Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

[quote name='Mraulina']Chima - o jakiej forsie mówisz o kontekście ustawy?[/quote]

@Mraulina

Ustawa sama miała zamknąć pyski urzędnikom. Zamknęła, jest, no jest, głupia i ściemniona, ale jest. W normalnym kraju taka ustawa obejmowała by 33 rasy jak to było w kolejnym dopracowanym lepiej projekcie, ale nie u nas, ZK załatwiło tak żeby można było spokojnie hodować nie dopłacać.....
Testy kosztują odstręczają frajerów, sorry znaczy chętnych na szczeniaki...wszędzie jest kasa, mizerna, ale jest...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na stronie PKPR znalazłam takie coś:
[FONT=Calibri][SIZE=4]
[IMG]http://www.pkpr.pl/images/arrow.gif[/IMG] [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=4]P[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]rzychodnia weterynaryjna ,,AlmaVet'' w Sosnowcu na ulicy Brackiej 4 zaprasza na badania okulistyczne w kierunku CEA i PRA. Badanie całego miotu jest w cenie wizyty ( 40 zł). http://[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][URL="http://www.pkpr.pl/komunikaty.htm"]www.almavet.pl[/URL][/SIZE][/FONT]

Czyli - dostrzegają problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Na stronie PKPR znalazłam takie coś:
[FONT=Calibri][SIZE=4]
[IMG]http://www.pkpr.pl/images/arrow.gif[/IMG] [/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=4]P[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]rzychodnia weterynaryjna ,,AlmaVet'' w Sosnowcu na ulicy Brackiej 4 zaprasza na badania okulistyczne w kierunku CEA i PRA. Badanie całego miotu jest w cenie wizyty ( 40 zł). http://[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][URL="http://www.pkpr.pl/komunikaty.htm"]www.almavet.pl[/URL][/SIZE][/FONT]

Czyli - dostrzegają problem.[/quote]

A ja znalazłam takie coś:

Sekretarz w imieniu klubu o kopiowaniu uszu i ogonów:
[I]Klub stosuje się do przepisów polskiego prawa i potępia takie działania.
Z tego co wiem, to jeśli weterynarz kopiuje psu uszy popełnia
wykroczenie...[/I]
Piotr Sokołowski

[URL="javascript:oknoAdresat('[email protected]',10,10,650,540,1);"][email protected][/URL]
[URL="javascript:oknoAdresat('[email protected]',10,10,650,540,1);"][email protected][/URL]

ale:

[I]Klub nie ma prawnej możliwości wprowadzenia sankcji za kopiowanie uszu.
Nie może wymierzać kar na podstawie ustaw nadanym nam przez ustawodawcę.
Tylko sądy powszechne mogą to robić. Klub stosuje się do przepisów
ustawy, więc nie trzeba powtarzać przepisów z ustaw w osobnych
regulaminach. Przez to nawet najmniejsza pomyłka w regulaminie może
doprowadzić do powstania albo bubla albo podstaw do skarg na Klub, że
tworzy własne prawo albo co lepsze kopiuje przepisy z ustaw.[/I][I]
Jeśli chodzi o wystawianie takich psów. To jest bardzo trudna kwestia. Z
jednej strony może okazać się, że na wystawie np. znajdują się 3 psy tej
samej rasy i płci. Jeden z nich ma kopiowane uszy a 2 nie... W dodatku
ten z kopiowanymi uszami jestem wybitnym osobnikiem a tamte o
przeciętnej ocenie. Samo kopiowanie uszu raczej nie wpływa na genetykę [/I]
[I]psa.[/I][I]Tutaj należy liczyć na zdrowy rozsądek sędziego.
Jeśli chodzi o sam fakt kopiowania uszu. Ważniejsze powinno być
uświadamianie ludziom powagi sprawy a nie tępienie psów, którym
właściciele wyrządzili krzywdę. Można np. wprowadzić zapis, że od np.
jutra w Klubie nie mogą być wystawiane psy urodzone po 20 stycznia,
którym kopiowano uszy. Ale taki przepis jest nieskuteczny dla psów za [/I]
[I]granicą. Ponadto - a co z psami bez rodowodów, które nie są wystawiane?
Jest ich tysiąckroć więcej. Jest to problem na dużą skalę.
Pare tygodni temu rozpocząłem pracę w Fundacji Kariny Schwerzler - BLP.
Zapewne ten problem będzie również poruszany podczas rozwijania programu ochrony zwierząt i zwalczania bezdomności zwierząt w Polsce.[/I]

całośc tu;
[url=http://www.forum-pkpr.pl/viewtopic.php?t=262&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=e5d7bb25f3da6ae90fa5010c9b0d7036]Polski Klub Psa Rasowego :: Zobacz temat - KOPIOWANIE USZU![/url]

Nie wystarczy dostrzec problem. Trzeba chciec go rozwiązac.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie znam żadnej organizacji kynologicznej, która FAKTYCZNIE stosowałaby się do zakazu ciachania. Niestety! Niemcy na zproszeniach wystawowych piszą, że nie wolno zgłaszać kopiowanych psów - a po ich ringach takie okaleczone bidy gonią jakby nigdy nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Niestety, nie znam żadnej organizacji kynologicznej, która FAKTYCZNIE stosowałaby się do zakazu ciachania. Niestety! [/quote]
To nawet lepiej . Po co oglądać się na innych ? Polska organizacja kynologiczna mogłaby być pierwsza .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Niestety, nie znam żadnej organizacji kynologicznej, która FAKTYCZNIE stosowałaby się do zakazu ciachania. Niestety! Niemcy na zproszeniach wystawowych piszą, że nie wolno zgłaszać kopiowanych psów - a po ich ringach takie okaleczone bidy gonią jakby nigdy nic.[/quote]
Mraulina. Zawiodłas mnie... ;)
Poszukaj. Popytaj. Najlepiej naszych krajowych wystawców- kopistów :cool3:
Mraulina zawiodłaś mnie po raz drugi. Uzależniasz istnienie prawa od efektów jego stosowania? Daruj...to tak jakby zastanawiac się czy kodeks karny jest potrzebny bo zakazuje robienia tego i owego a ludzie to i owo robią. Podajesz przykład Niemiec. Niemieckie prawo dopuszcza kopiowanie ale tylko w ściśle określonych określonych przypadkach. Jest to więc wyjątek od reguły a nie reguła. Zapewne to prawo- jak każde- próbuje się omijac ale łatwo nie jest. Świadczą o tym chocby piętrowe teorie spisku tworzone przez rozgoryczonych kopistów na jednym z for:
[I]D[/I][I]obrze bylo jak bylo kiedy mozna bylo kopiowac i wystawiac kopiowane w calej Europie ale Niemcy rozpoczeli ekologiczna batalie. Moze sie doszukuje teorii spiskowej ale wprowadzajac zakaz kopiowania i wsytawiania psow kopiowanych Niemcy ograniczyli doplyw zwierzat spoza ich granic do hodowli i na wystawy. Jakby chronili swoj rynek na ktorym nie oszukujmy sie towar maja przecietnej jakosci, wreszci mogli wygrywac na swoich wystawach[/I]
[I]a wiesz czemu?u Szkopow te operacje byly bardzo drogie. Oplacalo im sie [/I][I]do Polszy przyjezdzac i kopiowac uszki-kiedys bylo to bardzo tanie. I to niemieccy weci zaczeli sie rzucac.
Bynajmniej nie z powodu cierpien psa, a cierpien wlasnych, bo nie dosc, ze oni nie zarabiali to jeszcze gorzej nasi zarabiali, a to juz dla Niemiaszkow bylo za wiele
[/I][URL="http://kkrzysiu.win.pl/e-sznaucery/forum/printview.php?t=156&start=45&sid=5d0439504bacc88b6cc49356c5e36402"]Zobacz temat - A co będzie-jak zakażą kopiowania i wystawiania kopiowanych[/URL]

Tabaluga1 wbrew temu co twierdzi Mraulina ZKwP nie ma już szans na bycie pierwszą organizacją, ,,która FAKTYCZNIE stosowałaby się do zakazu ciachania" ale... ma jeszcze spore szanse nie byc ostatnią. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[I]Uzależniasz istnienie prawa od efektów jego stosowania?[/I]

Nie rozumiem. Ja nic nie mogę uzalezniać - nie jestem prawodawcą.
I jestem przeciwnikiem kopiowania.
Przepisy są martwą literą - i już. Nikt się nie bawi w ich egzekwowania.


Na niemieckich zaproszeniach na wystawy stoi jak byk - psy "kopiowane" nie mogą być wystawiane. A są.

ZG ZKwP nie widzi problemu.
ZG ZKwP rzadko kiedy dostrzega problemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina'][I]Uzależniasz istnienie prawa od efektów jego stosowania?[/I]

Nie rozumiem. Ja nic nie mogę uzalezniać - nie jestem prawodawcą.
I jestem przeciwnikiem kopiowania.
Przepisy są martwą literą - i już. Nikt się nie bawi w ich egzekwowania.


Na niemieckich zaproszeniach na wystawy stoi jak byk - psy "kopiowane" nie mogą być wystawiane. A są.

ZG ZKwP nie widzi problemu.
ZG ZKwP rzadko kiedy dostrzega problemy.[/quote]
Oj, daj spokój... Nawet przez myśl mi nie przeszło, że ,,tworzysz prawo" :p
Prawo dla nas i za nas tworzą ,,inni" i czy nam się ono podoba czy nie musimy go stosowac. Dotyczy to wszystkich. Również organizacji kynologicznych. Braku przestrzegania prawa nie można usprawiedliwiac przepisami związkowymi (PKPR) lub -delikatnie mówiac- próbowac naciągac prawo jak ZKwP: ,, [I]Dla nas sformułowania w ustawie o ochronie zwierząt nie są jasne - powiedziała nam rzecznik związku Anna Bogucka. Ustawa dopuszcza obcinanie ogonów świniom czy owcom, bo uznaje to za zabieg lekarsko-weterynaryjny "wynikający z technologii produkcji". - Tymczasem hodowla psów rasowych jest przez fiskusa traktowana jak działalność rolnicza - tłumaczy Bogucka. Związek nie zamierza - wzorem np. Niemiec - wprowadzić zakazu występowania na wystawach i konkursach psów z podciętymi uszami i ogonami. - Ale też nie zalecamy hodowcom "kopiowania".[/I]
Jedno trzeba przyznac. Pani Rzecznik wie, ze w Niemczech jest zakaz kopiowania i wystawiania kopiowanych psów. Polscy wystawcy też to wiedzą..... Ty nie wiesz? No to jeszcze raz... ale jako, że jestem osobą leniwą a temat wystawiania kopiowanych psów w Niemczech był wielokrotnie wałkowany posłużę się gotowcem:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/7950276-post23.html[/URL]
Jest zakaz. Dopuszcza się wyjątki.
Powiem więcej: Niemcy ,,bawią się" w egzekwowanie prawa.
Przykłady obrazkowe. Doberman. Wystawy.
Międzynarodowa Erfurt 14.06.09- Niemcy
[URL="http://www.dobis.net/englisch_fr.htm"]Euro Dobermann[/URL]
Wszystkie z uszami i ogonami naturalnymi
Specjalistyczna Sewastopol 31.05.09- Ukraina
[URL="http://www.dobis.net/englisch_fr.htm"]Euro Dobermann[/URL]
Wszystkie z uszami i ogonami kopiowanymi

Mraulina... może Ty kraje mylisz? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']ZKwP to dziwna organizacja nie widzi problemów gdzie są naprawdę tylko je sobie stwarza gdzie ich nie ma... [B]Szkoda gadać i czas na nich tracić...[/B][/quote]
...i jest to najlepszy prezent jaki możesz zrobic ZK :razz:

Link to comment
Share on other sites

Pani Bogucka hoduje boksery. Hodowla Nostrum.
Rozumiemy się?

Znajomy sędzia sprowadził pinczera mini z Białorusi. Kopoiwanego.

Wiem, że u nas jest prawny zakaz kopiowania - ale nic z tego nie wynika, bo niektórzy CHCĄ, żeby nie wynikało.
Przykład - własnie pani Bogucka.
Niedorzecznik ZK.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem . Jak jest tak że nie wolno to jak taki sędzia bezkarnie to robi i może pracować i sądzić przestępców ? Mam też pytanie co na to organizacja kynologiczna ? Dlaczego ona milczy ? Dlaczego nikt tego nie wytknie ? Wiedzą i nic nie robią ? Jeżeli tak , to po co w ogóle rozmawiać na ten temat ? Szkoda czasu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Rozmawiać trzeba, ale nie w tym temacie.[/quote]

[url]http://ziemianarozdrozu.pl/i/upload/spoleczenstwo-jacy-jestesmy/spoleczenstwo-zagrozenie-strus-piasek.jpg[/url]
ps. ...wiem, wiem... jesteś przeciwniczką kopiowania...

Link to comment
Share on other sites

Karmi, jedno co można zrobić jako "prezent" to podać ZKwP i FCI do sądu o łamanie prawa i swobód obywatelskich ale jakoś żaden sąd nie jest tym zainteresowany a poza tym mało kogo obchodzi to czy należę do jednej organizacji, dwóch czy stu. Sądowi to obojętne tak samo jak to, że ZKwP i FCI ustalają swoje wewnętrzne prawa i są państwem w państwie, więc o czym tu dyskutować? Związkowi wszystko wolno i tyle. To on stanowi władzę i jako jedyny (w ich mniemaniu) ma prawo do zarządzania kynologią w Polsce dokładnie jak w poprzedniej epoce realnego socjalizmu. Komuno Wróć!!!!!!! A wszystko to pod przykrywką "szlachetne"j hodowli psów rasowych i "szlachetnej" ochrony polskiego pogłowia, które i tak jest niszczone przez samych członków tej nieszczęsnej organizacji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][URL]http://ziemianarozdrozu.pl/i/upload/spoleczenstwo-jacy-jestesmy/spoleczenstwo-zagrozenie-strus-piasek.jpg[/URL]
ps. ...wiem, wiem... jesteś przeciwniczką kopiowania...[/quote]

Tak.
Ale niewiele w tym kierunku działam. Bo nie mam do tego głowy - czasu ani sił.

A ten watek dotyczy innej problematyki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Tak.
Ale niewiele w tym kierunku działam. Bo nie mam do tego głowy - czasu ani sił.
A ten watek dotyczy innej problematyki.[/quote]

Nikt tego od Ciebie nie wymaga. Wystarczy chłodna rezerwa. :evil_lol:
Twierdzenie:
[quote name='Mraulina']
Nie jestem bezkrytyczną wielbicielką ZK - ale muszę zwrócić uwagę, że [B]ta organizacja przeszła ostatnio przez zamach pałacowy.
Nowa GKH w nowym składzie!
Nareszcie da się coś załatwić!!![/B]
Bo ze starą GKH nijak nie szło się dogadać. Niestety.
[/quote] jest ...jakby to delikatnie powiedziec... przesadzone? :razz:
Wyciągasz prawidłowe wnioski jeśli chodzi o Rzecznika ZKwP. Idź dalej. Przyjrzyj się składowi ZG. Ot chocby GKH, którą tak wychwalasz. Nie jestem taką optymistką jak Ty. Widocznie słowa ,, coś da się załatwic" pojmujemy zupełnie inaczej.... Mnie martwi, że da się załatwic... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ze starym składem GKH w ogóle nie dało się rozmawiać. Był całkowicie zamknięty na wszelką dyskusję. W stosunku do oponentów zachowywał się niekiedy arogancko. Coś o tym, niestety, wiem.

A z "nowymi" już rozmawiać zaczęto. I jakoś się da. Nie mam tu na myśli sprawy kopiowania, ale sprawy czysto hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Ze starym składem GKH w ogóle nie dało się rozmawiać. Był całkowicie zamknięty na wszelką dyskusję. W stosunku do oponentów zachowywał się niekiedy arogancko.

A z "nowymi" już rozmawiać zaczęto. I jakoś się da. [/quote]
Ja mam pytanie czysto praktyczne . Kto płaci tym ludziom w GKH za pracę ? Państwo czy związkowi ludzie ? Jeżeli płacą związkowcy to żadna łaska , że „ już koń zaczął rozmawiać z wozem ” . Wóz był / jest do bani i sam sobie winny , że koń go olewał . Nowy koń na pewno nie jest głupszy :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Tym ludziom nikt nie płaci. Działają społecznie. Poświęcają swój czas - niekiedy sporo czasu - a często i swoje pieniądze na działalnośc.
Dostają zwrot kosztów takich jak dojazd na zebranie, hotel i diety.
To naprawdę żaden interes.

[I]Wóz był / jest do bani[/I] - jak to rozumiesz? Chodzi Ci o ZK jako całość?

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że należy zamknąć ten wątek raz na zawsze bo on do niczego nie prowadzi. W ZKwP nie było, nie ma i nie będzie zmian na lepsze bo nikomu się nie chce niczego w tym kierunku zrobić wiec po jakie licho pisać i lać wodę? Proponuję założyć całkiem nową organizację kynologiczną bardziej przyjazną dla członków i klientów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']
[I]Wóz był / jest do bani[/I] - jak to rozumiesz? Chodzi Ci o ZK jako całość?[/quote]
Mnie nie chodzi ani o część ani o całość . Mnie chodzi konkretnie i wyłącznie o tych ludzi , którzy płacą za to że należą do związku , a jednocześnie [U]za własne pieniądze dają się robić w konia przez spryciarzy z komisji [/U]. [SIZE=3][B]Dla mnie TO jest głupota .[/B] [/SIZE]Płacą i płaczą, a nic nie robią . Olewają sami siebie . Według mnie oni przywykli do własnej martyrologii i niczego nie zmienią . Syndrom ofiary .

I co z tego że niby już się da rozmawiać z kimś na górze ? Nic . Zasługują na to żeby ich walić w tyłek . I to dostają na co zasługują . :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Mnie nie chodzi ani o część ani o całość . Mnie chodzi konkretnie i wyłącznie o tych ludzi , którzy płacą za to że należą do związku , a jednocześnie [U]za własne pieniądze dają się robić w konia przez spryciarzy z komisji [/U]. [SIZE=3][B]Dla mnie TO jest głupota .[/B] [/SIZE]Płacą i płaczą, a nic nie robią . Olewają sami siebie . Według mnie oni przywykli do własnej martyrologii i niczego nie zmienią . Syndrom ofiary .

I co z tego że niby już się da rozmawiać z kimś na górze ? Nic . Zasługują na to żeby ich walić w tyłek . I to dostają na co zasługują . :evil_lol:[/quote]

A na czym polega robienie w konia przez spryciarzy z GKH? Przecież działalność tej komisji tylko w wyjątkowych wypadkach dotyczy spraw indywidualnych. Spryciarze? Nazywasz tak kynologów o bardzo znanych i szanowanych nazwiskach. W czym zamyka się ich spryciarstwo? Czy ci spryciarze osiągają jakieś niedozwolone zyski, sięgają po specjalne przywileje? Gdzie tam. Poświęcają Komisji dużo czasu i energii, a także nerwów.

Nikt się nie przeciwstawia zbrodniczym praktykom? A może po prostu nie ma z czym walczyć? Z faktu, że się narzeka, nie wynika, że jest źle. My, Polacy, bardzo lubimy narzekać.

A jeżeli idzie o sprawę dysponowania środkami, uzyskiwanymi od członków organizacji - to tu jednak bardziej mi się podoba PKPR. Opłaty ponoszone przez członków rosną (składka, metryczki, koszt udziału w wystawach itp) - tymczasem niektóre oddziały organizują przy okazji wystaw ogromne i kosztowne bankiety w drogich restauracjach, zapraszają wazne osobistości, fundują wspaniałe prezenty. No i angażują bez szczególnego uzasadnienia sędziów z antypodów (USA, Argentyna). W PKPR podobno takich rzeczy nie ma - tak przynajmniej twierdzi koleżanka, która się do tej organizacji zapisała.

Link to comment
Share on other sites

Mraulina, tabaluga 1 uważam, że obie macie po części racje gdyż i owszem coraz więcej osób narzeka na to co się dzieje w ZKwP ale niestety woli narzekać i okazywać syndrom ofiary niż walczyć o swoje i potrzebę zmian pozostawiając mimo narzekań to co jest i jak jest i choćby w ZKwP byłoby super źle nie opuściliby go bo mimo wszystko jest im tam dobrze i tym samym, po co prowadzić ten wątek dalej skoro on nie porywa do działania na rzecz prawdziwej i w pełni tego słowa znaczeniu kynologii. Jeśli ludzie wolą siedzieć w tym bagnie, pozwalać na to, żeby zarządy z ich opłat organizowały wystawne bankiety, ubezwłasnowalniały w myśl źle pojętej polityki hodowlanej, która jest niczym innym jak partyjniactwem bo właśnie w partiach jest tak, że nie wolno należeć równocześnie do dwóch partii. Jeśli cżłonkom ZKwP nie przeszkadza to po co im to zmieniać, lepiej od podstaw założyć nową organizację składającą się z nowocześnie myślących ludzi, którym nie będzie przeszkadzało czy ktoś jeszcze należy gdzieś i wystawia swojego pieska na wystawach innych krajowych organiacji kynologicznych czy też tego nie robi i wystarcza mu przynależność do jednej organizacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...