbinki w hoteliku tylko pod warunkiem , że będzie osoba , która podejmie się szukania jej DS . Wyraźnie to zaznaczyłam.  

I nie mam doświadczenia w ratowaniu psów. Mam na koncie 3 psy ze schronów , które znalazły dom  ale tylko dzięki pomocy  kilku osób z dogo. Sama bym nic nie zrobiła.

I tyle z mojej strony. Mam nauczkę na przyszłość  :(

Wybacz mdk8, zupełnie wyleciało mi z głowy, że zadeklarowałam pomoc finansową dla suni. Gdybyś  przypomniała mi podsyłając wcześniej ten mój post, nie doszłoby do takich zaległości. Zaraz uzupełnię. Czy przysłałaś mi nr konta do wpłaty? Jeśli nie to proszę przyślij mi na PW.

Teraz rozumiem, czemu Aldrumka zwróciła się bezpośrednio i imiennie do mnie z prośbą o pomoc w szukaniu domu, choć tego nie obiecywałam, tylko nie rozumiem, czemu nie zrobiłaś tego Ty sama. To takie normalne, że zwracamy się do siebie z zapytaniami, prośbami o pomoc i ewentualnie przypominamy. Szkoda, że nie napisałaś na PW, zamiast robić z tego aferę. Chyba, że o to chodziło? 

"Powiem tylko raz, mam nauczkę na przyszłość..."   dziwne teksty gdy szuka się kogoś do współpracy.

Czy pisałaś na wątku, że chcesz ogłaszać Balbinkę? Prosiłaś o to kogoś?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam jeśli nie jestem na bieżąco na wszystkich wątkach i może się wydawać , że to zaniedbanie ale ilość psich nieszczęść z jakimi się każdego dnia spotykam, walka o uratowanie biedaków ze schroniska jest ogromna.

Większości z nich nawet nie pokazuję na dogo bo wiem ,że wszyscy tu mają ograniczone możliwości i nie chcę Was obarczać.

Jeśli jednak jest potrzebna jakakolwiek pomoc to proszę przypominajcie , piszcie. Strasznie mi przykro z powodu Balbinki ale  byłam pewna , że Balbinka jest ogłaszana.

mdk8 uratowałaś Balbinkę , wybacz nam ,że gdzieś uciekło wsparcie w ogłaszaniu suni. Nie wiem sama jak mam wszystko ogarnąć , jak dopilnować.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2020 o 17:42, Poker napisał:

W czwartek albo piątek małż.  Anecik zabierze ze schronu do hoteliku tę małą sunię. Będzie pod moją opieką.

Ewu, czy ktoś dzwonił o nią? Mam jej ogłoszenie i są wzięte telefony, ma obserwujące osoby. Poker, jak już sunia będzie w hoteliku, to może usunę to ogłoszenie z tel. do ewu, bo tam nie ma praktycznie żadnych informacji o suni, a wy już pewnie zrobicie jej normalne ogłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Jaaga napisał:

Ewu, czy ktoś dzwonił o nią? Mam jej ogłoszenie i są wzięte telefony, ma obserwujące osoby. Poker, jak już sunia będzie w hoteliku, to może usunę to ogłoszenie z tel. do ewu, bo tam nie ma praktycznie żadnych informacji o suni, a wy już pewnie zrobicie jej normalne ogłoszenia?

Nikt mądry...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2020 o 20:20, elik napisał:

Wybacz mdk8, zupełnie wyleciało mi z głowy, że zadeklarowałam pomoc finansową dla suni. Gdybyś  przypomniała mi podsyłając wcześniej ten mój post, nie doszłoby do takich zaległości. Zaraz uzupełnię. Czy przysłałaś mi nr konta do wpłaty? Jeśli nie to proszę przyślij mi na PW.

Teraz rozumiem, czemu Aldrumka zwróciła się bezpośrednio i imiennie do mnie z prośbą o pomoc w szukaniu domu, choć tego nie obiecywałam, tylko nie rozumiem, czemu nie zrobiłaś tego Ty sama. To takie normalne, że zwracamy się do siebie z zapytaniami, prośbami o pomoc i ewentualnie przypominamy. Szkoda, że nie napisałaś na PW, zamiast robić z tego aferę. Chyba, że o to chodziło? 

"Powiem tylko raz, mam nauczkę na przyszłość..."   dziwne teksty gdy szuka się kogoś do współpracy.

Czy pisałaś na wątku, że chcesz ogłaszać Balbinkę? Prosiłaś o to kogoś?

Nie zamierzałam robić afery tylko ruszyć sytuację , jak mi się wydawało, patową. Sunia wydaje się jednak adopcyjna, a dług rośnie w wyniku (patrząc z boku) niedogadania do końca kwestii opieki nad nią.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Aldrumka napisał:

Nie zamierzałam robić afery tylko ruszyć sytuację , jak mi się wydawało, patową. Sunia wydaje się jednak adopcyjna, a dług rośnie w wyniku (patrząc z boku) niedogadania do końca kwestii opieki nad nią.

Aldrumko, szanuję Cię i dlatego nie będę więcej komentować tej sprawy. Powiem tylko, że uważam, iż opiekun psa powinien wykazać maksimum staranności o całość spraw związanych z utrzymaniem psa. Przypomnienie o deklaracjach nie jest ujmą na honorze, tylko zwykłą formą współpracy. Pomagam wielu psom i chyba nie można mnie podejrzewać o złożenie deklaracji i świadome nie wywiązanie się z danego słowa. Zapomnieć, ludzka rzecz, wystarczyło tylko przypomnieć w odpowiednim czasie na PW, a nie wyręczać się  kimś na wątku po upływie tylu miesięcy. Akurat tak się złożyło, że oba moje psiaki mają teraz poważne problemy zdrowotne i od miesiąca generują duże koszty. Ale słowo się rzekło i nie zamierzam się z niego wycofywać.
Prosiłam o nr konta na tym wątku i na wątku Balbinki, ale dotychczas go nie dostałam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2020 o 16:31, Aldrumka napisał:

Napiszę tylko, że mnie nie chodziło o pieniądze, a o Twojej deklaracji wcale nie wiedziałam.

Dziękuję wszystkim za pozytywną reakcję i zajęcie się Balbinką

 

Dnia 12.01.2020 o 21:38, Aldrumka napisał:

Przepraszam ale przypomnę Balbinkę, która już pawie rok jest u kikou a nie ma ogłoszeń.  Tysia i b-b pomogą w ogłoszeniach  tylko pytanie czy z zacytowanych postów wynika, ze kontakt może być do elik ?

Aldrumko,  jesteśmy dorosłymi ludźmi. Fatygowałaś się, żeby odnaleźć moje posty z lutego ubiegłego roku i nie wiem na czym opierałaś swoje przypuszczenia, że to do mnie ma być nr telefonu w ogłoszeniach, kiedy nic takiego z tych moich postów wyczytać nie sposób, a nie przyszło Ci do głowy, że może to ma być telefon do opiekuna psa? Albo choćby uzgodnić to z nim? Normalne jest, że to opiekun psa, a takim jest mdk8, podejmuje decyzję o rozpoczęciu ogłaszania psa i szuka pomocy w ogłaszaniu jeśli sam nie potrafi. Na wątku Balbinki do dnia dzisiejszego nie znalazłam takiej decyzji z Jej strony. Nie zamierzałam oceniać postępowania mdk8, ale też nie zamierzam przyjąć winy za nie ogłaszanie Balbinki na siebie  więc nie ciągnijmy już może tej dyskusji.  Przyznałam, że zapomniałam o zobowiązaniu do uczestniczenia w finansowaniu Balbinki, ale wystarczyło przypomnieć i byłoby wszystko ok.

EDIT

Natomiast nie widzę przeszkód, abym pomogła w ogłaszaniu suni, tylko trzeba się o to normalnie zwrócić, a nie usiłować wmówić mi, że się tego podjęłam. Doprawdy nie rozumiem czemu to tak.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

Tycia już u anecik:) 

Chodzi o " moją " sunię ? Ona nie może się nazywać Tycia, bo już taka jest u Anecik. Mój małż. zaproponował Nuna.

Anecik mówi ,że jest wystraszona , łagodna i malusieńka , chyba nie więcej niż 5 kg. Niestety nie ma ogonka. Jutro założę jej wątek. Dziś padam po kolejnej późnowieczornej wizycie pa , a jutro o 11 wizyta dla szczeniaka od ewu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z mojego grudniowego bazarku  przypadła na mojego podopiecznego kwota 160,00 zł. Ponieważ Oro nie jest w złej kondycji finansowej, przekazuję tę kwotę po połowie dla Twoich suczek Basiu  i Balbinki. Jeśli masz Basiu to samo konto, to  mam numer Twojego konta.

mdk8 proszę o nr konta.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Poker napisał:

Chodzi o " moją " sunię ? Ona nie może się nazywać Tycia, bo już taka jest u Anecik. Mój małż. zaproponował Nuna.

Anecik mówi ,że jest wystraszona , łagodna i malusieńka , chyba nie więcej niż 5 kg. Niestety nie ma ogonka. Jutro założę jej wątek. Dziś padam po kolejnej późnowieczornej wizycie pa , a jutro o 11 wizyta dla szczeniaka od ewu.

Ja to wiem:) Żartobliwie ją tak  roboczo nazwałam. Śmiałam się z anecik ,że dwóch "Tyć nie może być" :)

Nuna bardzo ładnie:) i super pasuje:)

Bardzo dziękuję za wizytę. Lili czyli szczeniaczek dla którego dzisiaj była wizyta już się pakuje:)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Z mojego grudniowego bazarku  przypadła na mojego podopiecznego kwota 160,00 zł. Ponieważ Oro nie jest w złej kondycji finansowej, przekazuję tę kwotę po połowie dla Twoich suczek Basiu  i Balbinki. Jeśli masz Basiu to samo konto, to  mam numer Twojego konta.

mdk8 proszę o nr konta.

Elu kochana dziękuję z całego serca. Konto to samo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...