Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Guest TyŚka

Ja z kolei nie lubię jak ktoś nagminnie zwraca mi uwagę na coś, co robię od kilku lat, i jest dobrze. Irytuje mnie wtedy takie czepialstwo ;)

Konstruktywna krytyka nie jest zła... ;)

Np. na wsi od pokoleń psy trzymane sa na łańcuchach - i to nie znaczy, że to jest dobre ;)

Link to comment
Share on other sites

27.06 Szczecin

18.07 krajówka myśliwskich Lubin k/Legnicy

19.07 krajówka Lubin k/Legnicy

 

Mieliśmy teraz być w Lesznie i Jeleniej Górze, ale cieczka popsuła nam plany. A zostały nam tylko 3 miesiące żeby młodzieżówkę skończyć :P

Link to comment
Share on other sites

Ej juniorem jest się do 18 mies życia, wiec chyba jeszcze tak lekko 5. Ja chyba też jadę na te krajowke do Lubina, bo Greta idzie na junior handling z dziewczynka i wcześniej ma ja wystawić w klasie. ta wystawka mi już po nic, ale zgłaszam Grete do czempionow i idzie Z ta dziewczynka. Juz w Lesznie chciała iść z Ronka, ale jej to nie dam. Jednak odnalazłysmy się na fejsie i jej obiecałam:-) Ale na myśliwskie to nie, o nie hahaha ja tam za bardzo cieczkami się nie przejmuje. U nas tez rakiety odpalone i juz mam jedną cieczke, a u mnie to wszyscy maja po kolei. Greta jeszcze do Brna jest zgłoszona, wiec na pewno nie będę się przejmować cieczka. Jeśli oczywiście nastąpi.

Link to comment
Share on other sites

Heh, faktycznie do 18, nie wiem czemu wmówiłam sobie 15 miesięcy. A może ktoś mi wmówił, mniejsza z tym, trochę mnie uspokoiłaś :P

 

Za rok mniej więcej będę musiała zacząć ogarniać te zagraniczne, bo intera chcemy zrobić. Najbliżej mi Czechy i Niemcy, ale z moim roztrzepaniem to jakoś słabo to widzę -.-

Link to comment
Share on other sites

No rzadko, ale mam nadzieję, że właśnie w Niemczech i w Czechach trochę będzie konkurencji. To są 2 główne kraje, w których hoduje się tą rasę,a ja bym się chciała dowiedzieć jak wypada na tle innych ;)

 

Trochę to głupio samemu być na ringu. Po goldence jestem przyzwyczajona do większej konkurencji. Nie powiem, wygodne to, ale trochę nudne ;)

Link to comment
Share on other sites

No i w końcu przyszedł ten wyczekiwany moment, ten wyczekiwany PSTRYK.

Od dzisiaj, oficjalnie, Zayra PŁYWA.

 

Tak po prostu, jakby nie było tematu, dzisiaj nad jeziorkiem popłynęła po patyka. A jak już popłynęła raz, to też drugi, trzeci i poszło...mur w jej głowie runął całkowicie, płynęła nawet po te daleko rzucane patyki, także ja do teraz w to nie wierzę,  jutro idę nad staw sprawdzić czy aby mi się to nie przyśniło :)

Oczywiście była taka z siebie zadowolona, że najchętniej nie wychodziłaby teraz z wody i pływała po wszystkie patyki, nawet te, których nie rzucałam, tylko sobie spokojnie pływały ;)

 

Poza tym jesteśmy po podwójnym treningu z Marią Pajzderską. Nie wiedziałam, że mój pies może tak szybko biegać na torze ;O

Okazało się, że mocno ją zwalniam, czas przestać pracować na smaki, na torze tylko zabawki. Dziewczynka była całkiem grzeczna, także trochę dzisiaj pobiegałyśmy :)

Link to comment
Share on other sites

Tyle u nas się dzieje, że nie mam czasu na nic;/

 

Zayra wczoraj się czymś zatruła i miała sraczke. Klatka to cudowny wynalazek! Przynajmniej zamiast całego domu tylko ona była obsrana. No i pies...

 

Po semi z Marysią opatentowałam nową super zabawke. Połączenie piłki, futerka i 5m linki. Najlepsza zabawka ever! Nie dość, że można nią daleko rzucić, ma futerko to jeszcze ucieka! Zayra ma fioła na jej punkcie i znowu odwołanie ma 90% więc zaczynam ją puszczać luzem. Na razie w bezpiecznych miejscach, ale powolutku dojdziemy do trudniejszych miejsc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nasze ostatnie agilitowanie. Zadania na najbliższy czas: odkleić młodą ode mnie i przyspieszyć ją (czyli koniec z bieganiem na żarcie i za ręką ;))

Generalnie nie spieszy mi się z agilitkami. Biegamy na najniższym możliwym ustawieniu. Dopiero na jesień weźmiemy się bardziej za to, ponieważ nie jestem zwolenniczką biegania large'owych torów z młodym psem. No i Pańcia musi mieć czas, żeby się ogarnąć na torze :P

 

Zayra zrobiła nam mały suprise i ma drugą cieczkę -.- podobno to się zdarza przy pierwszej...

 

[media]https://www.youtube.com/watch?v=QU0BmArpm2w[/media]

 

 

 

[media]https://www.youtube.com/watch?v=GXOeScDKW_o[/media]

Link to comment
Share on other sites

Pozdrawiamy z naszych pięknych, polskich GÓR :)

 

Zayra świetnie się odnalazła w górskim terenie, kondycyjnie jest nie do zdarcia - w przeciwieństwie do nas ;)

Gdy zostawiamy ją czasem w pokoju, grzecznie zostaje w klatce. Nawet nie szczeka w nocy aż tak bardzo, zależy jak mocno jest zmęczona.

Na szlaku zawsze chce iść przodem, niestety ma tendencje do sprawdzania czy jakieś ptaszysko nie ukryło się czasem w krzakach. Mieliśmy na początku problemy ze schodzeniem, ale szybko wypracowaliśmy odpowiedni system, a młoda zrozumiała, że trzeba iść powolutku i stawiać łapy tam, gdzie Pańcia pokazuje.

 

Jak wrócimy to na pewno będzie dłuższa relacja ;)

 

Edit: w Czechach zrobiłam interes życia - szelki a'la juliusy z doczepianymi kieszeniami i latarką za 15zł(!) Wyglądają bardzo porządnie i identycznie jak oryginały, zobaczymy jak się sprawdzą

 

DSCN6123j_wqrsnes.jpg

 

DSCN6127j_wqrsnwp.jpg

 

DSCN6188j_wqrsnwr.jpg

 

DSCN6196j_wqrsnwx.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ktoś tu czasem zagląda? :)

 

Wakacje minęły, w  końcu jest czas usiąść do kompa. Zakończyliśmy je seminarium z Paulą Gumińską :) Bardzo udane i bardzo trafione.

Było intensywnie, więcej może na fcb napisze jak będzie czas.

Jednak  wrzesień wygląda dość przerażająco.

 

19.09 wybieramy się jako uczestnicy na Top Speed Dog w Stragardzie

20.09 wystawa w Gorzowie

 

26.09 Próby pracy w Toruniu

27.09 Wystawa we Wrocławiu

 

Najbardziej przeraża mnie ten ostatni weekend. Najpierw jechać do Torunia, musimy wyjechać chyba koło 4:00, potem powrót, wykąpać psiura i następnego dnia do Wrocławia, też koło 6 trzeba wyjechać...przynajmniej menda będzie grzeczna bo zmęczona :D

Ale chcemy pp spróbować zrobić, bo nawet jak nie zaliczymy to będę wiedziała co leży :)

A te dwie wystawy + Poznań to ostatni gwizdek na Mł.Ch bo przez cieczki wypadły nam 4 wystawy ;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...