Jump to content
Dogomania

co sądzicie o IPO


renda

Recommended Posts

W ZK nie ma zwykle pieniędzy na rękawy, nakładki i inny sprzęt dla pozorantów, a więc nie ma nawet co marzyć, że nagle zajadzie się kasa na kostium do ringu i modioringu

Robull, wiec dlatego sie pytalam, czy moze sa jakies prywatne psie szkoly gdzie szkola z RINGu. Kostium pozoranta widzialam, i nie wygladalo to na jakis szczyt drozyzny ... Jakby sie znalazl jakis pozorant co chcialby ciut zainwestowac i uatrakcyjnic swoje szkolenia to mysle, ze mialby "powodzenie". Tylko jak sadzisz: czy psu by to sprawialo roznice jakby czasem mial trenowac z "rekawem pozoranta" a czasem z calym pozorantem? Czy to juz trzeba by psa uczyc jednej tylko metody?

Co to jest modioring?

sporty te są zdominowane przez owczarki belgijskie, które są najbliższe mojemu sercu

Widzialam tez w akcji czernego belga ... swietny! Niestety :wink: nawet piekniej to wygladalo niz popisy beauceronow. U belgow niesamowite jest polaczenie ich delikatnosci, sprawnosci fizycznei i sily. Beaucerony sa po prostu silne :)

Ponawiam pytanie: a jak mozna zaczac szczeniaczke przygotowywac do tresury IPO ??(skoro w pl nie ma ringu :x )

Link to comment
Share on other sites

Ponawiam pytanie: a jak mozna zaczac szczeniaczke przygotowywac do tresury IPO ??
Na pewno możesz, od maluteńkiego szczeniaka, trenować posłuszeństwo i pracę na śladzie. Natomiast co do rozpoczynania gryzienia ze szczeniakiem - zdania są co najmniej podzielone, a ja w ogóle gryzienia jako sportu nie lubię, więc nie będę się wypowiadać. Powiem tylko, że jeśli masz również ambicje wystawowe, to nawet z zabawami w przeciąganie powinnaś z młodym szczeniakiem uważać, bo mogą wpłynąć niekorzystnie na zgryz.
Link to comment
Share on other sites

FCI jest we współpracy z IRO, czyli w praktyce wygląda to tak, że w klasie użytkowej na wystawach pod patronatem FCI mogą startować psy z egzaminami IPO lub IRO. Myślę, że o to chodziło kuncewmr, ale poczekajmy, aż sama wyjśni.

Na pierwszy rzut oka to sa te same regulaminy.

Ratownictwo daje prawa do uzytkowosci chyba od 1.01.2002. Oczywiscie dla obronnych psow podlegajacym probom pracy. Nie wiem natomiast jak jest z niufkami, czy retriverami

Maria i Loula

Link to comment
Share on other sites

IRO to skrót od nazwy międzynarodowej organizacji zajmującej się psami ratowniczymi, opracowała ona m.in. międzynarodowe egzaminy ratownicze w różnych dziedzinach.

Flaire

wymyślili to dla tych, którzy wolą pracę węchową od obrony. Problemem był fakt, że nie można było wystawiać psa ratowniczego w klasie użytkowej, no chyba że miałby sie zaliczoną obronę.

Niestety właściciele retrieverów tych ratowniczych chcąc wystawić psa w użytkach nadal muszą szkolić się w aportowaniu kaczek tudzież innej mysliwskiej profesji..

Link to comment
Share on other sites

,

Flaire

wymyślili to dla tych, którzy wolą pracę węchową od obrony. Problemem był fakt, że nie można było wystawiać psa ratowniczego w klasie użytkowej, no chyba że miałby sie zaliczoną obronę.

z. :wink: , ja doskonale rozumiem intencje... Tylko to wyszło pochrzanione, jeżeli psy, które najlepiej się w danym użytku sprawdzają (u nas, z lawinowych psów, były to goldeny), nie mogą z tego korzystać, żeby występować w klasie użytkowej... :o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...