Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Nie, to ten sam miot :) najprawdopodobniej Zayra jest najdrobniejsza z miotu, ale też najciemniejsza i najbardziej zwariowana ;) Poza tym Zuli nie czuć żeber, a Zayrze przydałoby się przytyć z 1-1,5kg :P

Jak na razie to rodzeństwo z miotu, które spotkaliśmy, jest zupełnie różne od Zayry. Inna budowa, inne umaszczenie, inny charakter, zobaczymy jak reszta.

Zayra jeszcze ma trochę młodzieżowy wygląd, ma jeszcze czas, żeby rozbudować mięśnie i nabrać szaty, zobaczymy co z niej wyrośnie jak skończy 2,5 roku :)

Mi akurat odpowiada jej budowa i na ostatniej wystawie spodobała się sędziemu i wygrała swoją klasę :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy :)

Mam nowe lustro. W sumie zmieniłam system, więc mam nowe body i obiektyw, którym jestem zachwycona. Aczkolwiek mam go od wczoraj i muszę jeszcze nauczyć się obsługiwać ten sprzęt.

Na szybko jakieś migawki z dzisiaj.

Nauczka nr 1: nigdy nie chodź sama z nadpobudliwym psem, jak chcesz porobić mu zdjęcia. To nie ma prawa zadziałać :P

 

IMG5898jp_sheqsww.jpg

 

IMG5900jp_sheqsss.jpg

 

IMG5912jp_sheqssa.jpg

Link to comment
Share on other sites

W zębach, w oczach, w czym chcesz :P

Uwielbiam w niej to wariactwo :)

Dzisiaj Zayra na spacerze robiła takie rzeczy, że zbieraliśmy szczęki z ziemi. Skakała przez 2 metrowe dziury, kopce kamieni, biegała dzikim galopem po krzaczorach i zrębach i nie ma ani draśnięcia! Drugi pies próbował przez jedną dziurę przeskoczyć za Zayrą, niestety się przeliczył, na szczęście ucierpiała tylko jego duma ;)

Czasem zastanawiam się czy mam psa czy kangura -.-

Poza tym zaczyna wymuszać pracę na spacerach (co wcale nie jest takie złe!). Przybiega do mnie bez wołania, idzie przy nodze (bez komendy!), pełen kontakt wzrokowy i "Pani, jestem tu, no idę ładnie, daj parówkę!". A dzisiaj równała przy nodze, inny pies na nią skakał, a ona niewzruszona, piękny kontakt, no ja nie wiem co się z nią stało :)

 

Uszy żyją własnym życiem :D

 

IMG6056-2_shwwxsr.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ahhhhhhh <3

No cuuudna jest !

 

A jak tak Maszka?

 

Maszka ma się całkiem dobrze. Chodzi na spacerki, jest kochana i rozpieszczona. Moja 5-letnia siostra codziennie z nią "ćwiczy". Bardzo ambitnie, a że Masza za jedzenie zrobi wszystko to łaskawie wykonuje komendy :P

Jedyne co mnie martwi to trzęsą jej się przednie łapy. Weterynarze rozkładają ręcę. Kazali dawać magnez. Przydałoby się prześwietlenie, ale musiałoby być pod znieczuleniem a moja mama się boi, że Masza już się nie obudzi. Przydałoby się też kamień z zębów ściągnąć, no ale z tego samego powodu nie jest to zrobione.

Poza tym zrobiła się z niej już stateczna, starsza Pani. Nie przepada za zabawami z Zayrą, właściwie to przed nią ucieka. No ale Zayra ją gnębi więc się nie dziwię. Masza zawsze miała bardzo uległy charakter, teraz już nie ma tyle energii i energia Zayry chyba ją przytłacza.

 

Ostatnio na spacerze spotkałam pana z borderką. Zayra oczywiście odpaliła swoją prędkość kosmiczną, bo uwielbia zabawy w ganianego, border po chwili położył się sfrustrowany (jak większość psów, które próbują bawić się z Zayrą w ganianego), a Pan mówi: "Myślałem, że mój pies jest bardzo szybki. Nie wiedziałem, jak bardzo się mylę" :D

Link to comment
Share on other sites

mega slodkie jesienne foteczki! strasznie ubolewam, ze nie mam teraz aparatu, bo pozniej zima jak juz moze pozyskam nowy, to nie bedzie juz tak kozacko, bo czarne psy bardzo zle sie fotografuje na sniegu (o ile bedzie snieg).

 

w koncu zglosiiscie sie do swiebo? jak ciagle mysle, bo zal mi forsy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...