Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

[quote name='bajadera']I co wybić, wydusić te zdegenerowane rasy ? Strasznie mało ras zostaje do hodowania według ciebie ... I dość specyficzne ..... Takie raczej nie dla zwykłego człowieka .....

Wiem, pekińczykowi zrobiono straszną krzywdę, kiedyś były inne, podobnie buldogom angielskim.

A co powiesz o terrierach ? Ja akurat mam rasę, gdzie od stu lat albo i więcej typ psa nie zmienił się praktycznie, poza tym że są odrobinę większe.

Weź jeszcze pod uwagę, że nie wszyscy są młodymi silnymi mężczyznami. Są osoby starsze, zwyczajnie słabsze, które chcą mieć niewielkiego psa.[/quote]

@bajadera

osoby starsze nie mogą być klientem docelowym, jak chcą niech przygarną małego pieska ze schronu - tanio i jakże szczytnie, hodowla tylko na walory estetyczne jest niehumanitarna. znam genezę i historię powstania większości małych ras, nie ma to nic wspólnego z dzisiejszymi deformacjami. zresztą ongiś te psy miały w większej mierze znudzone pancie z wyższych sfer, a w przypadku terierów hooligani i kłusownicy...słaba to więc rekomendacja. dzisiaj 90% hodowanych i na maxa lobbowanych hodowli psów w Polsce i na świecie to właśnie hodowle toy-ów wszelkiej maści...co zrobić z tymi wynaturzeniami, nie wybijać po prostu zaprzestać hodowli kalekich ras. zresztą geneza koegzystencji psa i człowiek przed wiekami miała zupełnie inny charakter, a później znudzeni wygodnym życiem paniczykowie wymyślili karykaturki dla wielkich tego świata od tego to się zaczęło...

@Azawakh

To co piszę o Grzywkach i tych 90% innych skrzywdzonych ras ma znaczenie i jest tylko pozornie nie związane z tematem, dlaczego, a dlatego, że to są silne grupy, mocno ustosunkowane w ZK hodujące na potęgę, dające duże obroty ZK...Idąc na zebranie tak jak piszę spotkasz 90% oponentów mających takie właśnie psy i poukładane tematy i to blokuje większość zmian, głosy na obecny układ dają takie ekipy, a nie ktoś kto ma niszowe rasy jak ja chociażby...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem mocno Chima przesadziłeś. O Twojej rasie ja mogę powiedziec to samo co Ty o mojej , bez urazy oczywiście bo to nie osobista wycieczka ale tylko szczera prawda.

I chciałabym żeby we wszystkich rasach (również w Twojej) było tyle osób co w mojej, które badają psy w kierunku różnych chorób.

Czytałam Twoje posty i zaglądałam do tego tematu bo miałam cichą nadzieję, że jesteś człowiekiem z którym można by cokolwiek podziałać dla jakiś zmian ale przy takim podejściu nie uważam tego za możliwe. Jesteś dorosły i masz spory staż więc powinnienneś zdawać sobie sprawę, że radykalizm daleko Cię nie zaprowadzi. Takie jest życie i takie mamy czasy.

Link to comment
Share on other sites

Chima, ja rozumiem, że te tematy w jakiś sposób są ze sobą powiązane ale to czy rasa jest wynaturzona czy też nie jest wątkiem pobocznym tematu, którym jeszcze raz powtarzam są sprawy stowarzyszeniowe a nie hodowlane i tym samym proponuję założyć całkiem nowy oddzielny wątek poświęcony tej sprawie gdyż i ja uważam, że hodowcy wyrządzili poprzez swoje działania zmierzające do wprowadzania ekstremalnych cech wiele szkody rasom takim jak choćby bulldog angielski czy owczarek niemiecki, gdzie przekątowanie powodować może i powoduje problemy ze stawami biodrowymi. Tym samym w nowym wątku poruszmy ta sprawę dogłębniej i napiszmy choćby do Ministerstwa Rolnictwa albo nawet TOZ - u petycję w tej sprawie aby ukrócić ten koszmarny proceder, na którego czele stoi nie kto inny jak ZKwP i FCI (bardzo mnie ucieszyła postawa i stanowisko brytyjskiej telewizji, która w tym roku odmówiła relacjonowania wystawy Crufta właśnie ze wazględu na silnie idące deformacje takich ras jak wspomniany powyżej bulldog angielski) ale proszę zróbmy to winnym oddzielnym wątku gdyż będzie łatwiej skupić się nad tematem a nie skakać przysłowiowego "kwiatka na kwiatek" w jednym wątku robiąc zamieszanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh'][B]Dajcie spokój swoim wycieczkom tylko skupcie się na temacie ACE - PKPR. Grzywacze i resztę ras przenieście do innego wątku bo tu zajmujemy się nie hodowlą a konkretnie organizacjami ACE - PKPR. Trzymajcie się tematu.[/B]
A jeśli idzie Karmi o złamanie statutu to ja już mam to za sobą bowiem... ja już byłem członkiem PKPR a nawet byłem ich pierwszym sędzią kynologicznym (miałem legitymacje nr 001) i nawet sędziowałem na ich wystawie (...)Mimo to, że przynależałem do PKPR i nie płaciłem składem ZKwP dowiedziałem się też z rozmów z naszym ówczesnym prezesem,że... mnie z oddziału katowickiego nie wyrzucono a do tego nie wyrzucono mnie z ZKLwP jako całej organizacji(...) [B]Więc jak widzisz Karmi coś musi być na rzeczy, że takie wyrzucanie po wstąpieniu do innej krajowej organizacji kynologicznej jest niezgodne z prawem polskim.[/B] [/quote]
[B]...albo jest martwym przepisem.[/B] ;)
Owszem tu jest wątek PKPR ale Twoje wypowiedzi również można uznac za mało związane z tematem ponieważ dotyczą wyłącznie krytyki ZKwP. :razz:
Walczysz kilkanascie lat (podobno) o coś co byc może komuś innemu nie jest potrzebne. Jeśli lubisz walczyc z wiatrakami- Twoja sprawa. Nie baw się jednak w duchowego moderatora i dyktuj innym kierunku dyskusji. Dla Ciebie bowiem dyskusja może dotyczyc tylko jednego aspektu. Nie piszę już nawet jakiego bo to chyba wszyscy wiedzą...:p
Cóż każdy ma swoje priorytety....Dla mnie ważniejsze (od matwych punktów regulaminu dotyczących członkostwa) są żywe stworzenia. Psy!
One w tym wszystkim gdzieś sie pogubiły. Regulaminy organizacji skupiającej (podobno) miłośników psów, której celem,, [I]jest oparta na podstawach naukowych organizacja hodowli i szkolenia psów rasowych dla osiągnięcia jak najwyższego poziomu zarówno pod względem eksterierowym jak i użytkowym" [/I]powinny byc tak skonstrułowane ([U]i przestrzegane![/U]) aby dążyc do tego celu. Jak jest każdy widzi. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']Moim zdaniem mocno Chima przesadziłeś. O Twojej rasie ja mogę powiedziec to samo co Ty o mojej , bez urazy oczywiście bo to nie osobista wycieczka ale tylko szczera prawda.

I chciałabym żeby we wszystkich rasach (również w Twojej) było tyle osób co w mojej, które badają psy w kierunku różnych chorób.

Czytałam Twoje posty i zaglądałam do tego tematu bo miałam cichą nadzieję, że jesteś człowiekiem z którym można by cokolwiek podziałać dla jakiś zmian ale przy takim podejściu nie uważam tego za możliwe. Jesteś dorosły i masz spory staż więc powinnienneś zdawać sobie sprawę, że radykalizm daleko Cię nie zaprowadzi. Takie jest życie i takie mamy czasy.[/quote]

Siemka,

raczej o mojej rasie nie możesz powiedzieć nic, psów Ca de Bou w poprawnym typie, z czystych linii, o ciekawym pochodzeniu w naszym kraju jest w chwili obecnej całe 4 sztuki. cała reszta to wynik błędów, słabego typu i niewiedzy hodujących...a pisząc o radykaliźmie, to naprawdę uwierz mi, dzisiaj jestem mało radykalny, kiedyś to był ogień wręcz, dzisiaj jestem jak Ghandi :)

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Nie myśl proszę, że nie pracuję nad tym tematem znaczy ACE-PKPR. W Sopocie jest siedziba Animals, są TOZ-y, są organizacje kontrolujące Stowarzyszenia. To co piszę tutaj to preludium do tego co robię, co trzeba zrobić. Więcej wiary i cierpliwości. Opublikowaliśmy swojego czasu wszędzie na forach bardzo ciężki i mega prawdziwy film BBC o wynaturzeniach hodowli brytyjskich, wyobraź sobie, że youtube blokowane było odgórnie, niezłe ma przełożenie ten i tamten, ale na szczęście widziało ten film kilka milionów ludzi...


@bajadera

lubię teriery, dzisiaj szalałem w firmie z jack russelem, a na zawodach w Sopocie w skokach, które sponsorujemy z parsonem zajebistym, czytaj proszę między wierszami... ;)

Link to comment
Share on other sites

Chima a jakie to organizacje kontrolują inne stowarzyszenia bo ja takich nie znam, przynajmniej u nas w Polsce bo gdyby rzeczywiście istniały to przepisy statutu ZkwP byłby już dawno zmienione na korzyść dla członków a nie na rzecz "poprawy jakości" hodowli i pogłowia poprzez trzymanie tych właśnie członków w swoich szeregach na siłę.
Karmi, zgodzę się z Tobą, że patrząc na to wszystko z ukosa to pies zagiinął gdzieś i to niewiadomio gdzie bo liczą się układy i układziki. A kto tworzy tego typu układy i układziki - ludzie wymyslające bzdetne i nieżyciowe przepisy regulaminowe jak zakaz przynależności i wystawiania psów na wystawach innych organizacji kynologicznych więc jak widzisz tym samym moje posty wcale nie odbiegają od tematu gdyż pokazują róznice, między powiedzmy liberalnym PKPR a skostniałym ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Święte słowa! :razz:[/quote]

@Karmi

:diabloti::diabloti::diabloti: naprawdę i tej wersji będę się trzymał...


@Azawakh

Oczywiście, że są komórki jakie kontrolują pracę takich Stowarzyszeń jak przykładowo ZK, konkretne info, aktualne przede wszystkim zapodam jak znajdę chwilę żeby się tym na nowo zająć. Spkojnie. Co do zmian o jakich piszemy i piszemy i piszemy, najważniejsza z nich to odwrócenie proporcji jaka dzisiaj już nie powinna w ZK funkcjonować, na początku klub rasy, a na końcu potrzebny tylko do rejestracji i papierologii ZK ...Możliwość zebrania kilku ras (brak wymaganego pogłowia) żeby skoncentrować się na rasach, na psach, nie odwrotnie, co ma miejsce dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh'][B]Chima a jakie to organizacje kontrolują inne stowarzyszenia bo ja takich nie znam,[/B] przynajmniej u nas w Polsce bo [B]gdyby rzeczywiście istniały to przepisy statutu ZkwP byłby już dawno zmienione na korzyść dla członków[/B] a nie na rzecz "poprawy jakości" hodowli i pogłowia poprzez trzymanie tych właśnie członków w swoich szeregach na siłę.[/quote]
[quote name='Chima']@Azawakh
W Sopocie jest siedziba Animals, są TOZ-y, są organizacje kontrolujące Stowarzyszenia.
[/quote]
Cóż... nie dziwi mnie, ze nie znasz takich organizacji. ;) Ich statutowym celem działania jest szeroko pojęta ochrona zwierząt. Dla Ciebie istotna jest jedynie ochrona członków. I właśnie tu się różnimy. Dla mnie istotne są zmiany w funkcjonowaniu ZK na korzyśc psów. Członki niech se same dają radę...:lol:
[quote name='Azawakh']
Karmi, zgodzę się z Tobą, że patrząc na to wszystko z ukosa to pies zagiinął gdzieś i to niewiadomio gdzie bo liczą się układy i układziki. A kto tworzy tego typu układy i układziki - ludzie wymyslające bzdetne i nieżyciowe przepisy regulaminowe jak zakaz przynależności i wystawiania psów na wystawach innych organizacji kynologicznych więc jak widzisz tym samym moje posty wcale nie odbiegają od tematu gdyż pokazują róznice, między powiedzmy liberalnym PKPR a skostniałym ZKwP.[/quote]
Liberalnym PKPR? Powiedzmy liberalnym...nawet jeśli liberalnym to tylko i wyłącznie dla członków. Jakie z tej liberalności korzyści płyną dla psów?
W czym PKPR jest lepszy od ZK?
I nie mów proszę, że w przepisach regulaminowych dotyczących przynależności i wystawiania. To nie jest dowód liberalnej polityki PKPRu ale zdrowego rozsądku w pozyskiwaniu nowych członków. A tego PKPR bardzo potrzebuje...:razz:

Link to comment
Share on other sites

@Karmi

ale co Ty za pierdulety mi tu wypisujesz, dla mnie najważniejsze są psy i to wyłącznie moje. nie kumam Ciebie czasami. niby uważnie czytasz i analizujesz, a tu taki zonk. sie kobieto opamiętaj. proszę of course.

członka mam swojego i o niego dbam cała reszta tych z ZK mnie ryra, że ujmę to tak dość opisowo.

pomagam schronom anomimowo od lat, czy mam pieniądze czy nie. zawsze jest jakiś sposób na to żeby dosypać kaski dla psów ze schronów.

brały w tym wszystkim udział osoby i z Hamburga fundując sprzęt do sterylizacji jak i moi przyjaciele i koledzy na jakich mogłem zawsze liczyć.

nie pisz mi takich goopot prosze Cię. :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@Karmi

ale co Ty za pierdulety mi tu wypisujesz, dla mnie najważniejsze są psy i to wyłącznie moje. nie kumam Ciebie czasami. niby uważnie czytasz i analizujesz, a tu taki zonk. sie kobieto opamiętaj. proszę of course.
członka mam swojego i o niego dbam cała reszta tych z ZK mnie ryra, że ujmę to tak dość opisowo.
pomagam schronom anomimowo od lat, czy mam pieniądze czy nie. zawsze jest jakiś sposób na to żeby dosypać kaski dla psów ze schronów.
brały w tym wszystkim udział osoby i z Hamburga fundując sprzęt do sterylizacji jak i moi przyjaciele i koledzy na jakich mogłem zawsze liczyć.

nie pisz [B]mi[/B] takich goopot prosze Cię. :mad:[/quote]
Nie piszę [B]Ci[/B]. To tekst do Azawakha.
Jestem opanowana. Jak... :diabloti:
Napiszę po raz kolejny: dla mnie (i zapewne dla wielu innych osób) są ważniejsze priorytety niż martwy zapis w regulaminie ZK dotyczący członkostwa. Tego się trzymam. Nie zmuszam otoczenia ,,bo ja sama nie dam rady" do zrozumienia czy podzielania moich poglądów i (co ważniejsze) do pomagania mi w robocie. Każdy ma swój wiatrak...:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Nie piszę [B]Ci[/B]. To tekst do Azawakha.
Jestem opanowana. Jak... :diabloti:
Napiszę po raz kolejny: dla mnie (i zapewne dla wielu innych osób) są ważniejsze priorytety niż martwy zapis w regulaminie ZK dotyczący członkostwa. Tego się trzymam. Nie zmuszam otoczenia ,,bo ja sama nie dam rady" do zrozumienia czy podzielania moich poglądów i (co ważniejsze) do pomagania mi w robocie. Każdy ma swój wiatrak...:p[/quote]

Zgadzam się w 100%.

Link to comment
Share on other sites

Czytam z wielkim zainteresowaniem to, co tu piszecie. Nie jestem kynologiem i nie mam zbyt wiele do powiedzenia, ale intuicyjnie czułam od lat, że się w tej dziedzinie źle dzieje. Chcę, żebyście wiedzieli, że są tacy jak ja, którzy uważnie Was czytają, a dobro zwierząt leży im szczególnie na sercu. Sama mam pięć zwierzaków, rasowych i nie rasowych. Przeglądałam rożne fora, ale dopiero tutaj znalazłam to, o czym, uważam, warto pisać. Też jestem zdania, że hodowlą zajmują się najczęściej niekompetentni ludzie. To, co się dzieje z psami rasowymi to dramat, i oczywiście jest jasne, że ma to związek z funkcjonowaniem Klubow i Stowarzyszeń z ZKwP na czele.

Link to comment
Share on other sites

Joan od Wolanda i to racja, że hodowlą psów rasowych powinni się zajmować ludzie kompetentni , zawodowcy wykształceni na akademiach rolniczych z tytułem przynajmniej licencjata pod okiem ludzi z ministerstwa rolnictwa a nie miernego ZKwP uważającego się za autorytet, którym de facto nie jest. I tym samym powinno się skończyć z autorytaryzmem w ZKwP polegającym na zakazywaniu wystawiania i członkostwa w innych krajowych organizacjach kynologicznych bo od tego jeszcze nikt nie stął się ani profesjonalistą ani nie podniosła się jakość pogłowia psów rasowych w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh'] [B]hodowlą psów rasowych powinni się zajmować ludzie kompetentni , zawodowcy wykształceni na akademiach rolniczych z tytułem przynajmniej licencjata pod okiem ludzi z ministerstwa rolnictwa[/B] a nie miernego ZKwP uważającego się za autorytet, którym de facto nie jest. I tym samym powinno się skończyć z autorytaryzmem w ZKwP polegającym na zakazywaniu wystawiania i członkostwa w innych krajowych organizacjach kynologicznych bo od tego jeszcze nikt nie stął się ani profesjonalistą ani nie podniosła się jakość pogłowia psów rasowych w Polsce.[/quote]
Podobno: [I]Wykształcenie jest czymś, co prawie wszyscy otrzymują, wielu przekazuje dalej, a tylko nieliczni posiadają[/I].;)
Wykształcenie nie gwarantuje kompetencji. Dotyczy to zarówno hodowców psów jak i pracowników ministerstwa rolnictwa...Życie pokazuje, ze miernym hodowcą może byc np weterynarz a pracownik ministerstwa może mylic psy z prosiakami :lol:

Link to comment
Share on other sites

Azawakh mam prośbę. Zapomnij o na chwilę Związku Kynologicznym.
Potrzebna jest pomoc:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/osoby-z-okolic-bedzina-blagam-o-pomoc-zaglodzony-pies-w-sarnowie-140168/[/url]
Wszystkich przepraszam za zboczenie z tematu. Sprawa jest pilna!

Link to comment
Share on other sites

No cóż i ja nie mogę specjalnie pomóc temu zwierzakowi i trzymam kciuki (tu jest pole do popisu dla Straży dla zwierząt i TOZ - u, które wydają się najbardziej kompetentne w tej smutnej i przykrej sprawie) za niego a co do rozległych horyzontów i otwartych umysłów to w ZKwP na pewno ich niestety ale brakuje bo to co jest tam prezentowane to niestety ale tylko ułuda...

Link to comment
Share on other sites

@All

Tak w ramach małego sprostowania. Sam właśnie w dupie miałem nudne, martwe i już dzisiaj nielegalne wręcz zapisy regulaminu i Statutu ZK, zajmowałem się psami, tylko swoimi, realizowałem własny plan i jakąś tam wizję, uczyłem się od najlepszych i to również otworzyło mi oczy, a dzisiaj okazało się, że mali ludkowie zasłaniając się głupiutkim zapisem starali się to wszystko popsuć, zupełnie nie licząc się z tym czego dokonałem, sam, za swoją kasę i bez układów, łapówek i włażenia w doopę wszystkim wielkim w tej organizacji. Napiszę więcej, zresztą już gdzieś kiedyś o tym wspominałem, ludzie jacy mnie wywalali mimo, że mijali mnie przez lat prawie 10 w oddziale nie kumali kim jestem, jakie psy mam i co zdobyłem, bez pojęcia po prostu podpisali się pod tym co im szefuńcio jeden z drugim podsunęli...zapis regulaminu za jaki zostałem razem z psami podobno usunięty mówi o nieodpowiednim wypowiadaniu się o ZKwP, tak więc zostały złamane wszelkie moje prawa konstytucyjne jaki dóbr osobistych.

Zajmowałem się psami, nigdy nie złamałem ani jednego paragrafu regulaminu jak i statutu, a prawo do swobodnej wypowiedzi miałem, mam i będę miał. Jeżeli kogoś obrażam ten ktoś może pozwać mnie i udowodnić musi, nie ja, a on, że to się łapie na jakiś zasadny paragraf w kodeksie prawa cywilnego. To jest ważne żeby o tym pisać i przypominać, ostrzegać innych jeszcze nie członków.

@Azawakh

PKPR i geneza powstania jest również oparta na konflikcie z ZKwP, regulamin i statut mimo, że ma pewne znacząco różniące się zapisy jest również oparty na ZKwPowskim. To źle, ponieważ powstanie nowej alternatywnej organizacji kynologicznej nie powinno opierać się na konfliktowej sytuacji, co więcej ten konflikt był i jest personalny, a tu to już trochę etyka utyka...popieram of course powstanie każdej alternatywy dającej ludziom wybór, ale inne cele powinny temu przyświecać...

Link to comment
Share on other sites

Chima, no właśnie w statucie PKPR są poważne różnice jak takie, ze nie zabrania się wystawiania psów na wystawach i imprezach innych krajowych organizacji a także nie ma zakazu przynależenia do tych organizacji co jest zgodne z ustawą Prawo o stowarzyszeniach na podstawie, której działa właśnie i PKPR i ZKwP. Obie organizacje opierają swoją działalność na tych samych aktach prawnych z tym, że jedna czyli PKPR szanuje prawo polskie i nie ogranicza praw i swobód obywatelskich swoich członków a druga czyli ZKwP naciąga wg własnych potrzeb prawo i robi wręcz odwrotnie. No to jak to jest są równi i równiejsi w tym kraju? A co do swobodnego wypowiadania się i krytyki ZkwP i jego władz jest stosowny zapis w statucie tej organizacji. Planuję z niego skorzystać i wystosowac dio ZG odpowiednie pisemko z odpowiednia krytyka zgodnie z tym własnie zapisem. Chima, podpiszesz się pod tym pismem?

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Jasne:diabloti: przecież nie wywalą mnie drugi raz hehehehehehehehehe

jeżeli natomiast chodzi o pkpr, to chodziło mi o ludzi jacy byli skonfliktowani w ZK i też nie wiemy jak to było naprawdę, kto miał rację.

taką organizację powinna zakładać osoba lub grupa osób, które nie są i nigdy nie były powiązane z żadną organizacją kynologiczną, jako zarząd i ciało założycielskie of course...

Link to comment
Share on other sites

Chima, jak to widzisz, żeby taką organizację zakładali ludzie niezwiązani z kynologią? Ja tego nie widzę, żeby pierwsi lepsi ludzie z ulicy zakładali takie stowarzyszenie bo skąd mieliby mieć w tym praktykę? Z kosmosu? Wybacz ale to co napisałeś to absurd. To muszą być ludzie z doświadczeniem jak pp Kosińscy, którzy nabrali go w ZKwP co nie jest niczym złym. Osobiście zastanawiam się nad założeniem własnej organizacji kynologicznej na podstawie doświadczeń zebranych w ZKwP i PKPR.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Dokładnie tak to widzę, zewnętrzny zarząd, zarząd to tylko administracja nie ma nic, a w zasadzie nie powinna mieć nic wspólnego z kynologią, to przecież zupełnie inna bajka, my tego nie widzimy skaleczeni dotychczasowymi układami. Sam pomyśl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...