Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

  • 1 month later...

Hej hej :) W końcu i ja zdecydowałam się na jazdę konną :) Mieszkam już jakiś czas obok dwóch stadnin, kiedyś jako nastolatka jeździłam trochę (bardzo amatorsko), no i nadszedł ten moment żeby po ponad 10 latach przerwy znów spróbować. Mam do Ciebie pytanie, co możesz polecić z odzieży jeździeckiej na początek? Zakupiłam kask, rękawiczki i bryczesy, bardzo budżetowo, z Decathlonu, więc szału nie ma :P Coś jeszcze będzie potrzebne? Nie chcę na razie kupować zbyt dużo, bo nie wiem ile mój zapał jeździecki potrwa :) Kiedyś wszystko łącznie z toczkiem pożyczałam, nie miałam nic swojego bo nie było mnie stać, a poza tym jeździłam naprawdę niewiele (w sumie zakończyło się na jazdach grupowych na ujeżdżalni - ciekawe czy coś jeszcze pamiętam :) )

Link to comment
Share on other sites

W sumie masz komplet, polecałabym tylko jakieś sztyblety(buty) jeszcze. Niestety adidasy, tenisówki kompletnie nie nadają się do jazdy :)
A decathlon nie jest taki zły, mają całkiem niezły sprzęt ;)
I powodzenia, daj znać jak Ci idzie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście w skarpetach tych podkolanówkach nie za bradzo lubię jeździć. Noga mi lata jak chce, a w czapsach/ sztybletach trzymam się idealnie. A tak w ogóle to skarpety jeździeckie i zwykłe do kolan po za wyglądem się niczym nie różnią :P

Link to comment
Share on other sites

Może powiem Ci tak :)

U mnie dolna garderoba do jazdy to : SZtyblety, czapsy, stopki i bryczesy.

Dłuższych skarpet nie zakładam bo jest mi w świecie po prostu niewygodnie.

Bryczesy jeśli są dobrej jakości będą się Ciebie trzymały, mi lekko podczas kłusu idą do góry ale jest to nie odczuwalne.

A na padoku przy zwykłych ćwiczeniach to i owszem bez czapsów śmigam, ale to dlatego ze mam problem z ustawieniem stopy w jeździe :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...