Jump to content
Dogomania

Jak rozpoznać czy to pseudohodowla?


agson

Recommended Posts

Osobiście nigdy nie kupowałam psiaka z hodowli. Od zawsze po prostu przygarniam lub polecam ludziom brać ze schroniska. Jednak tym razem brat i żona mojego chłopaka mają wesele i pragną od roku mieć psiaka - buldoga francuskiego. Pytali mnie niejednokrotnie czy może wiem coś na temat psiaka do adopcji tej rasy, jednak ciągle nic nie potrafię znaleźć, a prosiłam ich, aby nie kupowali psa tylko adoptowali. Z tego powodu już od długiego czasu zwlekają z zakupem, żeby nie zrobić mi przykrości, bo jestem za adoptowaniem psiaków. Jednak stwierdziliśmy z chłopakiem, że może czas najwyższy dać im tego upragnionego psiaka. Zatem postanowiliśmy kupić im buldożka jako prezent ślubny [wiem, że "prezent" nie brzmi dobrze, ale bez obaw to są akurat normalni ludzie]. Ślub maja 27 września. Jednak nie chciałabym trafić na pseudo hodowle i przed zakupem chciałabym wiedzieć jak sprawdzić czy rodzice tego malucha nie siedzą gdzieś w ciemnej piwnicy. Czy jest tu ktoś kto udzieliłby nam rad jak najlepiej i gdzie najlepiej móc kupić malucha i żeby to była/były osoby, którym na prawdę zależy na dobru psiaków?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zwrócić się z prośbą do lokalnego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce o udostępnienie informacji na temat hodowli buldożków. Zapytać, gdzie są lub w najbliższym czasie będą dostępne mioty. Zdzwonić się z hodowcą, umówić, pojechać na miejsce, obejrzeć rodziców (lub matkę, jeśli była kryta samcem "spoza", a tak jest zazwyczaj) i szczenięta. I pytać o wszelkie wątpliwości. Hodowca, który dba o swoje psy nie będzie miał powodów, by cokolwiek ukrywać.

Dobrą drogą jest też poszukanie jakiegoś buldożkowego forum i zasięgnięcie informacji tamże. 

No i przede wszystkim... jeśli pies ma być rasowy to nie dajcie się nabrać na "rodowody" stowarzyszeń innych niż ZKwP. 

 

EDIT: Dopiero teraz zauważyłam, że post z 13 sierpnia, a nie września. Czyli już pewnie po śliwkach :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zwrócić się z prośbą do lokalnego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce o udostępnienie informacji na temat hodowli buldożków. Zapytać, gdzie są lub w najbliższym czasie będą dostępne mioty. Zdzwonić się z hodowcą, umówić, pojechać na miejsce, obejrzeć rodziców (lub matkę, jeśli była kryta samcem "spoza", a tak jest zazwyczaj) i szczenięta. I pytać o wszelkie wątpliwości. Hodowca, który dba o swoje psy nie będzie miał powodów, by cokolwiek ukrywać.

Dobrą drogą jest też poszukanie jakiegoś buldożkowego forum i zasięgnięcie informacji tamże. 

No i przede wszystkim... jeśli pies ma być rasowy to nie dajcie się nabrać na "rodowody" stowarzyszeń innych niż ZKwP. 

 

EDIT: Dopiero teraz zauważyłam, że post z 13 sierpnia, a nie września. Czyli już pewnie po śliwkach :)

byłabym ostrożna, panie w oddziale mogą polecać hodowle swoich psiapsiół, niekoniecznie fajne i sprawdzone... Jak ja szukałam buldożka to przeglądałam strony hodowli, szukałam w necie (hodowle FCI oczywiście), jest takie fajne forum "strefa buldoga francuskiego", tam jest spis hodowli, gdzie psy są przebadane. Polecam właśnie sprawdzanie na stronach hodowli czy psy mają zrobione badania, bo ta rasa jest bardzo chorowita, i warto kupić psa przede wszystkim zdrowego. Gwarancji zdrowia co prawda nie dostaniesz, nawet po przebadanych rodzicach może coś "wyjść", ale ryzyko jest o wiele mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...