Jump to content
Dogomania

ACE - PKPR


agamblu

Recommended Posts

Wiesz co Chima, ta kupa w basenie pływa i pływać będzie dalej przez najbliższe 4 lata bo wybrano taki ZG jaki wybrano a więc bez większych zmian i dlatego są potrzebni ludzie świadomi tego co jest i co można zrobić bo ja sam tego nei dam rady ruszyć i tym samym albo zróbmy coś albo zamknijmy te wątki bo widzę, że ta dyskusja jest jałowa i bez sensu. Dajmy albo temu spokój i róbta co chceta ZG i FCI albo napiszmy wspólne pismo i dajmy je do sądu moze wtedy się coś ruszy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Azawakh

Spokojnie. Pisma można wysłać, jednak pomoc tych, którzy mogą Tobie naprawdę ruszyć temat do przodu nigdy nie nadejdzie...są za bardzo zależni od ZK. Każdy taki nasz post psuje im szyki i daje do myślenia potencjalnym kupcom. Mnie wyrzucono z prostej przyczyny, zachwiałem równowagą sprzedaj / kup. Nieliczne wprawdzie hodowle CdB w tamtych czasach zaczęły tracić kasę i twarz więc poszły donosiki i pan Jarek poleciał hehehehehehehe. Tu trzeba celować, pisać, ale nie tylko do ZK, gazety, internet, strony internetowe i fora to doskonały sposób na gimnastykę korekcyjną mózgu...:diabloti::diabloti::diabloti:

Poczytaj temat o dużych hodowlach jak na 60 stron tematu po zaledwie 10 ciu można usprawiedliwić produkcję masową nastawioną tylko na kasę hehehehehehe, rozluźnij się bo to będzie wojna 30 letnia...a 4 lata czasu to naprawdę prezent od losu, nie kara...

Z mojej strony posłuchaj rady... jeżeli nadal jesteś Ty i Twoje psy w strukturach ZKwP to zacznij taktycznie od początku, przerejestruj swój przydomek, później psy na osobę zaufaną (ewentulanie stwórz nowy przydomek zgodnie z zasadami), ale nie udzielającą się nigdzie, następnie sam się przerejestruj do innego oddziału, najlepszym sposobem jest oddział w Poznaniu blisko koryta, a jeżeli nie tam to Warszawa :) :) :) najlepiej pisze się patrząc tym, do których się pisze w twarz. I jak już to zrobisz, wystarczy nie łamać zasad FCI :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Niceravik zamiast mi radzić dołącz się do mnie i razem złózmy wniosek w sądzie. Mój tok rozumowania jest równie prosty jak Twój.[/quote]
Ja też rozumuję prosto. :razz: Dwojga to trzeba tylko podobno do...
[url=http://www.youtube.com/watch?v=V7ET3N38SFE&feature=related&pos=11]YouTube - TVP1-Budka Suflera-Takie tango[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Niceravik zamiast mi radzić dołącz się do mnie i razem złózmy wniosek w sądzie. Mój tok rozumowania jest równie prosty jak Twój.[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Kochany, ja jestem solistka ze spalonego teatru ale jednak solistka! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ty masz swoją robotę a ja swoją i jak na razie mam co robić. Czy ja ciebie kaperuje do ogonów? Nie! Facet jesteś silny i samodzielny, to co się na mnie oglądasz? Mało masz wokoło młodych i chętnych wolontariuszek? Rusz tylko paluszkiem a zlecą się tak, że drzwi nie domkniesz.:razz:[/FONT][/COLOR]

[FONT=Verdana]Poza tym jakiś dziwny jesteś, piwa nie pijesz, a to wg mnie jest wadą.;)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

niceravik, żeby to wolontariuszki garnęły się do pracy społecznej to było by ok ale niestety za darmo to umarło i nie są tym niestety młode damy zainteresowane tym samym pozostaje dalej sam w tym co robię... A codo piwa, to nie pije bo mam wiele ciekawszych i smaczniejszych napojów do spożywania więc dla mnie nie jest to żadna wada a zaleta bo oszczedzam na piwie.

Link to comment
Share on other sites

Azawakh,
Nie zrozumieliśmy się. Wolontariuszki nie garną się do pracy społecznej, co to w ogóle jest praca społeczna? Wolontariuszki garną się do fascynujących liderów, którzy mają ważne zadania do wykonania. I kiedy już znajdą takiego faceta, dzielnie pracują nie tylko za darmo ale często dokładają coś od siebie... ;)
Ja widzę, że ty w ogóle nie znasz dziewczyn.
A co do piwa to nie musisz pić, wolontariuszki wypiją za ciebie.

Zrób tak jak mówię, wykreuj się na fascynującego faceta, lidera a sam się przekonasz, że mam rację.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy niceravik tylko najpierw zapiszę się do PiS-u i tam i się będę kreował na lidera o ile inni mnie nie zjedzą i nie zadziobią bo nei wszyscy ludzie lubią osoby z charyzmą a tak na poważnie to może założę stowarzyszenie np na rzecz rozwoju Kynologii w Polsce, które będzie goniło ZKwP i jego chore psotępowanie.

Link to comment
Share on other sites

@Niceravik & Azawakh

Nice, alesh Ty jesteś złośliwa hehehehehehe :diabloti:, ale Masz rację...bardziej niż myślisz...

Jeżeli chodzi o liderowanie, to również Masz rację, a Ty Azawakh niestety musisz czy chcesz czy nie być może nie liderem, ale przynajmniej jednostką, która jest zdeterminowana w działaniu i zdecydowana zaryzykować inaczej nikt z i za Tobą nie pójdzie do przodu, a siła ZK polega właśnie na tym, że ludzie są mało zdecydowani i zwyczajnie boją się ryzykować, nie analizują, że ZK jest dla nich, a nie na odwrót i wydaje im się, że coś tracą przeciwstawiając się głupim i często nieżyciowym regulacjom...tu jest potrzebny ktoś kto wyjaśni i zmotywuje ...

Link to comment
Share on other sites

Chima ale ja wiem, ze to ZKwP jest dla mnie a nie odwrotnie ale inni jak sam piszesz tego nie wiedzą i co sam mam to ciągnąć? Już okolo 15 się tym tematem zajmuje i ciągle jak widzis z jestem sam więc ja proponuję jednak na serio pozamykać wszystkie te wątki jeśli nikt nie chce zadziałać i pomóc mi tylko na mnie się to zrzuca. Ja swoje zrobiłe ale jakoś nikt tego nie zauważa więc w jakim to celu dalej ciagnąc? Myślę, że wszystko zostało już powiedziane w tych wątkach poświęconych PKPR i ZKwP i można je tylko podsumować w kilku słowach takich jak Mraulina napisała, ze cżłonek ZKwP zawsze będzie lepszy bo tak być wypada i tyle w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

niceravik ludziom nie zależy na tym więc proponuję zamknąć ten wątek i jemu podobne. Może za kilak lat jak społeczeństwo dojrzenie do zmian w kynologii polskiej tematy te otworzy się ponownie i wtedy nastanie lepszy czas na działanie bo póki co to tylko płonne pisanie bez skutków...

Link to comment
Share on other sites

Chima, te wątki z tego co widzę nikogo nie poruszają i nikomu do niczego jak widzę szczerze mówiąc nie służą o czym świadczy ostatni Zjazd Delegatów ZkwP i ... żadne zmiany takie jak choćby zmiana na stawnowisku Przewodniczacego ZkwP - jak pan Mania był przewodniczacym ZG ZKwP tak jest nim nadal a co tu dopiero mówić o tak poważnym odzewie i poruszeniu wśród tych pewnych ekip w postaci zmiany statutu, zmiany regulaminu sędziow i asystentów kynologicznych czy też zmiany strukltury z monolitu na współczesną klubową albo stowarzyszeniową. Więc jeszcze raz się pytam jaki jest cel dalszego prowadzenia tych wątków skoro są one psu na budę? Ja tego sensu nie widzę. (A co do dawania o sobie znać to ja daje go od jakiś 15 lat czyli od czasu kiedy się tematem interesuję.)

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

Pisać i głośno mówić o nieprawidłowościach...trzeba to jest imperatyw na chwilę obecną. Nowi, młodzi ludzie muszą widzeć alternatywę, oni są ambitni, lepiej wykształceni, zdecydowanie bardziej cenią siebie i swoją pracę jaką wkładają w hodowlę jak i wystawianie psów. Struktury ZK są tak skonstuowane, że jedyną opcją działania jest wazelina i zakłamanie, ale to chwila obecna...Sam działałem w tych strukturach, ale właśnie bez wazelajny i zakłamania, jak widać wywalili mnie zupełnie bezprawnie olewając tym samym samych siebie, dlatego sprawa ma ciąg dalszy i będzie miała aż do krwi ostatniej...mojej lub ich...zgodnie z prawem i prawdą...i uwierz mi nikt nie ma bardziej przesrane niż ja, a jednak nie tracę pary...wprawdzie przez chwilę odpuściłem, ale jednak to był błąd..., którego już więcej nie powtórzę...tak więc nie wymiekaj, te staruchy w końcu wymrą i nikt nie będzie o nich pamiętał, spoko więc czas pracuje dla nas :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Chima, te wątki z tego co widzę nikogo nie poruszają i nikomu do niczego jak widzę szczerze mówiąc nie służą o czym świadczy ostatni Zjazd Delegatów ZkwP i ... żadne zmiany takie jak choćby zmiana na stawnowisku Przewodniczacego ZkwP - jak pan Mania był przewodniczacym ZG ZKwP tak jest nim nadal a co tu dopiero mówić o tak poważnym odzewie i poruszeniu wśród tych pewnych ekip w postaci zmiany statutu, zmiany regulaminu sędziow i asystentów kynologicznych czy też zmiany strukltury z monolitu na współczesną klubową albo stowarzyszeniową. Więc jeszcze raz się pytam jaki jest cel dalszego prowadzenia tych wątków skoro są one psu na budę? Ja tego sensu nie widzę. (A co do dawania o sobie znać to ja daje go od jakiś 15 lat czyli od czasu kiedy się tematem interesuję.)[/quote]
Wiesz co, Azawakh? Nie lubię pesymistów. Trochę uporu chłopie!
Na co liczyłeś zaczynając pisac na tym forum? Chyba nie na to, ze po Twoich kilku postach zbierzesz armię ludzi, którzy: ,,obalą" przewodniczącego, zmienią statut i wszystkie regulaminy? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja już jak pisałem powyżej tematem zajmuję się około 15 lat jak istniało jeszcze czasopismo As-ko, które razem z panem Władysławem Korpettą zapoczątkowało ten temat ale jak widać siła ZkwP jest tak silna, że udało się obalić komunizm, obalić mur berliński ale ZkwP pozostał taki sam jak nie gorszy. Więc z kim mam rozmawiać jeśli młodym ludziom wkłada sie na kursach asystenckich i na spotkaniach zwiazkowych łopatologicznie wręcz ideologię, że tylko słuszny jest jeden ZkwP bo nalezy do FCI a reszta się nie liczy bo nie nalezy do FCI i nie ma takiego dorobku hodowlanego jakby w ZKwP mielibyc tylko sami hodowcy a nie prawdziwi i normalni miłośnicy psów. Co gorsze nei da się wytłumaczyć, zę w ZkwP powinno być miejsce dla wszystkich a nie tylko hodwców z dorobkiem bo to nie jest związek zawodowy tylko hobbistyczna organizacja miłośników pso rasowych. A co dpo wymierających staruchów Chima to raczej w tej organizacji nikt nie zpaomni o nich i zawsze ich duch będzie żywy jak np zywy jest duch generala Rozłubirskiego albo pana Śliwki o czym można się przekonać w ostatnim katalogu wystawy psow rasowych w Katowicach gdzie panu Śliwce wysmażono piękne epitafium a czy byl on tego warty szczerze mówiąc mam wątpliwości... Więc jak widąć z powyższego, to wcale nei jest tak kolorowo jak piszesz i Ty i karmi choć próbujecie podnieśc mnie na duchu. Ja poprostu zdaję sobei sprawę, że jesli państwo polskie i jego urzędy nie wejdą z buciorami w życie ZKwP to nic się nie zmieni na lepsze a co najwyżej na gorsze ale jeśli państwo umywa ręce od tego zgiełku to o czym tu mówić? Jest państwo z państwie i jest fajnie i po co to zmieniac? Większości pasuje to niech tak pozostanie i może jakimś sensowwnym rozwiązaniem jest powołanie nowej niezaleznej organizacji kynologicznej, ktorej elem jes tnie tylko hodowla co popularyzowanie kynologii i właściwego stosunku do psów.

Link to comment
Share on other sites

@Azawakh

To nie do końca podnoszenie Ciebie na duchu, a bardziej wyznaczanie drogi tym, którzy nie do końca jeszcze orientują się w tym bagienku.

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie szczegółowej wiedzy o ZK i omijanie tego wszystkiego co etycznym nigdy nie będzie.

ZKwP samo w sobie nie jest złem wcielonym, po prostu struktury są tak skonstruowane, że dają możliwości korupcyjne. Tu wystarczyły by drobne poprawki regulaminu i procedur, odsunięcie ludzi od kasy i decyzyjności i po temacie, to łatwiejsze niż nam się wydaje.

Tworzenie nowej organizacji tak, jednak nie na takich zasadach jak do tej pory.

Link to comment
Share on other sites

Chima, etyka w rozumieniu związkowym to moim zdaniem jakieś kuriozum Z jednej strony zabrania się przynależenia równoczesnego do innych krajowych organizacji kynologicznych celem "ochrony" pogłowia i dorobku hodowlanego a z drugiej członkowie tej organizacji i tak kryją na lewo bez dokumentacji i tak więc po jakie licho jest taki zapis w Statucie ZKwP? Tylko chyba po to, żeby ubezwłasnowolniać członków tego stowarzyszenia nieświadomie do niego wstępującego albo wstępującego z bardzo nikłą wiedzą na jego temat. A co rozumiesz pod pojęciem drobnych poprawek w Statucie i regulaminach skoro każda poprawka może mieć kolosalne znaczenie i o tym wiedzą ci z ZG i właśnie dlatego nie usuwają idiotycznych zakazów zabraniających przynależenia do innych krajowych organizacji kynologicznych bo gdyby to znieśli to wg ich mniemania ZKwP i FCI straciłyby na wartości stając się jedną z licznych psich organizacji takich jak PKPR ale oni chcą być wielcy i wspaniali ale kosztem swoich członków i ich wolności. Jednak patrząc na to wszystko z ukosa i dystansu człowiekowi odechciewa się dalszej walki o lepsze jutro polskiej kynologii i pozostawia jak jest... Przykre ale prawdziwe i bez poparcia władz państwowych od najniższego do najwyższego szczebla oraz zainteresowania tematem ludzi dobrej woli nic się pojedynkę nie zdziała niestety i wiem to z autopsji. Ale jeśli Ty Chima masz zamiar rzeczywiście dać popalić tym tłumokom z ZG to skontaktuj sie ze mną przez PW namów znajomych kynologów , napiszmy pismo opisujące wszystkie świństwa związkowe i złóżmy je w sądzie bo innego wyjścia nie ma w tej sytuacji.
A co do nowej organizacji kynologicznej, to powinna być ona promotorem kynologii jako całości a nie tylko samej hodowli psów rasowych i powinna promować ona tą dziedzinę życia i działalności człowieka poprzez wystawy,pokazy, prelekcje, konkursy ale nie tylko dla właścicieli psów rasowych ale i zwykłych kundli. To powinno być coś znacznie więcej niż zaściankowy Związek Kynologiczny w Polsce i FCI, to powinien być ruch otwarty gdzie miejsce znajdą wszyscy a nie tylko wybrana garstka "świętych krów" z zarządów oddziałów i ZG. Jeśli i Ciebie to interesuje to zróbmy to i dajmy upust swojej twórczości w zakresie stowarzyszeń kynologicznych.

Link to comment
Share on other sites

@All

Na to świętokrowie, które tak naprawdę trochę demonizujemy również jest sposób, Sąd i coś co nazywa się OCHRONA DÓBR OSOBISTYCH. To jest dobry argument. Same apele nie wystarczą, ale można jedną ręką pisząc na forach drugą wysyłać konkretne pozwy do Sądu Powszechnego przy każdym naruszeniu konstytucyjnych praw przez każde stowarzyszenie czy zrzeszenie w Polsce...To działa, a jeżeli jakimś dziwnym sposobem nie, to pozstają butelki z benzyną i kamienie :mad:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Boys,[/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Verdana]ZG zkwp to nie są jakieś przypadkowe gamonie, to jest elitarny układ skomunizowanych spryciarzy, wyselekcjonowany wyjątkowo starannie, głównie pod kątem tworzenia warunków do czerpania wymiernych, materialnych korzyści, i od lat to zadanie jest realizowane znakomicie,[/FONT]
[*][FONT=Verdana]kynologia wydaje się tu tylko pretekstem do gromadzenia korzyści, szerzej mówiąc, kultywowania hedonistycznych praktyk, że tak powiem wymijająco..., :evil_lol:[/FONT]
[*][FONT=Verdana]maszyneria sama się kręci, cotygodniowa rywalizacja psów i właścicieli na poziomie trawnika dostarcza kasy, a udzielanie tytułów, nagradzanie lokatami, medalami, rozetkami, dyplomami, pucharkami (a 5.99 zł/szt), buduje niezbędną lojalność i usłużność wobec aktywistów związkowych i prominentów,[/FONT]
[*][FONT=Verdana]a burki? cóż, one praktycznie są poza, regulaminy są niepotrzebne, wzorce, standardy, nie liczą się, chyba że są to psy krewne prominentów związkowych, a to już co innego,[/FONT]
[*][FONT=Verdana]nie liczę na to, że spryciarze sami zrezygnują z przyjemności, dlaczego mieliby to robić? Na ich miejscu ty byś zrezygnował? Bo ja... :razz:[/FONT]
[*][FONT=Verdana]w sumie, komu to przeszkadza? Słabeuszom, ale oni się nie liczą,[/FONT]
[*][FONT=Verdana]bez kija się nie obędzie a bić trzeba będzie mocno, aż niejeden zad pozielenieje i sterczał będzie jak wyrzut sumienia, jak przestroga dla chamów. :mad:[/FONT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...