Jump to content
Dogomania

Turlanie sie w odchodach?!


kasykk

Recommended Posts

Moj 5cio miesieczny szczeniak podczas kazdego spaceru wraca do mnie caly wysmarowany odchodami innych psow,kotow, a nawet ludzi :| !:shake:
Jest tak szalony, ze zasze spuszczam go ze smyczy jednak spacer zamiast byc przyjemnoscia to jest koszmarem ( bynajmniej dla mnie) :(
Da sie temu jakos zapobiec? Dlaczego szczenieta smaruja sie w odchodach?
Wiem, ze mlode psy je jedza...ale turlanie sie to juz przesada poniewaz moj pies w ciagu ostatnich 2och tygodni zostal wykapany juz z 5 razy :|

Link to comment
Share on other sites

Zmień szampon. Mozliwe ze tarza sie tak uporczywie bo próbuje pozbyc sie zapachu kosmetyku. Albo np zapachu legowiska/kocyka/dywanu które moze są wyprane w czymś dla psa nieprzyjemnym.
W odchodach tarzaja sie równiez dorosłe psy - to nic dziwnego. Nabranie zapachu zwierzyny na która sie poluje utrudnia ofierze zweszenie napastnika.
Ćwicz posłuszeństwo na kazdym spacerze. A przede wszystkim przywołanie i komendy: nie, fe, wróc, itp. zeby pies był odwoływalny w momencie jak zobaczysz ze przystawia sie do wytarzania.

Link to comment
Share on other sites

mój tarza się w krowich plackach i nie tylko, ale rzadko... na szczęście. Też mnie to strasznie denerwuje, ale przywoływuję go zawsze, gdy zauważę takie "coś" na poboczu. Jest jeszcze młody, dlatego musisz ćwiczyć z nim posłuszeństwo. Mój poprzedni pies został kiedyś wyperfumowany :lol: :lol: przez moją niemądrą kuzynkę. W tej sytuacji załatwił się w domu i to duuuużo tego zrobił. Śmialiśmy się, że woli swojskie zapachy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja suka ma 9 lat i stara sie wykorzystac kazda okazje na tarzanie, niektore psy chyba tak poprostu maja, pracowalam nad tym i fakt..daje sie ja odwolac jak sie zauwazy w odpowiednim momencie ze cos wyweszyla :) ale trezba miec oczki dookola glowy. Zauwazylam tez ze im czesciej kapalam ja w szamponach dla psow, ktore przewaznie sa super pachnace to czesciej sie tarzala.

Link to comment
Share on other sites

hahaha mój śp spaniel lubił rozkładająca się rybkę,takiż serek kilka razy tata do domu nie chciał mnie z nim wpuścić,kąpać go mogła tylko mama bo tak śmierdział że pozostali członkowie rodziny mieli reklamacje
może ma coś z myśliwskiego?one lubią podobno zabijać swój zapach?

Link to comment
Share on other sites

moje suczydło nie dość że wysmaruje się cała kupskiem:angryy: to na dodatek włączyła je do swojego menu.:placz:
Oczywiście gdy widzę że jest gdzieś ''niebezpieczeństwo''mogę ją odwołać ale zdarza się że ona pierwsza wyczai gdzie ''to coś'' leży i wtedy mam problemik.
Nie jest szczeniaczkiem i nie wydaje mi się żeby czegokolwiek brakowało jej w pokarmie.
Może coś doradzicie?

Link to comment
Share on other sites

moja mała sunia nie robi takich rzeczy na szczęście :p ale teraz zastanawiam się poważnie nad tym czy by zaniechać kąpania jej w szamponie dla zwierząt :eviltong: właśnie dwa dni temu kupiłam jej ale chyba będę się musiała jeszcze raz zastanowić czy warto zaryzykować :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

To chyba problem wszystkich właścicieli psiaków, a przynajmniej większości :evil_lol:

Jakiś czas temu mój pies raczej często się "perfumował", ale każde wyperfumowanie kończyło się w wannie, a rudy baardzo nie lubi byś kompany... i jakiś czas temu mu przeszło, podejrzewam, że głównym "bodźcem" były kompiele :diabloti: i teraz jak się wyśmierdzi to po pierwsze: bardzo rzadko, a po drugie: bardzo delikatnie...

[B]devegacja[/B] - na wątkach żywieniowych szukaj topików odnośnie zjadania odchodów lub/i lekko nadpsutego mięska (podobno można podawać, ale lepiej poczytaj zanim podasz psu - był taki wątek o tym, ale nie mogę go znaleść...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja Nesca tarzała sie jako szczeniak regularnie w ludzkich "pozostałosciach" lub ewentualnie zdechłej rybce. Przeszło jej po użyciu szmponu dla psów alergicznych, bezzapachowym. Pachniała po nim psem, ale czystym. Teraz sporadycznie jej sie zdazy wytarzac, ale tylko w polu, jak wystawia bażanty i to tylko w trawie lub ziemi.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

mojej suni tez zdarza się wytarzać w odchodach - najczęściej są to krowie placki :) jak była mała to też zjadała odchody, naszczęscie udało się ją tego oduczyć, bo zapaszek był nieprzyjemny :P haha

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Moja Westa bardzo często sie w czymś wytarza, a ma już 3 lata. I żeby to były tylko koopki to by było wspaniale. Ale nie, ona wytarza się w rozkładającej sie głowie ryby (wczoraj tak było), w zdechłym wróbelku, po którym chodzą już larwy, w czymś co wygrzebie z piaskownicy (nawet nie chcę dochodzić co to było) itp. Pies nie do pobicia:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...