Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Posłała elik sunię , która w związku z zalaniem wadowickiego schroniska trafiła do mojej Znajomej.  Sunia ma ok 10 lat, nie słyszy i jest potwornie wychudzona, to szklelet. Niestety nie może tam zostać:( Powrót do schroniska to dla Trufli dramat.

Sunia jest wzorowa, niekłopotliwa, bardzo grzeczna.

Elik wstawi zdjęcia biduni.

Może ktoś zechce jej udzielić schronienia.

Link to comment
Share on other sites

Wspólnie z Basia gorąco proszę o pomoc dla suni, która trafiła do DT z krakowskiego schroniska, które przyjęło część psów z zalanego woda schroniska w Wadowicach Dolnych.

DT nie może jej dłużej trzymać, a serce, z uwagi na stan suni nie pozwala  zwrócić jej do schroniska.

DT tak opisuje sunię.

TRUFLA szuka domu!

Trufla to ok. 10-letnia suczka niewielkich rozmiarów. Trufla jest całkiem głucha, możliwe, że niedowidzi, mimo to idzie przez życie (na spacer) nieustraszona, jak burza.
Trufla trafiła do mnie, do domu tymczasowego, w związku z akcją powodziową w Małopolsce, należy do KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie i pilnie czeka na adopcję. 
Przez pierwszych kilka dni nie miałam z nią praktycznie żadnego kontaktu, chodziła tylko z łebkiem wpatrzonym w podłogę, ale w krótkim czasie zaczęła sama do mnie przychodzić, patrzeć wymownie czy mam może trochę jedzenia, merdać kikutkiem ogonka. Widać, że wróciło w nią życie  :)
Jej lekka niedołężność wcale jej nie onieśmiela, jest ciekawa wszystkiego, dostanie się wszędzie, gdzie akurat musi, idealnie zachowuje czystość w domu - bez problemu przy 8 godzinach w pracy. Nie niszczy, nie gryzie, nie piszczy, nie szczeka. Po prostu śpi w tym czasie. Dogaduje się i lubi inne psy, do tego pięknie chodzi na smyczy i podąża za człowiekiem. Przybiega na gest w poszukiwaniu smakołyka. Kiedy odrośnie jej sierść, będzie miękką puchatą kulką do przytulania :)
Trufla sprawdzi się idealnie jako pies kanapowy, co widać na poniższych zdjęciach oraz jako towarzyszka w trakcie przygotowywania posiłków. Jednym słowem jest to pies, który nie potrzebuje dużo ruchu ani też dużo do szczęścia. To kochana seniorka, która zasługuje na spokojny kąt już na zawsze.
Szukam dla niej pilnie domu bo taka psina załamie się z powrotem w schronisku i ma tam nikłe szanse na adopcję  :(

Ponieważ dziewczyna jest w opłakanym stanie (skóra i kości, do tego zaraz po zabiegu kastracji), osobie, która zdecyduje się ją przygarnąć, zapewniam miesięczny zapas mokrej karmy.

Trufla

IMG_2717.jpg.fd5a5a68efa7628e4113a019ec9c8e7f.jpg

IMG_2845.jpg.f14cda7a1909fe57d31f826c42d6b501.jpg

IMG_2851.jpg.2b05336d871501ed9f9bc612abe791bb.jpg

IMG_2855.jpg.ddd195f0dd01a685960c3a43380c8cec.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.05.2019 o 13:58, Tyś(ka) napisał:

ewu podesłała mi psiaki dla chętnej rodziny... Serce mi pękło :( więc wstawię je i tutaj.

Zefirek - mój typ psiaka. :( Gdyby nie moje zobowiązania... eh...

Zefirek. Malutki piesek ok 1,5 roku. Kochany, delikatny psiaczek. Bardzo przyjazny, uroczy.
98f7dfba9c22cc35med.jpg
 
40d178b60c9e6f2cmed.jpg
 
c6925aa9e8d57774med.jpg
 
c76c05c5b42a7c85med.jpg
 
3c98434bd6abede2med.jpg
 
5bec1c1d21a46322.jpg

Mam zdjęcia Zefirka z ds:) Bardzo go wszyscy chwalą:)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, ewu napisał:

Bardzo się martwię ,że Trufla nie ma wielkich szans na pomoc:( To taka dobra psina, w schronisku kompletnie się załamuje:(

Niestety jak niczego się nie znajdzie będzie musiała tam wrócić:(

Basiu, ile Trufla ma czasu na znalezienie DS?

Link to comment
Share on other sites

No i nowe nieszczęście w schronie.

Staruszek 17-letni głuchy, ślepy i z guzem na jądrach :(  Czy aby tego nieszczęścia nie za wiele, jak  na jednego małego staruszka???

5b1a63c0bed64a78.jpg

e263ce53a24b4711.jpg

 

Czy czyjeś serce zabije mocniej dla tego psiaczka?

 

EDIT

Moje tak, tak, tak. Ale sama nie dam rady :(

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, elik napisał:

No i nowe nieszczęście w schronie.

Staruszek 17-letni głuchy, ślepy i z guzem na jądrach :(  Czy aby tego nieszczęścia nie za wiele, jak  na jednego małego staruszka???

5b1a63c0bed64a78.jpg

e263ce53a24b4711.jpg

 

Czy czyjeś serce zabije mocniej dla tego psiaczka?

Elu dziękuję za apel.

Piesek  nie radzi sobie w schronisku, jest kompletnie załamany, zagubiony.

Pewnie cierpi przez ten guz. Błagam o pomoc dla dziadeczka. 

Guz jest usytuowany na siusiaku( przepraszam nie wiem jak to ładnie nazwać).

W schronisku jest bez szans.

Proszę Was o pomoc, razem przecież wiele można zdziałać.

Nie pozwólmy mu umrzec w samotności , bez pomocy.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, seramarias napisał:

Co za biedactwo z tego psiaka, postaram się wesprzeć chłopaka. Pewnie bardzo cierpi :( Czy w razie czego byłoby dla niego miejsce w jakimś hoteliku na cito ?

Dziękuję, trzeba mu pomóc.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...