Jump to content
Dogomania

Bracco Italyano


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zielonogórskim oddziale są zarejstrowane dwie hodowle Bracco Italiano
- "Rodzinne Gniazdo" (INGRID z Bukowego Młyna)
- "z Bukowego Młyna" (ILIANKAz Bukowego Młyna, IMBIR z Bukowego Młyna, MADDALENA Delor's).

Link to comment
Share on other sites

A p.Brabletz to poznański oddział.:razz: Jego suczka to PENELOPE di Villa Carla. Weronika, planujesz zakup bracco? Na miot w Polsce chyba nie ma co liczyć, gdyż nie ma dużego zainteresowania tą rasą u nas:-( Służę pomocą, jeżeli chodzi o zagraniczne hodowle [SIZE=1][COLOR=silver]:p [/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka']A p.Brabletz to poznański oddział.:razz: Jego suczka to PENELOPE di Villa Carla. Weronika, planujesz zakup bracco? Na miot w Polsce chyba nie ma co liczyć, gdyż nie ma dużego zainteresowania tą rasą u nas:-( Służę pomocą, jeżeli chodzi o zagraniczne hodowle [SIZE=1][COLOR=silver]:p [/COLOR][/SIZE][/quote]

Dzienki za pomoc ale juz mam(to ten na zdjeciu) :) Ma na imie Erik Rudy i pohodzi z rosyjskiej hodowli "From Magnificos Kingdom"
W Rosji tez nie sa te psy bardzo popularne- mamy kolo 20- tu osobnikow na caly kraj...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda:)']No Twój bracco italiano piękny jest , tylko niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ta rasa jest u nas tak rzadko spotykana??!! To naprawdę niezrozumiałe dla mnie... :shake:[/quote]

No tak naprawde to nie wiem czemu tak malo bracco jest w calym swiecie :shake: Hodowca tlumaczyl ze jest to rasa dla "drogih polowan", kiedy nie lyczy sie iloscz zdobyczy, tylko estetyka lowow, wszystko musi byc drogie- od psa i do czapki mysliwego :cool3: ....
Zwykly mysliwy wybieze sobie psa mniej wymagajacego i bardziej zdobyczliwego niz bracco...
Moim zdaniem sa to bardzo fajne psiaki! Bardzo lubi ludzi, nie jest agressywny w stosunku do innyh psow( jezeli nie zaczpiac) Est bardzo wytrzymaly i posluszny(po szkoleniu :evil_lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gina&Lex']brzydki ten pies. kto to jest p. Brabletz?[/quote]

P.Brabletz jest przewodniczącym Klubu Wyżła, przewodniczącym Komisji Kynologicznej Naczelnej Rady Łowieckiej, sędzią międzynarodowym, oraz sędzią pracy psów myśliwskich:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gina&Lex']brzydki ten pies. kto to jest p. Brabletz?[/quote]

Zachowaj w takim razie swoje odczucia dla siebie:angryy:

Weronika, to swietnie, a czy mogłabyś napisać mi po jakich rodzicach jest twój pies? I poprosze o zdjecia w statyce, jezeli mozna prosic:oops: Ty w Polsce mieszkasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika i bordo']DUZO RUHU PRAWIDLOWE ZYWIENIE KOHAJACY PAN :loveu:[/quote]

A przepraszam w jakim języku ta wypowiedź??:roll: Weroniko proszę nie pisz wielkimi literami wszystkiego i zadbaj o teks aby nie było błędów. Bo to jest paskudnie napisane. Jak masz problemu z ortografia to w wordzie możesz pisać i sobie sprawdzić pisownie. A potem przeklejać na dogo.;)

Link to comment
Share on other sites

Sylwio, sorry za bledy, ale nie mam czasu prawic posty w wordzie(male dziecko) ;) Mieszkalam w Polsce przez 4 lata( 1998-2002) prawie nie mam praktyki i zaczynam zapominac orfografie :oops:


Goshka,

ojciec
[CENTER][URL="http://www.crownjewel.info/"][B][FONT=Bookman Old Style][SIZE=4][COLOR=#0000ff]Heinaaron la Forza
(Yosca)[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/URL][/CENTER]
[LEFT][FONT=Bookman Old Style][SIZE=4][COLOR=#0000ff][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Matka [/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]
[CENTER]
[URL="http://www.bracco-italian.narod.ru/dogs-pari.htm"][B][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Tbi Bella Vida Du Bois De La Verdage[/COLOR][/SIZE][/B][/URL]
[/CENTER]

[URL]http://www.bracco-italian.narod.ru/puppys_Litter_A.htm[/URL]


45 dni

[IMG]http://www.bracco-italian.narod.ru/Litters/LitterA/45/Autunno_45_web.JPG[/IMG]
W wieku 5 miesiecy

[IMG]http://www.bracco-italian.narod.ru/Litters/LitterA/Autunno1_7_tmb.jpg[/IMG]

9 miesiecy

[IMG]http://www.bracco-italian.narod.ru/Litters/VividkaA/Autunno_tmb.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Weroniko, dziękuje bardzo za zdjęcia i info. Hmm, wiesz bracco to moja ostatnia fascynacja. Moze nie tak ogromna jak wyżeł niemiecki krótkowłosy, ale... mam w planach ....:lol: Przyznam, że myślałam o tej fińskiej hodowli Heinaaron, a ostatnio urzekła mnie niezwykle łotewska suczka Heinaaron RAGAZZINA (o. Heinaaron CONTE di ROMA, m. Heinaaron VIOLA). Ciekawe, czy planuja krycie...
Twój bracco jest uroczy po prostu, czy wystawiasz go? Hmm,jego mama w rodowodzie posiada linie Del Monte Alago. Ale wiesz, zastanawia mnie informacja zamieszczona pod zdjęciem ojca, tzn. że nie jest dostępny jako reproduktor ze względu na spondylozę. Czy jest to jakiś problem w tej rasie? Hehehe, a poza tym właścicielka Yosci ma psa z naszej polskiej hodowli, tzn. Braque de Auvergne:evil_lol:
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dopiero teraz zauważyłam temacik :oops: ,ale muszę napisać,że piesiu jest po prostu prześliczny, od razu po wnk jest to moja druga ulubiona rasa za kilka lat może będę miała okazję być 'właścicielką' takiego szkarba :loveu:, jakbym miała podjąć decyzję byłaby to włoska hodowla(dokładnie nazwy nie pamiętam,ale suka tego hodowcy zdobyła BIS w Poznaniu w zeszłym roku)

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Odgrzebuje stary wątek

Ale od paru lat szukam czasami w necie informacji o Bracco Italiano i właściwie nie można niczego znaleźć ponad to , że populacja jest nieliczna i prócz zdawkowych, książkowych opisów charakteru.

Jestem ciekawa czy ktoś z Was miał kontakt z tą rasą tak na żywo i potrafi opisać jakie są te psy w codziennych sytuacjach. Czy mają spokojne usposobienie, czy są szczekliwe, czy mają skłonności do polowania na np. koty czy pogoń na spacerach za sarną (chodzi mi o instynkt, bo wiem, że można sobie psa też źle wychować). Czy są żywe i lubią dużo ruchu, czy są psami przywiązującymi się głównie do jednego człowieka czy raczej kochają każdego kogo znają ;) Czy, nie wiem, lubią pływać,jaka jest optymalna dla nich forma ruchu. Jak u nich ze zdrowotnością, jakie są najczęstsze choroby?

Może dla kogoś to dziwne pytania, ale ja jeśli chodzi o psy myśliwskie jestem kompletnie, kompletnie zielona.

Bracco Italiano to moje dziecięce zauroczenie ;). Na jakąś tam bodajże komunie (15 czy 16 lat temu) dostałam album o psach, przewodnik po różnych rasach. I tam właśnie było o Bracco. Od tamtej pory widziałam na wystawach kilka razy Bracco, nie wiem czy przypadkiem nie ciągle tego samego. Ale nigdy nie miałam możliwości podejść i zapytać o to, co mnie interesuje - jako, że ja realnie nie jestem zainteresowana kupnem a tylko chciałam porozmawiać o tych psach a na wystawie, to wiadomo, wystawcy są zabiegani i nie ma co im zawracać głowy.

Widziałam, że w 2007 zjechały do Polski dwie , piękne suki z Finlandii. Jestem ciekawa w ogóle czy urodził się chociaż jeden miot tej rasy w Polsce?


Może potraficie mi coś napisać lub wiecie gdzie można sie czegoś dowiedzieć :)

Właśnie,może wiecie do jakiej hodowli przyjechały te dwie suczki Bracco z Finlandii ? Ponoć mają również Bassety..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...