Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

11 godzin temu, Jaaga napisał:

Dziękuję Elu, na konto wolontariatu. Małe już zaopatrzone oprócz musu. Dalej dostają starter od szczeniaków, nie wiem dlaczego nie zamówiono. Wstawię później faktury. 

Koteczka, która była najsłabsza super się zabrała. Ten miot na antybiotyku jest już ok. Z drugiego miotu teraz kocurek nie chciał za dużo jeść i ma luźniejszą kupę, ale może to reakcja na zmianę mleka, bo wcześniej dostałay szczenięce, jakie miałam.

I mam najlepszą wiadomość, Wanda (tu o ile pamietam Wandul) dała mi znac na fb, że za tydzień może przejąć maluchy. Poprzednią piątkę też miała z Miedar. Jakoś nie przyszła mi do głowy wcześniej, bo zadzwoniłabym do niej i najłatwiej było od razu ta trójeczkę u niej umieścić.

Wspaniałe wieści.

Link to comment
Share on other sites

A ja w końcu poszukam zaocznych studiów na kierunku Psychologia bo mój mały rozumek nie obejmuje  niektórych zachowań.

Po tygodniu nękania nas kiedy zabierzemy Wiesia udało się znaleźć dt. Dzisiaj Wiesio miał tam trafić.

Miał ale nie trafił bo Państwo u których jest dali rano znać go nie oddadzą!!!

Nie wiem czy się cieszyć , czy martwić. Nie może być faszerowany relanium. Zabierzemy go na badania i do dobrego weterynarza.

Nie ufam jego właścicielom...

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, ewu napisał:

A ja w końcu poszukam zaocznych studiów na kierunku Psychologia bo mój mały rozumek nie obejmuje  niektórych zachowań.

Po tygodniu nękania nas kiedy zabierzemy Wiesia udało się znaleźć dt. Dzisiaj Wiesio miał tam trafić.

Miał ale nie trafił bo Państwo u których jest dali rano znać go nie oddadzą!!!

Nie wiem czy się cieszyć , czy martwić. Nie może być faszerowany relanium. Zabierzemy go na badania i do dobrego weterynarza.

Nie ufam jego właścicielom...

Ja też nie ufam Basiu, oby tylko leczyli Wiesia, a nie faszerowali go Relanium.

 

Link to comment
Share on other sites

Może po pierwszym przerażeniu  i panice ludzie oswoili się z sytuacją i uznali , że dadzą radę. Na pewno trzeba czuwać nad Wiesiem.

Sunia , którą wyadoptowałam 11 lat temu , miała w tym czasie ze 2 albo 3 napady padaczkowe. Jest cały czas na małej dawce Luminalu i jest dobrze.

Padaczka lub napady padaczkowe mają różne przyczyny i przebieg. Od bardzo lekkich postaci do bardzo ciężkich. Życzę Wiesiowi zdrowia całkowitego albo lekkiej postaci choroby.

Link to comment
Share on other sites

Najsłabsza koteczka z kk nie dała rady :( Reszta jest stabilna, oczka są dobre. Jeszcze jest problem z biegunką, ale dostają antybiotyk. Nie mam dla nich jedzenia, zabrałam z wyprawek dla moich szczeniaków starter w musie, musze odkupić 3 puszki. 12 puszek musu kociakowego RC kosztuje 89,90 zł, zamówiłam w zooplusie, powinny jutro przyjść. Może ktoś pomóc w opłaceniu? Muszę mieć coś łatwego w obsłudze, bo jedno karmienie i tak zajmuje mi ok 30 min., co 3 godz. Musiałam tam zamówić na siebie, nie będzie wiec faktury na fundację.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Najsłabsza koteczka z kk nie dała rady :( Reszta jest stabilna, oczka są dobre. Jeszcze jest problem z biegunką, ale dostają antybiotyk. Nie mam dla nich jedzenia, zabrałam z wyprawek dla moich szczeniaków starter w musie, musze odkupić 3 puszki. 12 puszek musu kociakowego RC kosztuje 89,90 zł, zamówiłam w zooplusie, powinny jutro przyjść. Może ktoś pomóc w opłaceniu? Muszę mieć coś łatwego w obsłudze, bo jedno karmienie i tak zajmuje mi ok 30 min., co 3 godz. Musiałam tam zamówić na siebie, nie będzie wiec faktury na fundację.

Wysłałam Jaaga na Twoje konto 40,00 zł od mojej znajomej Agnieszki. Jutro powinny być na Twoim koncie.

Proszę potwierdź to tu w osobnym poście i napisz, że to od Agnieszki znajomej elik.

Czy napisałaś tak jak prosiłam na wątku Lindy?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Jak można pomóc ?

Elu, potrzebne wsparcie finansowe na leczenie, surowicę, podkłady, no i oczywiście na jedzenie dla tych, które mogą jeść. Może ktoś wesprze maluchy bazarkiem? Przy Lindzie skorygowałam wpłate, a jeszcze nie sprawdzałam konta na kociaki. Dam znać.

Małe miały jechac do innego DT, ale w tej sytuacji nikt ich chyba nie weźmie, zresztą 1,5 godz droga do Wandy nie wchodzi nawet w grę w ich stanie. Znajoma bierze tylko kociaki na odkarmienie, więc przy PP nie ma szans, żeby je wzięła. Zaczęły się już wymioty, najsilniejszy dotąd bury kocurek jest w fatalnym stanie. Najgorsze, że przystawiałam je na początku do kotki, która wczoraj była sterylizowana. Ona z kolei wróciła na piętro, gdzie był zaszczepiony wieczorem Alex. 

W czwartek jest operacja dekapitacji główki kości udowej u Lindy, maluchy miały wyjechać w tym czasie. Nie wiem, jak sobie poradzę.

Ewu, ogłoś proszę choć szczurki na olx, ale daj tel do siebie na pierwszy przesiew, potem kieryj do mnie. Nie dam rady odbierać wszystkich telefonów. Jakby ktoś je ogłosił na FB na szczurzych adopcjach, to bedę wdzieczna, bo tam trzeba cały formularz wypełnić. 

Maluchy dałam do kartonu, żeby potem go spalić, zaraz te jeszcze bez objawów przeniosę do króliczej klatki, z którą od Ewu przyjechały szczurki. Jakby na dobicie padła wczoraj mi pralka, wszystko po wirusie kumuluję, bo nie mogę wyprać.

Potrzebuję środka do dezynfekcji przedmiotów i drugiego do dezynfekcji rąk, bo mój jest na wykonczeniu. Ewu, można to wziać na fakturę na fundację? Tylko sklep medyczny najbliżej jest w Jastrzębiu Zdroju.

Może ktoś prośbę o wsparcie finansowe dla maluchów wstawi na FB? Ja nie dam rady czasowo, a trzeba zebrać na to środki, to aż 6 kociaków.

DSC03354.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Zadzwonię do Ciebie to ustalimy co mogę zamówić dla kociąt w sklepie internetowym.

Dziękuję bardzo Elu za pomoc, dziś maja przyjść musy RC z zooplusa, bo wczoraj zamowiłam. Najwyżej więc przesłałabym Ci fakturę za te musy? Skończyły mi się wczoraj szczeniakowe startery i przecierałam przez sitko kocie puszki. Nie chcą tego jeść. ugotowałam udko, ale one jeszcze nie są samym mięsem zainteresowane.  Środki do dezynfekcji i podkłady musze kupić jak najszybciej, więc trzeba jechać do zwykłego sklepu.  Tola czeka na zrobienie zbiórki na Lindę, na operację a ja nie mam kiedy opisać wszystko i ogarnąć.

Może lepiej byłoby zrobić kociakom osobny wątek, żeby tu nie pogubić się z rozliczeniami i informacjami? To w końcu sporo maluchów. Jak myślicie? Da ktoś radę? Ja na maila wysyłałabym rachunki  czy info, zdjecia. Przy nich samych mam tyle zajętego czasu, ze nie zrobię tego sama. One nawet same jeszcze nie siusiaja i musze je odkupkiwać.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Jaaga napisał:

Najwyżej więc przesłałabym Ci fakturę za te musy?

Nie przysyłaj, wklej na wątek. Zobaczę jaka to kwota, czy będę mogła zwrócić za całość, czy tylko za część.

Jeśli nie masz czasu wkleić na wątek (trzeba pousuwać dane osobowe) to przyślij mi screen na e-mail. Zrobię co trzeba i wstawię na wątek

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Nie przysyłaj, wklej na wątek. Zobaczę jaka to kwota, czy będę mogła zwrócić za całość, czy tylko za część.

Jeśli nie masz czasu wkleić na wątek (trzeba pousuwać dane osobowe) to przyślij mi screen na e-mail. Zrobię co trzeba i wstawię na wątek

ściągnę ze sklepu i prześlę na maila. Mam zniżkę, bo zamówiłam dla psów karmy, to będzie 10% taniej, faktura jeszcze mailem nie przyszła.

Potrzebuję zamówić kolejne mleko, bo wystarczy mi jeszcze na jeden dzień. Mam od weta, ale rozrabia się go 1:2, więc dużo wychodzi. jest tego tylko 200 g. Ewu, to na fakturę na Fundację? Wyślij mi sms z info, bo nie wiem już sama, jak co rozliczać, a będę musiała zapłacić w przychodni. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

ściągnę ze sklepu i prześlę na maila. Mam zniżkę, bo zamówiłam dla psów karmy, to będzie 10% taniej, faktura jeszcze mailem nie przyszła.

Na razie tylko 50,00 zł mogę Ci przelać. Zrobię przelew na Twój rachunek.

EDIT

Kasa w drodze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj kotki jadą do cudem załatwionego dt. Warunkiem jest pełna opieka finansowa.

Wzięłam wszystko na siebie ale proszę Was o pomoc, sama tego nie udźwignę.

Wpłaty na konto wolontariatu , tyle ile tam wpłynie , tyle będzie dla kotków. 

Link to comment
Share on other sites

U Wiesia o dziwo dobrze. Wczoraj Martyna  tam była , Wiesio jest diagnozowany, nie  dostaje już relanium tylko lek na padaczkę (potem napiszę jaki). Chyba miłość wzięła górę i oby tak zostało. 

Wiesio zadowolony  , okupował kanapę.

Falstart ale teraz chyba Państwo już go nie oddadzą i będą leczyć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2019 o 08:45, ewu napisał:

Dzisiaj kotki jadą do cudem załatwionego dt. Warunkiem jest pełna opieka finansowa.

Wzięłam wszystko na siebie ale proszę Was o pomoc, sama tego nie udźwignę.

Wpłaty na konto wolontariatu , tyle ile tam wpłynie , tyle będzie dla kotków. 

Basiu postaram się wpłacić od Agnieszki, ale dopiero w przyszłym miesiącu. W tym wydałam co do grosika.

EDIT

Wszystkie kotki pojadą do nowego DT, czy jakieś zostaną u Jaaga?

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, ewu napisał:

U Wiesia o dziwo dobrze. Wczoraj Martyna  tam była , Wiesio jest diagnozowany, nie  dostaje już relanium tylko lek na padaczkę (potem napiszę jaki). Chyba miłość wzięła górę i oby tak zostało. 

Wiesio zadowolony  , okupował kanapę.

Falstart ale teraz chyba Państwo już go nie oddadzą i będą leczyć.

Wspaniale, bardzo się cieszę!!!

Może na początku choroba Wiesia spowodowała, że ludzie się przestraszyli.

Najważniejsze, że jest leczony i że ma dobrą opiekę.

U mnie w bloku ludzie adoptowali pieska.

Przyjechał gdzieś spod Kielc i się okazało, że jest niewidomy

(ta informacja przed adopcją została zatajona).

Pan się zdenerwował i już chciał dzwonić, aby pies został zabrany spowrotem

Na szczęście żona go ubłagała, by piesek został.

Teraz  piesio ma się super i jest szczęśliwy.

 

Trzymam kciuki za szczęście Wiesia!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2019 o 11:22, elik napisał:

Basiu postaram się wpłacić od Agnieszki, ale dopiero w przyszłym miesiącu. W tym wydałam co do grosika.

EDIT

Wszystkie kotki pojadą do nowego DT, czy jakieś zostaną u Jaaga?

Miały zostać te najbardziej chore, niezdolne do podróży. Jednego dnia były naprawdę w strasznym stanie. Jednak w końcu zostały u nas wszystkie. Maluchy żyją, są leczone. Dwa są słabsze, mają nadal biegunki. Nie mam czasu zaglądać tu nawet i wiem, że Ewu też ma trudności z czasem i dostepem do internetu. Potrzebuję dla nich duże podkłady do klatki, bo mam już kilka dni zepsutą pralkę, a mają lamblie, więc trzebaby po nich gotować pranie. Ewu dziś zamówiła je plus żwirek, którego nie chciałby zjadać, jak bentonitowego. Jeśli ktoś może w tym je wesprzec, to obie z Ewu bedziemy wdzięczne. Nie odebrałam jeszcze faktur z przychodni za leczenie maluchów, ale  nazbierało sie pewnie ponad trzysta zł, z tym że dwa mleka to sam koszt 100 zł. Dostały kropówki, leki, antybiotyki, probiotyki, lek na lamblie. Niestety, ale 6 maluchów to jednak dużo do leczenia, nawet przy niższych cenach, jakie mamy w tej przychodni.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, elik napisał:

Też wspaniałe zakończenie Gabryniu :)

EDIT

Chciałam zobaczyć co słychać u Twojego Gacusia Gabrysiu, ale link przyprowadził mnie tu do wątku maleństw na tą stronę ??    Trzeba zmienić link.

Próbuję to naprawić Eluniu

EDIT

Chyba już jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam potwierdzić, że otrzymałam dwie wpłaty na kociaki: od Elik 50 zł i od Agnieszki, znajomej Elik 40 zł. Ślicznie Wam dziękuję. Czyli jedzonko, jakie do nich dotarło jest zapłacone - 89.90. Za pozostałe 9 zł odkupię choć 1-2 sterter do wyprawki, bo wszystkie zużyłam na kocięta przez pierwsze dni, a jutro szczeniak bedzie potrzebować. Elu, dasz radę wstawić fakturę, którą Ci przesłałam na maila bez danych osobowych na to jedzonko?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...