Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

1 minutę temu, Ewa Marta napisał:

Po tej transfuzji powinna od razu poczuć się lepiej. To bardzo stawia na łapki, trzymam kciuki!

Tak po podaniu krwi często jest spektakularna poprawa. Ale krótkotrwała bez leczenia przyczyny anemii. 

Tylko pierwsza transfuzja jest bez ryzyka. Przy kolejnych konieczne są już bardzo szczegółowe badania antygenów. 

A jaka jest przyczyna anemii. Może podanie erytropoetyny by pomogło. 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Tak po podaniu krwi często jest spektakularna poprawa. Ale krótkotrwała bez leczenia przyczyny anemii. 

Tylko pierwsza transfuzja jest bez ryzyka. Przy kolejnych konieczne są już bardzo szczegółowe badania antygenów. 

A jaka jest przyczyna anemii. Może podanie erytropoetyny by pomogło. 

Zdecydowanie druga i kolejne transfuzje muszą byc poprzedzone badaniami na krzyżówkę ewentualnie krew musi pochodzić od tego samego dawcy, co pierwsza dawka. W banku krwi maja taką wiedzę i mogą przesłać tę samą krew.. 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Ewa Marta napisał:

Zdecydowanie druga i kolejne transfuzje muszą byc poprzedzone badaniami na krzyżówkę ewentualnie krew musi pochodzić od tego samego dawcy, co pierwsza dawka. W banku krwi maja taką wiedzę i mogą przesłać tę samą krew.. 

To będzie pierwsza transfuzja.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Tak po podaniu krwi często jest spektakularna poprawa. Ale krótkotrwała bez leczenia przyczyny anemii. 

Tylko pierwsza transfuzja jest bez ryzyka. Przy kolejnych konieczne są już bardzo szczegółowe badania antygenów. 

A jaka jest przyczyna anemii. Może podanie erytropoetyny by pomogło. 

Szukają przyczyny. Ona była skrajnie zgłodzona, to też mogło spowodować aką anemię.

Link to comment
Share on other sites

Leukocyty         16,70 G/l    6,0 -12,0 H
Erytrocyty          2,28 T/l        5,5 - 8,0 L
Hemoglobina    3,40 mmol/l     7,45 - 11,17 L
Hematokryt       0,16 l/l         0,37- 0,55 L

Oligochromia     Dość znaczna

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, ewu napisał:

Szukają przyczyny. Ona była skrajnie zgłodzona, to też mogło spowodować aką anemię.

Mogło.

Ale jeśli wyniki krwi słabną mimo odżywiania może trzeba wziąć pod uwagę przyczyny szpikowe i sprawdzić czy nie występuje poikilocytoza (krwinki zniekształcone) i erytroblasty NRBC (niedojrzałe krwinki czer.) zaliczane czasem w automacie do WBC (krwinek biał.). Bo to wskazywałoby na poważniejsze schorzenia. 

Tylko oczywiście badanie przed transfuzją :) 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

Mogło.

Ale jeśli wyniki krwi słabną mimo odżywiania może trzeba wziąć pod uwagę przyczyny szpikowe i sprawdzić czy nie występuje poikilocytoza (krwinki zniekształcone) i erytroblasty NRBC (niedojrzałe krwinki czer.) zaliczane czasem w automacie do WBC (krwinek biał.). Bo to wskazywałoby na poważniejsze schorzenia. 

Tylko oczywiście badanie przed transfuzją :) 

Mam nadzieję, że weterynarze wiedzą co zrobić.Ona  właśnie  ma transfuzję. Teraz przeczytałam wpis i już nie mam wływu na to co zadecydowali..

Link to comment
Share on other sites

Poker Balbinka na mailu. To wspaniała sunia. Bardzo mądra, grzeczna, przesympatyczna.

Podłe życie za nią. Własciciel wywalił ją i Dianę , zostawił tylko jednego młodego psa. Niewiarygodne jak mimo wszystko obie są pozytywne. Diana jest w hoteliku bo przeszła ciężką operację a Balbinka siedzi w schronisku i czeka z nadzieją ,że ktoś ją pokocha.

Jest wyjątkowa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem przy Calineczce! mocno zaciskam , żeby się udałookok.gif

Walcz maleńka!!!!!...

3 minuty temu, ewu napisał:

Poker Balbinka na mailu. To wspaniała sunia. Bardzo mądra, grzeczna, przesympatyczna.

Podłe życie za nią. Własciciel wywalił ją i Dianę , zostawił tylko jednego młodego psa. Niewiarygodne jak mimo wszystko obie są pozytywne. Diana jest w hoteliku bo przeszła ciężką operację a Balbinka siedzi w schronisku i czeka z nadzieją ,że ktoś ją pokocha.

Jest wyjątkowa.

Ty też!!!!okok.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2019 o 09:23, ewu napisał:

Poker Balbinka na mailu. To wspaniała sunia. Bardzo mądra, grzeczna, przesympatyczna.

Podłe życie za nią. Własciciel wywalił ją i Dianę , zostawił tylko jednego młodego psa. Niewiarygodne jak mimo wszystko obie są pozytywne. Diana jest w hoteliku bo przeszła ciężką operację a Balbinka siedzi w schronisku i czeka z nadzieją ,że ktoś ją pokocha.

Jest wyjątkowa.

Balbinka:

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KOCHANI UDOSTĘPNIAJCIE, TO TAM WŁAŚNIE MIAŁ JECHAĆ WATSON!!!od Zosi123

Potrzebują udostępniania, domów tymczasowych, pieniędzy...

https://www.facebook.com/katarzyna.lobacz/posts/2258510710840002

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2054029574684578&set=a.199128826841338&type=3&theater

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Poker napisał:

Jak duża jest Balbina i ile ma lat, bo chcę ją pokazać starszemu małżeństwu.

Głowę ma do kolan, w kłąbie do połowy łydki.. Nie wiem ile ma dokładnie lat ale myślę .że ok 7.

Jest bardzo miła , pełna pozytywnej energii.

Wysłałam ją na maila.

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, ewu napisał:

Głowę ma do kolan, w kłąbie do połowy łydki.. Nie wiem ile ma dokładnie lat ale myślę .że ok 7.

Jest bardzo miła , pełna pozytywnej energii.

Wysłałam ją na maila.

Mejl dostałam. I znowu brak jest wielkości. Wiem ,że jestem upierd..... w tym zakresie ,ale chcę unikać nieporozumień co do wielkości suni. Do kolan, do pół łydki jak wysokiej osoby ? Moje pół łydki to 35 cm , a osobnika o wzroście 170 cm to już 40 cm.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Mejl dostałam. I znowu brak jest wielkości. Wiem ,że jestem upierd..... w tym zakresie ,ale chcę unikać nieporozumień co do wielkości suni. Do kolan, do pół łydki jak wysokiej osoby ? Moje pół łydki to 35 cm , a osobnika o wzroście 170 cm to już 40 cm.

Poproszę żeby ją zmierzyli. Jutro Madzia będzie w schronisku i sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...